Olegas Ružickis

Olegas Ružickis

 

Naujos šėrimo raketos ,,Fox” testavimas

1

Šiandien, gruodžio 19 d., komanda ,,Alex Baits”, kurią sudaro Aleksas ir aš, visada Jūsų – Olegas 🙂 ,  turėjome progą ištestuoti  ilgai lauktą naują ,,Fox” gaminį  – šėrimo raketą.

Diena buvo šilta +9, bet niūroka.

Atvykome prie ežero netoli Vilniaus ir buvome nustebę – ant ežero iki  80m nuo kranto buvo plonas ledukas 1-2 cm. Tada supratome, kad tikrai turėsime ekstremalų testavimą. Bet nieko nepadarysi – daviau žodį, reikia testuoti. Pradžiai, apšilimui, ištestavome naujas meškeres Fox Horizont x 13f 3,5lb su rite Fox 12000xt.

Man, tikriausiai, pakišo koją mėnesio pertrauka po paskutinės žvejybos,  pirmi metimai buvo nesėkmingi – tai per daug aukštai, tai per žemai, vos vos pavyko užmesti  140 m.  su 106 gr.  svareliu.

Aleksui sekėsi geriau (tikriausiai lėmė tai, kad meškere buvo jo 🙂 ). Visi metimai buvo sėkmingi  – 147, 151 ir 153 m. be didelių pastangų, kaip ir turi būti treniruotėje.

2

Smagu buvo vynioti  iki 90 metrų nuo kranto, kaip įprasta,  po to švinas atsiremia į leduką , iššoka ir toliau svarelis jau kaip ant pačiūžų, vynioti vienas malonumas, be jokios įtampos.

Atėjo laikas raketoms.

Mūsų ,,spodmiksą” sudarė virti kukurūzai su kanapėmis ir sausas pašaras (kuo arčiau realiam mūšiui 🙂 ).

3

 

Užpildyti raketą kuo puikiausiai išeina su viena ranka. Nereikia juokių samčių. Semiame tiesiog su pačia raketa.  Užrakinti ją pavyksta lengvai, tačiau pastebėjome, kad didelės raketos dangtis  šiek tiek kliba ir netvarkingai jį užrakinus metimo metu raketa keletą kartų atsidarė ore.  Kad to išvengti, tiesiog po užpildymo reikia apvalyti sagtį.

4

 

Na, o mes užtat atlikome tikrąjį CRASH testą – atidaryta raketa krisdavo ir įsmigdavo tiesiai į ledą. Ir po viso to, apžiūrėję raketą, nepastebėjome jokių apdaužytų ar pažeistų vietų, iš viso neįsivaizduoju, ką ten galima sulaužyti. Abejojome, ar pavyktų tą pačią procedūrą atlikti su Spomba.

Fox raketa nenardo po vandeniu, neapsiverčia, valas nekliūna už korpuso, vynioti daug lengviau, o ant ledo buvo apskritai pasaka 🙂

Užmesti didelę raketą mums pavyko  126 metrus, spodas Rokketer 13 f.

5

 

Ištestavome taip pat  MIDI Fox raketą ir galime pasakyti: užsipildo taip pat lengvai , viena ranka, be samčių, raketos dangtis trumpesnis, todėl uždarymo metu nesvyruoja,  užsidaro be problemų, ore nei karto neatsidarė.

Aleksui pavyko užmesti MIDI raketą 143 metrus (taip pat be pastangų), man pavyko 130 m., matyt jau mažumėlę pavargau ir niekaip negalėjau priprasti prie svetimo spodo 🙂

6

 

Iš abiejų raketų  pašaras iškrenta  lengvai, smūgio į vandenį  metu,  nieko neprilimpa, nelieka net trupinių.

7

 

Mes padarėme tokias išvadas:

Pašaro užpildymas – didelis, riebus +

Uždarymo mechanizmas žymiai geresnis, ko nepasakysi apie įprastas spombas ++

Vyniojimas daug lengvesnis, nei spombos +++

Padarytas tikrai iš „plaukiančio“ plastiko ++++

Dėl užmetimo atstumo gal truputį nusileidžia spombai, nors tai nuomonė subjektyvi.  Kas žino, gal tą dieną spombą būtume užmetę  dar trumpesnį atstumą.

Manau, kad artimiausiu metu mano arsenale Fox raketa išstums spombą.

8

 

Peletėms ir boiliams didelė Fox raketa – puikus sprendimas, o MIDI Fox raketa visam kitam pašarui ir tolimų atstumų užkariavimui.

Pagal mano pojūtį Fox raketą buvo lengviau mesti, gal dėl lengvesnio išvyniojimo.

Fox kaina tokia pat kaip ir spombos, o didelė raketa net šiek tiek pigesnė.

Aišku, rinktis reikia kiekvienam sau asmeniškai, o mes tikimės, kad šis straipsnis padės jums  apsispręsti.

Sėkmės.

Olegas Ružickis.