Tomas Būdas

Tomas Būdas

 

 

 

 

 

Pasaulio čempionato vieta

FIPSed karpių žūklės Pasaulio čempionatas – 2018. Lietuvos rinktinė sudaryta nacionalinėje atrankoje jau vakare bus kelyje link Belgrado, iki kurio mums reikės įveikti 1800 km., kertant Lenkijos, Čekijos, Slovakijos ir Vengrijos sienas.

Belgradas – Serbijos sostinė nuo 1404 m., nuo XX a. pradžios iki XXI a. pirmojo dešimtmečio buvo didesnių federacinių valstybių sostinė – 1918–2003 m. Jugoslavijos, 2003–2006 m. Serbijos ir Juodkalnijos. Miestas įsikūręs prie Sava upės, kuri Belgrade įteka į Dunojų. 1967 m. iš Sava upės atšakos buvo suformuotas Sava ežeras (Savsko jezero).

Vasarą ši vieta pritraukia šimtus tūkstančių poilsiautojų. Puikūs pliažai, aplink visą ežerą nutiestas keliukas, kas 30 m. – gatvės apšvietimas, kas 200 m. – geriamasis vanduo bei ekologiški tualetai. Visame šiame ruože yra 37 kavinės ir restoranai. Pasaulio čempionato renginiai (burtų traukimai, varžybų atidarymas, apdovanojimai, susirinkimai) vyks šalia esančiose kavinėse bei restoranuose. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad bent jau su logistika viskas idealu.

2007 metais šiame telkinyje jau buvo vykdomas Pasaulio čempionatas, kiek teko girdėti, tai atsiliepimai iš tų laikų likę kuo geriausi. Tada Serbijos klerkai pasirūpino, kad Sava ežeras būtų gausiai įžuvintas karpiais. Per 11 metų karpiai ir amūrai išnyko, veikiausiai buvo suvalgyti pačių serbų, ne pas mus vienus ši bėda egzistuoja. Šiuo metu telkinyje yra gausu karšių ir šamukų, kurie karpininkams varžybų metu neduos ramybės. Kaip su karpiais dabar ? Prastai !!! Rinktinės, kurios šiemet vykdė treniruotes tame telkinyje – labai nusivylusios, nes dėl kibimų stokos negalėjo nuspręsti kokie jaukai tame ežere tinkamiausi. Jei vienu žodžiu reikėtų apibūdinti būsimą čempionatą, tai drąsiai galima pasakyti – loterija. Visi žinome patarlę apie adatos ieškojimą šieno kupetoje, tai čia bus panašiai, tik šiek tiek kitaip: 174 vyrai, susirinkę iš viso pasaulio, ieškos kelių adatų pilnoje šieno daržinėje. O brolau, kad kas mums duotų tą stebuklingą magnetuką. Įvairių rinktinių vadovai jau tariasi tarpusavyje apie protestų rašymą FIPSed vadovybei, kad užkirstų kelią ,,kapstymuisi šiene“. Kas liečia Lietuvos rinktinę, tai ji pasiruošusi visais įmanomais būdais suvilioti tuos kelis karpiukus iš kelių šimtų ar tūkstančių būrio, kurie neva buvo įleisti pavasarį.

Lietuvos rinktinės tikslai kuo aukščiausi, prasta vieta – žemiau dešimtuko. Bus velniškai sunku šioje loterijoje tarp 29 valstybių.

Pasaulio čempionato zonos

Trys pagrindinės zonos A, B, C, kiekvienoje zonoje bus po 29 komandas, po vieną iš 29 dalyvaujančių valstybių. Pagal naujus reikalavimus, kiekviena zona dar bus padalinta į du pazonius. Labai svarbu savo pazonėje gauti kuo mažiau baudos taškų, o jie dalinami atsižvelgus į užimtą vietą pazonėje: 1 vieta – vienas baudos taškas., antra vieta – du baudos taškai ir t.t. Kadangi kiekvienai šaliai atstovauja trys komandos, todėl visų trijų komandų baudos taškai sumuojami ir varžybų pabaigoje paaiškėja valstybė nugalėtoja surinkusi mažiausiai baudos taškų.

Planuojamas zonų išdėstymas:

Sava ežeras, atstumai, zonos.

Vaizdas iš palydovo.

Vaizdas iš palydovo.

Vaizdas iš A zonos.

Vaizdas iš A zonos.

Vaizdas B zonoje

Vaizdas B zonoje

Vaizdas C zonoje

Vaizdas C zonoje

Pasaulio čempionato tvarkaraštis

Spalio 1 d.  

nuo 10.00 valandos delegacijų registracija.

Spalio 2 d.

11.00 val. – zonų burtų traukimas, po šios procedūros kiekviena komanda sužinos kurioje zonoje žvejos.

19.00 val. – Pasaulio čempionato atidarymas, paradas.

Spalio 3 d.

09.00 val. – sektorių burtų traukimas, po šios procedūros kiekviena komanda sužinos kuriame sektoriuje žvejos.

13.30 val. – varžybų startas.

Spalio 4 d. – varžybos.

Spalio 5 d. – varžybos.

Spalio 6 d.

13.30 val. – varžybų pabaiga.

20.00 val. – apdovanojimai.

 

Tomas Būdas – 2018.09.30.

.

Foto sienele