Algirdas Daukšas

Algirdas Daukšas

 

 

Šaltibarščiai  arba ko tik nepadarai dėl moters…

 

Trumpą rašinėlį pradėsiu įkalbėtas vieno seno karpininko, kuris smagiai juokėsi išgirdęs šį pasakojimą.

Kaip ir kiekvienais metais, mūsų komanda dalyvauja Aukso Žvyno rengiamose varžybose. Šito renginio niekaip negalime praleisti, nes gerų varžybų ant Lietuvėlės ne taip ir daug.  Su Dariumi susiskambinome, susidėliojome kas  ką pasiims, aptarėme pašarinę bazę, jos kiekius. Laikas bėgo nenumaldomai , nes labai jau norėjosi į varžybas. Prieš išvažiuojant žmona  atsisveikindama mestelėjo tokią frazę  ,, Jei nori grįžęs gauti šaltibarščių, tai be apdovanojimų negrįžk‘‘.

Atvykęs į varžybų vietą susitinku kolegas, matau išvykstantį liūdną Raimondą, mirė jo tėtis…  Gaila, nieko nepadarysi, reikia atlikti savo pareigą ir toliau gyventi kiek duota.

Vakaras su kolegomis prabėgo smagiai ir greitai, išaušus rytui nekantriai laukėme burtų traukimo.

Aš labai norėjau 9 sektoriaus, o kai beliko tik trys traukimai iš kurių vienas buvo 9 , 10 ir 8, suvirpėjo širdis, o gal, bet kaip ir visada seniau , ištraukti 9 -ojo taip ir neišėjo.  Atiteko 10 sektorius.

Dariaus veidas viską pasakė…   Jau visuose sektoriuose esame buvę per varžybas tik ne 10.

Sektoriaus  dešinėje už 78 metrų yra 2.1 m. kalnelis prie 3.6m duobės,  o kairėje į 9 sektoriaus pusę taip pat sėkliukas  buvo greitai aptiktas. Paruošti pašarai netrukus krito į vandenį  ir prasidėjo laukimas…

Laukti ilgai nereikėjo,  po dviejų valandų užgrojo Dariaus peidžeris ir 9.7 kg. karpiukas atidarė mūsų laimikių kraitę. Mūsų komandoje toks pastebėjimas, jei pirmą parą pagauname, tai kažko galim tikėtis.   Aš  žmonai prižadėjau.

Apie 10 sektorių galima rašyti daug ir tik gerai.   Čia netrūko dėmesio iš draugų pusės:  Vaidas tai ledų, tai kebabų atveža, Artūras su Augiu pagamino  karališką vakarienę, iš Vilniaus atvažiavęs Darius išvirė iš jaučių uodegų sriubą. Pamaitinti, prižiūrėti kaip namie. Galima sakyti tuo klausimu VIP sektorius.

Po pirmos paros teko pabūti ir pirmoje vietoje, bet žinome,  jeigu  9 sektorius  ,, užsikuria“ tai sustabdyti neįmanoma.

Prieš varžybas vietiniai kalbėjo , kad labai daug karpių prie 5, 6 sektorių.  5 sektoriui pakoregavus jo ribas, jis  tapo ne toks jau blogas.

Karpį po karpio  pradeda gaudyti 5 sektorius ir tam turi daug  galimybių…  6 sektoriaus žvejai be varžybų patirties, jie kaip paprastoje žūklėje, užmetė meškeres , truputį pašaro, užsidarė palapinėse ir laukė…, o kolegos iš 5 sektoriaus, atvirkščiai daug pašarų, dugno reljefo tyrinėjimas, vandens stebėjimas. Patirtis davė rezultatą, sunkiai dirbus, užimta 1 vieta.

Žmonos gaminami šaltibarščiai labai skanūs, o dar ir šviežios bulvytės. Todėl  verčiausi per galvą, kad ką nors laimėtume.

Naktys būdavo bemiegės, nes po nakties kažką pasverdavome.  Vieną naktį turėjome net  ,, dupletą“  iš skirtingų vietų.  Viso turėjome 22 kibimus iš kurių realizavome 19. Didžiausia žuvis 15.6 kg., o bendras žuvų vidurkis 10+kg. Pašarų sunaudojome apie 100kg.

aukso zvynas1 aukso zvynas aukso zvynas 5 aukso zvynas 4 aukso zvynas 3 aukso zvynas 2

Paskutinę parą skambina  žmona ir klausia ar daryt šaltibarščius? Sakau ruošk , aš gi prižadėjau.

Paskutinį rytą po pirmojo svėrimo dar pagavome 2 karpius ir iškovojome 3 vietą.

Tikrai skanūs šaltibarščiai, dėl jų verta…

barsciai