.

42455121_522897954788564_2603463364990468096_n

Serbija, Belgradas, sportinės karpių žūklės pasaulio čempionatas, Lietuvos rinktinė – būtent šie žodžiai ir jų junginiai vis dažniau ir dažniau pradeda suktis daugumos karpininkų galvose. Lygiai už savaitės Lietuvos rinktinės nariai žengs pirmus žingsnius Serbijos žemėje ir iš arčiau susipažins su Sava ežeru.

Spalio 1 dieną įvyks šalių registracija, o paskui jau kelio atgal nebus – reikės suremti meškeres su geriausiais žvejais pasaulyje. Mūsiškių delegaciją sudarys pagrindiniai žvejai – Aurimas Katkevičius, Rimantas Kičas, Aurimas Misius, Arūnas Paluckas, Paulius Pocevičius ir Deividas Sabonis. Atsarginiai žvejai – Darius Grigaitis ir Tomas Klovas. Rinktinės kapitonai – Saulius Navickis ir Mantas Staškus. Vadovas – Tomas Būdas.

Šiek tiek apie patį ežerą. Sava ežeras dar žinomas kaip Ada Ciganlija ar Belgrado jūra yra Sava upės ir Dunojaus sankirtoje pačiame Belgrado centre. Ilgis 4.2 km., vidutinis plotis apie 200 m.,vidutinis gylis svyruoja 4-6 metrai. Pati vieta yra miesto traukos centras ir karštojo sezono metu ten apsilanko iki 100000 žmonių kasdien (savaitgaliais iki 300000). Pakrantėje įsikūrusios, kavinės, barai ir laisvalaikio pramogos tikrai nepalengvins žūklės. Neatmestina galimybė, kad naktį gali nušvisti ir fejerverkai.  Pačiame ežere pilna vandens pramogų, pastoviai vyksta irklavimo čempionatai. Paminėsiu, kad Belgrado  vanduo Lietuvai šiemet jau padovanojo vienus čempionus – aukso medalį pasaulio irklavimo taurės varžybose iškovojo porinę dvivietę valtį irklavę Saulius Ritteris ir Dovydas Nemeravičius.

Be jokios abejonės labiausiai mus domina kiek žuvies yra telkinyje – va čia prasideda mistika, mitai ir gandai. Kol patys žvejai nepatikrino, tol girdėti jog karpių labai mažai, buvo planuota įleisti prieš čempionatą, bet nepavyko ir t.t. ir t.t. Taip pat nežinoma kaip tokiame siaurame telkinyje bus išdėstytos komandos, o jų planuoja būti net 87 (29 šalys po tris poras). Daugiau klaustukų negu atsakymų, bet aišku tik viena – sąlygos visiems vienodos ir aukso troškimas tas pats. Lietuvos rinktinė jau turi paruošusi planą, ir ne vieną, kaip žvejoti, kokius pašarus naudoti ir būkim tikri, jog vyrai atiduos visas jėgas ir žinias, kad tik pasiekti aukštesnį rezultatą. Iš savo pusės pridursiu, kad žvejams labai svarbus palaikymas, tad prisijunkit visi kas galės prie Lietuvos karpininkų rinktinės – laikykit kumščius, špygas; ištraukit savo talismanus iš žvejybinių krepšių; sukalbėkit poterius ar bet ką, kad galėtų padėti Juk nenuneigsim, kad karpinėje žūklėje didelė dalis ir sėkmei priklauso.  Į Serbiją žvejai išvyksta jau šį sekmadienį. KarpisLive keliauja kartu ir visas naujienas jūs išgirsite bei pamatysite pirmieji. Mūsų jėga vienybėje – UŽKARPIAUKIME PASAULĮ !!!

 

Tomas Pocius. 2018.09.24.

Be pavadinimo

.