Rekordas – 27,820

2017 metų lapkričio 4 dieną, Tauragėje, Gintauto Valučio vandens telkinyje buvo pagautas naujas rekordinis karpis, kuris svėrė 27,82 kg. Karpį suviliojo Arūnas Jarašūnas.

Šis rekordas jau užfiksuotas Lietuvos rekorduose. Daugiau galite pamatyti pelę spustelėję šiame puslapyje viršuje dešinėje ant ,,Lietuvos rekordai”. Nuo praėjusio rekordo prabėgo visai nedaug laiko. Apie dabartinį rekordą rašė Delfi Kablys

 

 

Su karpiu Arūnas Jarašūnas, dešinėje Saulius Garčinskas.

Su rekordiniu karpiu Arūnas Jarašūnas, dešinėje Saulius Garčinskas.

.

Kaip papasakojo Arūnas, tą savaitgalį žvejojo ne vienas, kartu su draugu Sauliumi Garčinsku nuo penktadienio iki sekmadienio  pagavo 17 karpių. Tuo metu, tame vandens telkinyje vyko karpininkų sezono uždarymas bei suorganizuotos draugiškos varžytuvės.  Beveik visi sektoriai buvo užimti, todėl buvo sukurtas savotiškas presingas, per kurį kaip žinome karpiai kimba vangiau. Na 17 pagautų karpių iš vieno sektoriaus vangumu nepavadinsi :) Gal tai lėmė protingas rudeninis jaukinimas – buvo pajaukinta: 3 kg. kanapės, 3 kg. halibut 4 mm peletės, 3 kg. Deepex juodosios peletės.

Didysis karpis užkibo 3 valandą nakties iš penktadienio į šeštadienį, bet žvejai tuo metu nemiegojo, nes ką tik buvo ištraukę eilinį karpį ant kitos meškerės. Tą naktį dviese pagavo 12 karpių. Meškerė ant kurios užkibo rekordas buvo nepermesta nuo vakaro. Daugiau kibimų vyrai sulaukė iš dešinės sektoriaus pusės, o kairėje meškerės tylėjo iki lemtingo momento, beje iš ten pat užkibo tik trys karpiai. Gal būt pasitvirtino taisyklė, kad patys didžiausi karpiai nemėgsta buriuotis. Teoriškai tą rekordinį karpį galėjo pagauti ir Darius Dzimdavičius, kuris būtent žvejojo laimingiesiems iš kairės pusės, bet vėl gi teoriškai tas rekordas galėjo užkibti bet kam žvejojančiam tuo metu :), nes telkinys palyginus nėra didelis. Ech tos teorijos :)  Bet matyt geriausią receptą turėjo Arūnas, kuris iš kairės pusės lemtingą naktį kėlė tris karpius: 12 kg., 17 kg. ir 27,82 kg. – pavydėtinas rezultatas.

Masalui naudotas buvo boilis,  kokios rūšies – nesužinojome. Tik įdomu tai, kad jaukinta boiliais nebuvo.

Kadangi karpis buvo pagautas naktį, todėl tikslaus svėrimo procedūras teko palikti rytui, bet iš karto po pagavimo žvejams vistiek rūpėjo sužinoti bent apytikslį svorį. Tam reikalui buvo pasiskolintos ,,Korda” svarstyklės, kurios sveria iki 28 kg. Svarstyklės sulūžo. Pasidarė dar įdomiau. Kitomis svarstyklėmis naktį buvo užfiksuotas svoris – 28,100 kg. Na o ryte, kai susirinko visa žiuri, karpis jau buvo numetęs kelis šimtus gramų, gal ir nenumetęs, gal paprasčiausiai naktį sveriant buvo netikslumų, bet kaip ten bebūtų – naujas LT karpio rekordas – 27,82 kg.

Smagu ir tiek. O dar smagiau, kad karpis suviliotas buvo per renginį, graži atrakcija visiems ten buvusiems. O Arūnui palinkėsime, kad meškerės lūžinėtų ir valai trūkinėtų arba kitaip ,,Nei žvyno, nei uodegos”.

IMG-94c507c96383d67ed1c1cbe96fbc174e-V (2)

 

IMG-b88c88718b30583fa50617bc98e14e8f-V

.

 

 

Tomas Būdas, 2017-11-22

Lietuvos karpininkų asociacija