2018 metų Lietuvos čempionato reglamentas

 

 

 

Reglamentas

.

2018 metų Lietuvos sportinės karpių žūklės čempionatas ir atranka į 20 ir 21* FIPS e.d. karpių žūklės Pasaulio čempionatus

.

Oficialus 2018 metų Lietuvos sportinės karpių žūklės čempionatas (toliau Lietuvos čempionatas) apjungiamas su atranka į  du Pasaulio čempionatus, kurie vyks 2018 metų spalio mėnesį ir 2019 metų pradžioje.

Lietuvos čempionato komanda – tai komanda dalyvaujanti  sportinės karpių žūklės Lietuvos čempionato visuose etapuose ir pretenduojanti į Lietuvos čempionų titulą bei į Lietuvos karpininkų rinktinę. Lietuvos čempionato komandų registracija prasideda 2018-01-01.

Etapo komanda – tai komanda dalyvaujanti viename arba dviejuose Lietuvos čempionato etapuose ir nepretenduojanti į Lietuvos čempionų titulą bei į Lietuvos karpininkų rinktinę. Etapo komandų registracija prasideda 2018-04-01.

2018 metų Lietuvos čempionatas organizuojamas trimis etapais. Kiekvienas etapas gali būti pervadintas į etapo rėmėjų taurę. Lietuvos čempionato nugalėtojai paaiškės po visų trijų etapų. Lietuvos rinktinės sudėtis bus formuojama susumavus Lietuvos čempionato ir sportinių normatyvų rezultatus. 2018 metais sportiniai normatyvai bus pravedami visiems pareiškusiems norą Lietuvos čempionato dalyviams iš anksto paskelbtoje vietoje. Išsamūs sportinių normatyvų reikalavimai aprašyti sportinės karpių žūklės Lietuvos rinktinės formavimo ir rinktinės dalyvavimo pasaulio čempionate pagal FIPSed taisykles nuostatuose (toliau –  rinktinės formavimo nuostatai).

I etapas ,,Žvejoklio taurė“  – maksimalus komandų skaičius I etape – 30

2018 m.,  gegužės 17 – 20 dienomis, Ilgio ežeras, Druskininkų rajonas, varžybų trukmė – 72 valandos

1 vieta- taurės, medaliai, diplomai

2 vieta- taurės, medaliai, diplomai

3 vieta- taurės, medaliai, diplomai

Didžiausia žuvis- taurės ir diplomai

II etapas ,,Mistral Baits“ – maksimalus komandų skaičius II etape – 20

2018 m.,  birželio 14-17 dienomis, Vabalių ežeras, Alytaus rajonas, varžybų trukmė 72 valandos

1 vieta- taurės, medaliai, diplomai

2 vieta- taurės, medaliai, diplomai

3 vieta- taurės, medaliai, diplomai

Didžiausia žuvis- taurės ir diplomai

III etapas ,,Žūklio taurė“ – maksimalus komandų skaičius III etape – 15

2018 m.,  liepos 12-15 dienomis, Kintai, Šilutės rajonas, varžybų trukmė – 72 valandos.

1 vieta- taurės, medaliai, diplomai

2 vieta- taurės, medaliai, diplomai

3 vieta- taurės, medaliai, diplomai

Didžiausia žuvis- taurės ir diplomai

 

Registracija ir komandų startinis mokestis

Pirmenybė registruojantis teikiama Lietuvos čempionato komandoms.

Startinis mokestis Lietuvos čempionato komandoms už tris etapus – 600 €

Startinis mokestis etapo komandoms už vieną etapą- 250 €

Etapo komandos II ir III etapuose gali dalyvauti tik tuo atveju jei yra pakankamai vietos sektoriams, pasirinktame varžyboms vandens telkinyje.

Komandos sumokėjusios startinį varžybų mokestį tuo pačiu patvirtina, kad sutinka su visais Lietuvos čempionato nuostatais bei taisyklėmis, o taip pat prisiima pilną atsakomybę dėl sveikatos sutrikimų, įvairių traumų ar mirties atvejo. Startiniai varžybų mokesčiai – negrąžinami.

Komanda sumokėjusi startinį varžybų mokestį, kartu sutinka, kad komandos narių vardai ir pavardės bei vaizdinė medžiaga daryta varžybų metu, bus viešai publikuojami tinklapyje www.laukarpis.lt , socialiniuose tinkluose ir kitose masinės informavimo priemonėse.

LKA nariams taikomos nuolaidos.

Lietuvos čempionato komandų registracijos pradžia 2018 m. sausio 1 d. Šios komandos registruojasi ir startinį mokestį susimoka iš karto už tris etapus iki 2018 03 31 dienos.

Etapo komandų registracijos pradžia nuo 2018 m. balandžio 1 dienos. Šios komandos įgyja teisę registruotis į pirmą arba į antrą etapą.

Registruotis į Lietuvos čempionatą galima ir po 2018 03 31 dienos, jeigu nebus užpildytos visos  vietos.

Registruojantis į Lietuvos čempionatą privaloma nurodyti komandos pavadinimą, dviejų arba trijų komandos narių vardus bei pavardes. Komandos narių teisės ir pareigos bus paskelbtos kartu su varžybų taisyklėmis. Užsiregistravusių komandų dalyvių sąrašas bus skelbiamas tituliniame www.laukarpis.lt puslapyje.

Komanda laikoma užsiregistravusi, kai perveda startinį mokestį į Lietuvos karpininkų asociacijos sąskaitą: A/s Nr.LT497044060004077096, ( įmonės kodas 126423631) AB bankas SEB bankas, mokėjimo paskirtis:  mokestis už varžybas, komandos pavadinimas.

Po startinio mokesčio apmokėjimo varžybų organizatoriaus atstovas elektroniniu paštu arba telefonu patvirtina ir tinklalapyje www.laukarpis.lt paskelbia komandos registraciją varžyboms.

Startiniai mokesčiai renkami tiksliniam 2018 metų Lietuvos rinktinės fondui  sudaryti. Rinktinės lėšos skirstomos taip, kaip numato rinktinės formavimo nuostatai.

2019 metų rinktinės nariai patys apsimoka visas LT rinktinės išlaidas Pasaulio čempionate Pietų Afrikos Respublikoje. Rinktinės sudėties apibrėžimas nurodytas rinktinės formavimo nuostatuose.

Bendrosios nuostatos

 1. Varžybų tikslas – populiarinti karpių žūklę Lietuvoje, stiprinti rinktinės padėtį tarptautinėse varžybose, bei dalintis žiniomis ir inovacijomis apie karpių žūklę.
 2. Varžybų metu komandos varžysis dėl pagrindinio prizo – Lietuvos čempionų taurės.
 3. Susiklosčius aplinkybėms jeigu vandens telkinys netalpina tiek komandų, kiek yra Lietuvos čempionate, tokiu atveju į sekantį etapą patenka komandos užimančios aukštesnę padėtį bendroje turnyrinėje lentelėje.
 4. Lietuvos čempionais tampa Lietuvos čempionato komanda surinkusi mažiausiai baudos taškų per visus 3 Lietuvos čempionato etapus.
 5. Komandą sudaro du arba trys dalyviai, kurių teisės ir pareigos yra vienodos. Etapuose apdovanojami du komandos dalyviai.
 6. Varžybų formatas – komandinės sportinės karpių žūklės varžybos.
 7. Komanda turi teisę naudoti du markerius ir keturias meškeres.
 8. Valtis, laivelius, echolotus bei įrenginius, kurie naudoja radijo ar kitokias ryšio bangas naudoti draudžiama.
 9. Įskaitinės žuvys: karpiai ir amūrai nuo 1,5 kg.
 10. Varžybų ir burtų traukimo taisyklės skelbiamos balandžio mėnesį.
 11. Varžybų rezultatai vertinami pagal FIPS e.d. standartą – baudos taškais. Lietuvos čempionato komandoms baudos taškai sumuojasi.
 12. Užsiregistravusiai, bet nedalyvaujančiai varžybose komandai skaičiuojami baudos taškai kaip už paskutinę užimtą vietą.
 13. Varžybų teisėjai paskelbiami kartu su varžybų taisyklėmis. Teisėjai turi teisę užeiti į sektorius be leidimo. Nuobaudas skiria teisėjai.
 14. Protestai priimami tik rašytiniu būdu varžyboms pasibaigus, bet ne vėliau, kaip 30 minučių po apdovanojimų. Proteste privalo būti nurodytas konkretus skundžiamo fakto varžybų taisyklių pažeidimo punktas. Pateikiant protestą mokamas mokestis – 100 eurų. Protestą nagrinėja Lietuvos karpininkų asociacijos valdyba. Protestą išnagrinėjus protestuotojo naudai, mokestis grąžinamas, priešingu atveju mokestis lieka Lietuvos karpininkų asociacijai.

 

Rinktinės formavimas

 1. Lietuvos karpininkų rinktinė formuojama iš Lietuvos čempionato komandų.
 2. Lietuvos rinktinė tvirtinama remiantis sportinės karpių žūklės Lietuvos rinktinės formavimo ir rinktinės dalyvavimo pasaulio čempionate pagal FIPSed taisykles, nuostatais.
 3. Lietuvos karpininkų rinktinės sudėtis: trys komandos po du dalyvius, kuriuos po komandos apsisprendimo  tvirtina rinktinės kapitonai. Atsarginius dalyvius pasaulio čempionatui formuoja rinktinės kapitonai.
 4. Atsisakius vienam komandos nariui dalyvauti pasaulio čempionate, kitas komandos narys gali pasirinkti dalyvį savo nuožiūra iš 2018 metų Lietuvos čempionate dalyvavusių narių. Naujai sudaryta komanda privalo atitikti rinktinės formavimo nuostatų reikalavimus.
 5. Jei komanda atsisako dalyvauti pasaulio čempionate, jos vietą užima žemesnę vietą Lietuvos čempionate užėmusi komanda, atitinkanti rinktinės formavimo nuostatų reikalavimus.

 

Baigiamosios nuostatos

Daiktinius ir piniginius prizus steigia Lietuvos karpininkų asociacija

Smulkesnė informacija, taisyklės, varžybų rezultatai ir reportažai bus talpinami tinklalapyje www.laukarpis.lt.

 

Lietuvos karpininkų asociacija

Informacija telefonu 862062118 arba el.paštu tomasbudas@inbox.lt

 

 

21* – į dvidešimt pirmąjį Pasaulio čempionatą jeigu jis vyks 2019 metų pradžioje Pietų Afrikos Respublikoje vyks 2018 metų rinktinė. Nenumatytus atvejus svarstys Lietuvos karpininkų asociacijos visuotinis susirinkimas 2018 metų pabaigoje.

 

remejai 2018

 

 

Vytis 3

24 atsakymai į “2018 metų Lietuvos čempionato reglamentas

 1. Viskas super! Juk parašyta jog maksimalus skaičius 30. Nėra tikslo apriboti skaičių jei leidžia galimybės. O kiek jau susirinks dalyvių – pamatysim. Sutinku su Ruzik, kad tendencija ta, kad kasmet vis daugiau komandų nori dalyvauti.

 2. pagaliau ziurint is sono atrodo visas pateikimas gana solidziai !!! Tikrai jauciasi kad prie projekto buvo pasedeta ir pagalvota ir jauciasi tikrai naujo zmogaus darbo rezultatas!!! ir paskaicius visa pristatyma susidaro gana solidus varzybu organizavimas!! chebra respect!! bet yra ir neaiskumu ir manau ne mazai!!! vieno ko nesupratau??- vaziavimas i P.Afrika -viska susimoka dalyvis……… kazkoks nesusipratimas ,noreciau kad rinktines spaudos atstovas ka nors pakomentuotu kas liecia finansavima!! aciu jam kodel zuvies uzskaita nuo 1kg?? gal paviesinkit protokola oki nors ir nekils niekam bereikaligu klausimu ?! yra dar labai daug klausimu !! bet bendrojmasej jauciasi tikrai neblogai-respect!!!

  1. Kažin ar nauji žmonės prisidėjo prie projekto. Valdyba juk nepakitusi, o kiek žinau jie priiminėja visus pakeitimus bei organizuoja varžybas. Nemažai buvo diskutuota per LKA susirinkimą, o prezidentas viską sudėliojo į vietas. Aš, asmeniškai, džiaugiuosi, kad taip anksti paskelbti telkiniai ir datos. O klausimų yra visiems – manau su laiku bus ir atsakymai.

 3. 2019 m. – Pasaulio čempionatas Pietų Afrikos respublikoje (PAR):
  1. Ta valstybė yra gana toli, karpininkų įranga užima daug vietos plius daug sveria, be to ir lėktuvų bilietai brangūs, todėl buvo galvota, kad dėl brangaus projekto tą Pasaulio čempionatą apskritai praleisime. Bet po mažos apklausos atsirado LT čempionato dalyvių, kurie nori važiuoti už savo lėšas, todėl Reglamente tam sudarytos sąlygos.
  2. Paprastai pradžioje metų LKA biudžetas būna tuštokas, o Pasaulio čempionatas PAR vyks vasario mėnesį, tad šiuo atveju ir LKA negali finansiškai prisidėti.
  3. Esant galimybei LKA prisidės prie finansavimo.

  Įskaita nuo 1 kg. Pagal FIPSed reglamentavimą kiekviena šalis gali sau nusistatyti žuvų įskaitą nuo bet kokio svorio, kad ir nuo 100 gramų, atsižvelgiant į varžybų telkinio žuvų dydį. Be to tokią pačią žuvų įskaitą šalis (Pasaulio čempionato organizatorė) gali nustatyti ir Pasaulio čempionatui. Na o mes kaip laisva ir nepriklausoma valstybė žiūrime į savo daržą, tarkim kiekvienais metais Vabaliai papildomi naujais karpiais, tarp kurių pasitaiko ir mažiukų, todėl ir nuspręsta įskaitinius karpius daryti nuo 1 kg. svorio. Reikia ir tokius mokėti gaudyti, nes Pasaulio čempionate irgi gali to prireikti.

  1. Aciu labai uz issamu atsakyma!!!bet vistiek vieno nesuprantu kas liecia LKA biudzeta? Tiek metu ikurta asociacija o biudzetas tuscias… pradedu galvoti kad kazkas blogai su vadyba taip iseina !!! kazkur yra spraga su tuo !!! uzdaviniai keliami auksti o biudzetas tuscias !!!! vyrai pasauly stebuklu nebuna!!!! jei neinvestuojat i reklama ,jei dididinate nariu skaiciaus tai kuo toliau tuo bus sunkiau!!!1 kiek stebiu jusu veikla ,tai susidaro nuomone kad viskas stovi vietoje!!!! LKA prerogatyva fips ir nieko daugiau !!! o zmones gaudantys laukiniuose ezeruose kaip liko sedeti savo palapinesi taip ir sedi !!! ar negalima butu suvienit ir ju ??? nes dabar susidaro nuomone -sportininkai gaudo karpius kuriu uzskaita nuo 1kg ,perka labai brangius karpinius irankius visam sitam reikalui pinigu turi !!! o LKA biudzetas tuscias??!!!ar taip gali buti ???dabar susidaro nuomone ,kad verdate savo sultyse!!! ir ateities planu nelabai nesimato !!! tos pacios problemos,tie patys veidai!!! kazkaip noretusi naujo vejo !!!! ir nauju ideju !!!!! nepyit uz kritika !!!

    1. Reikia tikėtis, kad neištrins, nes kritika yra nemalonus, bet teisingas dalykas. Nežinau kiek čia skirtingų ar vis tas pats Jonas rašo, bet jo kritika tikrai neadekvati ir net neverta atsakymų. Aš pats nesu sportininkas, bet palaikau LKA. O su Antanu drįsčiau nesutikti. Nors nežinau nei koks LKA biudžetas nei kiek sukaupęs ar įsiskolinę jie yra, bet reikia pripažinti, kad su Afrika situacija neeilinė. Juk biudžetas rinktinei renkamas organizuojant varžybas, nariams mokant mokesčius, gaunant dalį iš rėmėjų. Po visų šių dalykų vyksta Pasaulio čempionatas, kuris ir yra pagrindinis pinigų “ėdikas”. O PAR čempas vyks vasario mėnesį – juk nepadarysi trijų etapų 2019 sausio mėnesį… Šiaip narių skaičius LKA didėja (jei neklystu šiemet 5 jauni nauji žmonės). Ir tikrai bet kas gali pretenduoti ir tapti nariu. Dėl stovėjimo vietoje irgi nesutikčiau – Lietuvos rinktinė šiemet turėjo net dvi trenirutes Vengrijoje (gal kas iš vyresnių pamenate kiek treniruodavosi anksčiau?). Paskutinių metų rezultatai tikrai geri, tad gal nėra taip jog viskas stovi vietoje. Dėl FIPS prioriteto sutinku, bet manau, kad tai ir yra LKA darbas. Kaip kitaip suvienisi karpininkus jei ne per varžybas? Aš pats gaudau laukiniam, bet net neįsivaizduoju kaip būtų galima suvienyti laukinius karpininkus – juk gegužinių ir švenčių neorganizuos :) Tas 1kg limitas irgi taip kažkaip menkai atrodo, bet turbūt dėl to jog tai yra sportas. Varžybų formate svarbu parinkti teisingus pašarus, taktikas ir t.t. kad žuvį užlaikyti vietoje ir sugauti jos kuo daugiau. Kiek ilgai iš riboto ploto ir kiek daug galima sugaudyti 10-20kg karpių? O dar Sebijoje nusimato telkinys, kuriame bus begalė mažos žuvies, tad tas kas mokės ją gaudyti tas ir bus favoritas. Taip, kad nėra viskas taip juoda kaip atrodo 😉 Daugiau optimizmo, savikritikos ir viskas bus ok :)

 4. Labas mielas drauge Antanai, gražiai kalbate, bet tai tik demagogija. Tai tas pats kas kasdien girdėti oi kokia bloga Lietuvos valdžia. Kad tai nebūtų tik demagogija kviečiu Jus į LKA gretas, įpūsite naujų vėjų, rasite šiek tiek pinigėlių (į PAR reikia nedaug, tik 15 tūkst. eur.) ir su Lenino šūkiu ,,Vienykimės” suvienysite visus LT karpininkus. Laukiame Antanai, aš už Jus !!!

  1. Laba p. Tomai! pradekime nuo to kad as nesu jums nei draugas nei ka taip kad ka as zinau!!!deja esu apolitiskas ir man Lietuvoje gyventi labai gera ir tikrai nesiruosiu is cia niekur isvaziuoti !! nes grazesnio zemes lopinelio dar nesu mates!!!kas liecia jusu pasiulyma i asociacija -bet sorry -megstu laisve!!!! nemegstu neukiskumo ir kontroles kaip budavo sovietiniais laikais kaip suprantu dar gyvenat tam laikotarpy jei nesvetimas leninas ir nenustebciau kad busite joje kaip ir putinas jei jau palietem politu pavardes,kaip suprantu sviesios ateities dar tikrai ilgai nematys!!!kas liecia 15t.e. kuriu reikia i PAR tai manau ne ten ieskote jeigu reikia tiek nedaug ,kaip suprantu jusu valdomoje asociacijoje tamstos aruodai tusti !!! pas bloga ukininka visada aruodai buna tusti ,o pas gera kuris ruosia roges vasara visada buna ir juodai dienai atideta kamputi!!!taip kad belieka pripazinti kad nera kair kaltint apart saves del tokios situacijos!!stiprybes jums …jusu nelengvame darbe…

   1. Antanai, rašai bele rašyti. Ar bent centą davei LKA ? Reklamos jam duok ir t.t. Rodomos ir laidos per TV ir spauda rašo. Zvejus kurie zvejoja laukiniuose pritrauk. Durnas ar tokiu apsimeti? Jeigu zmogui neidomu varzybauti jis ten ir neis uz jokius pinigus. Toks vaizdas susidaro kad išlindai iš krūmų ir bandai veltis i diskusijas apie nieką, svarbu tik suda pamalti. Kai pakviečiamas prisijungti prie darbu vietoje to kad suda malti, tada as megstu laisve ir pan. Nemalk sudo jeigu nezinai konkreciu faktu. I kai pats prisidesi pinigais prie LKA veiklos galesi burbuliuoti bei gausi visa info kiek yra pinigu surenkama ir kur jie isleidziami. Apskritai, atsijunk nuo interneto.

    1. P. Antanai – jūs tikrai iš kitos galaktikos. Sutinku su kiekvienu Artrox žodžiu. Patarimas tinkamas visose gyvenimo situacijose – jei nori kažką keisti – pradėk nuo savęs. Ir kai prisidėsite prie bet kokios veikos – tada jūsų kritika (kuri kol kas visiškai neadekvati) turės bent šiokios tokios prasmės.

     1. ponai pestieji!!!! duosiu paprasta pvz..-ikuriat imone ir ji dirba nepelnigai?? ka jus darot??? kaip imones vadovai?? prasau laukiu pvzdziu!!! apie kosmosa nekalbu!!! dabar yra sita asociacija kuri velkasi is metu i metus su 0 balansu!!!!!! kam man eiti i tokia imone kuriai as duosiu o man nieko neduos?? kur logika??? `mes bendrai sunesem kapsa ir kas ??? pasirodo kad to kapso neuztenka finansuoti rinktines pasyrodimo !!! kur problema???? kuri tesiasi is metu i metus!!! tai manau kad kazka reikiakeisti!!!! nera nepakeiciamu -yra -nepakeisti!!!!!

 5. Klausyk Antanai tu pradedi mane nervinti, tai jau ne kritika, o pasityčiojimas. Aš priešų stengiuosi neturėti, bet matomai būsi pirmas. Visų pirmiausiai nusišneki nežinodamas LKA balanso, tarp kitko nei vienas Lietuvoje meškeriotojų klubas neturėjo ir neturi tokių pinigų, kokie balanse matosi LKA biudžete. LKA metinis biudžetas viršija net Lietuvos sportinės žūklės federacijos biudžetą. Koks biudžetas ? LKA nariai žino !!! Kitas dalykas ponas verslininke, darai savo verslą tai ir daryk ir nemaišyk dviejų labai skirtingų dalykų: UAB ir viešoji pelno nesiekianti organizacija. Antanai pasiskaityk įstatymus, nes turi bėdų su savišvieta.

 6. Karoli atsakau: TAIP. Visiškai…))), su sąlyga, jeigu yra gimęs ne 1983-1985 m. laikotarpy, nes jeigu šiame laike, tai daugelis vyrų yra vadinamoji ,,prarastoji karta”. Gaila skaityt Antano sapaliojimus, užuojauta pažįstamiems kam tenka bendrauti su tokiu specu)). Nendrynas krč))

Parašykite komentarą