Tomas Būdas

Tomas Būdas

 

 

 

 

 

Pirmos dienos apžvalga

 

Serbija, Belgradas, Sava ežeras.

42967011_321734461709488_1125169672207990784_n

Šių metų spalio spalio 3 dieną prasidėjo FIPSed karpių žūklės Pasaulio čempionatas. Lietuvos karpininkų rinktinė, kurią sudaro trys komandos po du narius apie 10 valandą ryto jau žinojo savo sektorius ir su automobiliais pajudėjo link jų. Mūsiškiai:  Aurimas Katkevičius ir Paulius Pocevičius – zona C, sektorius – 21 (trumpinys C21), Arūnas Paluckas ir Aurimas Misius – B13, Deividas Sabonis ir Rimantas Kičas – A2.

10.30 val. – dalyvių įėjimas į sektorius, komandos ruošiasi startui. Lietuvos rinktinė puola markiruotis (dugno žvalgyba su meškere) dugno. Iš anksto žinojome šio ežero problemą – daug žolių ant dugno, kurios labai apsunkina dugninę žvejybą.  Reikia skubiai susirasti vietas, kuriose nėra arba bent mažai yra žolės.

A2 sektoriuje – problemų su dugno žolėmis mažiausiai, bet kaip ir visame telkinyje prie kranto žolių netrūksta, būtent jos gali užkirsti kelią sėkmingam karpio ištraukimui. Prieš pat varžybas, kai jau buvome prie sektoriaus, buvo priėjęs vietinis meškeriotojas ir pasakė, kad šios vietos dugnas labai netolygus. Pasirodo nemelavo – dugno perkritimais buvome sužavėti, gyliai iki 7 metrų. Kaimynai kairėje pusėje – jaunuoliai iš Portugalijos, dešinėje Moldovos komanda.

B13 – bėda, markeris dėl dugno žolių nekyla visame sektoriuje, vyrai pluša kaip išprotėję dvi valandas iki pat starto sirenos, bet nieko apčiuopiamo nesuranda. Matyt bus prastai šiame sektoriuje. Labai geras pavyzdys kaimynai iš dešinės, Kroatijos čempionai irgi markiravosi dvi valandas, po to spjovė į viską, iš lempos pasirinko du taškus 50 ir 100 metrų ir juose pradėjo žvejoti. Kaimynai iš kairės pusės Bosnijos ir Hercogovinos dvejetas daug galvos nesuka – sumeta meškeres bele kaip.

C21 – žolių juosta baigiasi 30 metrų nuo kranto, po to seka pavienės žolės, kuo toliau tuo mažiau, bent jau yra pasirinkimas kur žvejoti. Kaimynai iš kairės bulgarai, iš dešinės rumunai.

12.30 val. – varžybų startas. Lietuvių dvejetai dirba pagal kapitonų nurodymus, metasi meškeres, nejaukina, kas kurį laiką permetinėja. Žvalgai dirba savo darbą, stebi kitų komandų darbą. Kol kas nieko keisto, kadangi karpių čia nėra daug, nei viena rinktinė nepuola gausiai vilioti žuvies pašarais. Įtampa didžiulė, pasirodo pirmieji pagavimai ir visi toli nuo mūsų sektorių, karpius pagauna Anglijos, Ukrainos ir Kroatijos dvejetai. Žinoma visų dėmesys nukreiptas į tą krantą, kur pasirodė pirmosios žuvys, ten įsimaišęs ir mūsų žvalgas, iš jo gauname pastoviai informacijos kas, kaip, ant ko.

Po pietų daugelis komandų pradeda jaukinimo darbus, vienos komandos šeria gausiai, kitos mažiau, o dar kiti iš viso – nemeta pašarų. Lietuvos rinktinė pasirenka atsargią taktiką – jaukinti ne daug. Vakarui jau beveik visos šalys jaukina gausiai.

Deja iki vakaro daugiau nepasižymi nei vienos šalies ekipa. Mūsų delegacijai vakare tik išvykus į viešbutį – pirma gera žinia, atsidarėme A2 sektoriuje – mažiukas karpiukas, bet įskaitinis. Emocijos pratrūko garsiai, tie riksmai iš automobilių turėjo girdėtis net Lietuvoje.

Naktį A2 sektoriuje buvo pagautas šamukas, o C21 – karšis, deja šios žuvys neįskaitinės. Šiuo metu yra spalio 4 dienos 5 valandos ryto, po valandos pajudėsime link ežero stebėti antros varžybų dienos.

 

Tomas Būdas. 2018.10.04.

 

.

Foto sienele