.
.
TOMAS BŪDAS APIE LIETUVOS ČEMPIONATĄ (SPORTINĖ KARPIŲ ŽŪKLĖ)
Šiais metais jau pasibaigė sportinės karpių žūklės Lietuvos čempionatas. Kadangi šiemet nebuvo atrankos į Pasaulio čempionatą, todėl nacionalinės varžybos vyko tik dviem etapais.
Po dviejų etapų paaiškėjo nauji Lietuvos čempionai, tai komanda ,,Devinta” ( Simonas Gudonis ir Darius Savickas). Reikia pasidžiaugti už šios komandos laimėjimą ne tik dėl iškovoto titulo, kurį nešios iki kito sezono pabaigos, bet ir dėl to, kad ši komanda yra Lietuvos čempionato naujokė. Šiemetinis ir pernykštis pavyzdžiai rodo, kad karpių žūklės varžybos gali būti neprognozuojamos, todėl nauji varžybų dalyviai noriai ir toliau registruosis į kitų metų Lietuvos čempionatą.
Komanda ,,Devinta “ yra stipriausia Lietuvos čempionato komanda šį sezoną. Ir taškas. Ir nėra čia ką ginčytis. Taip, aš tikrai žinau, kad gali būti ir stipresnių komandų, nes pajėgių karpininkų Lietuvoje nors vežimu vežk, bet yra vienas BET, reikia užsiregistruoti ir dalyvauti Lietuvos čempionate.
Labai jau knieti pasisakyti apie kitą šio sezono fenomeną, tai komanda ,,JUDEX” (Rimantas Kičas ir Deividas Sabonis). Tiesa pasakius anoks čia fenomenas, tai yra 2018 metų Pasaulio čempionai, na o šiais metais ši komanda Lietuvos čempionate užėmė antrą vietą. Link čempionų titulo koją pakišo etapas Ilgio ežere. Tai matyt buvo silpnoji komandos vieta. Beje apie Ilgio etapą norėčiau karčių žodžių pasakyti daugeliui LT čempionato komandų – Ilgyje karpių yra sočiai, bet kad perprasti juos, pastangų įdedame per mažai.
Kalbant toliau apie komandą ,,Judex” noriu aiškiai visiems pasakyti, kad tokių komandų Lietuvoje vienetai. Aš juos stebiu nuo nepamenamų laikų, nes karpininkas iš didžiosios raidės pravarde ,,Sazanas” , man yra minėjęs, kad auga nauji ,,žvėrys”, kažkada juos vadino ,,Punios siaubais“. Va jie ir užaugo, ypač Rimantas Kičas. Na, o Deividas Sabonis pasielgė labai apdairiai pernai gavęs teisę pasirinkti vieną žmogų į pasaulio čempionatą – tas pasirinkimas žinoma buvo Rimantas Kičas. Būtent tada gimė čempioniškas duetas, nors darbo Rimui teko įdėti daug, kad Deividą paruoštų iki tokio lygio, kuris siektų buvusius Judex komandos narius (Gintaras Puzinauskas, Gražvydas Račkelis), beje senoji komanda irgi jau buvo parodžiusi puikų rezultatą 2017 metais Lietuvos čempionate – 3 vieta, Pasaulio čempionate Vengrijoje – 5 vieta.
Man teko garbė su šia komanda būti kartu 2017 metais pasaulio čempionate Vengrijoje (tikslumo dėlei reikia pasakyti, kad Vengrijoje nuo Judex komandos mane skyrė apie 1 km.), o Serbijoje 2018 metais buvau betarpiškai pastoviai šalia būsimų Pasaulio čempionų. Tada jau žinojau šios komandos psichologines savybes, viena iš jų tokia, kad nurodymus jiems reikia duoti prieš varžybas, o varžybų metu – geriau nemaišyti. Paradoksas, bet kita komandos puiki savybė – tai klausymas ir svarbiausiai girdėjimas, žodžiu šiems žmonėms jau kas įskrenda į vieną ausį – tai per kitą ausį neišskris.
Šių metų pradžioje šalia Judex komandos teko nemažai laiko praleisti Pasaulio čempionate Pietų Afrikos Respublikoje, ten lietuvių komandoms buvo pragaras dėl pašarų ir įrangos trūkumo. Net ir tokioms sąlygomis Rimantas ir Deivis sugebėjo išgirsti nurodymus, kurie pasikeitė po pirmos varžybų paros. Primenu, jie pasaulio čempionai, o pagal įprastus ,,pasikėlimo” standartus tokie jau negirdi ką jiems sakai.
O dabar reikia priminti šių metų Judex smūgį Pykaičių tvenkinyje. Trys varžybos ir trys pirmos vietos. Maža to, kad pastoviai pirmi, tai dar priedo artimiausius varžovus aplenkdavo dvigubai. Va čia tai smūgis, tai tas pats, kas futbole 5:0 arba krepšinyje 100:50, jei vienu žodžiu, tai į vienus vartus. Ką gi, su nekantrumu lauksime tęsinio. Kaip ten bebūtų, bet Lietuvos čempionais ši komanda dar netapo, kaip beje ir daugelis puikių Lietuvos karpininkų.
Pabaigai pirmą kartą skelbiamas visų laikų Lietuvos čempionatų nugalėtojų sąrašas. Vardan teisybės reikia paminėti, kad iki 2011 metų Lietuvos čempionatas vadinosi Lietuvos karpio taurė, tada ji vyko vienu, dviems arba trimis etapais. Nuo 2011 metų Lietuvos čempionatas buvo apjungtas su atranka į Pasaulio čempionatą ir dažniausiai vykdavo trys etapai, kuriuose dėl didesnės konkurencijos laimėti darosi vis sunkiau.
2001 m. – „Vado studija“ (Algirdas Vilius, Artūras Virbickas)
2002 m. – „Vilnius“ (Albinas Daubaras ir Olegas Ružickis)
2003 m. – „Į Sveikatą XXL“ (Tomas Būdas, Jonas Indrašius)
2004 m. – „Į Sveikatą“ (Erikas Būdas, Kęstutis Dijokas, Erikas Volosevičius)
2005 m. – „Į Sveikatą XXL“ (Tomas Būdas, Jonas Indrašius)
2006 m. – ,,Pro Carpius” (Rimvydas Bareika, Arvydas Žilionis)
2007 m. – nėra duomenų.
2008 m. – ,,Gelmių valdovai 2” (Aidas Turauskas, Giedrius Urbas, Darius Bikulčius)
2009 m. – ,,Karp LT” (Reanatas Čeputis, Valerijus Švab)
2010 m. – „Į Sveikatą XXL – Fanatikai“ (Tomas Būdas, Darius Surgautas)
2011 m. – ,,Studento Koma”(Arvydas Eizitavičius, Saulius Navickis)
2012 m. – ,,Swedcarp” (Linas Rubys ir Sigitas Lokcikas)
2013 m. – ,,Trauk žuvį LT” (Mantas Staškus, Petras Aniulis, Airidas Koržovas)
2014 m. – ,,Broliai rankelės” (Darius Grigaitis, Modestas Grigaitis)
2015 m. – ,,Paliūtis” (Augustas Šimukonis, Valerijus Belous ir Vilmantas Andziulevičius)
2016 m. – ,,Dynamite Baits – Žūklys” (Rytis Klimas, Vilius Putnikas)
2017 m. – ,,Carp Anglers” (Aurimas Misius, Justas Barakauskas)
2018 m. – ,,Dynamite Baits – Žūklys 2“ (Saulius Navickis, Aurimas Katkevičius, Paulius Pocevičius)
2019 m. – ,,Devinta” (Simonas Gudonis ir Darius Savickas)
.
.