BALTIJOS TAURĖ 2016

 

2016 metais, liepos 28-31 dienomis, Latvijoje, netoli Rygos organizuojama pirmoji, sportinės karpių žūklės, Baltijos taurė.

Varžybos vyks čia.

Varžybose dalyvaus po 6 komandas iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos.

Lietuvos karpininkų asociacija priima visas atsakomybes už atstovavimą Baltijos taurėje. Lietuvai atstovaus pirmosios 6 komandos iš 2016 metų Lietuvos čempionato. Startinius mokesčius apmoka Lietuvos karpininkų asociacija. Atsisakius kuriai nors komandai dalyvauti Baltijos taurėje, LKA valdyba vadovaujantis protingais ir teisingais kriterijais, pasiūlys kitai komandai vietą šiose varžybose.

Latvijai atstovaus 2016 metų nacionalinė rinktinė ir kitos komandos.

Estijos delegacijoje dalyvaus stipriausios šalies komandos.

 

BALTIC CARP CUP 2016

2016.07.28-31.

Varžybų taisyklės

 

  1. Varžybų tikslai.

Sportinės žūklės skatinimas ir dalinimasis patirtimi.

  1. Laikas ir vieta.

Varžybos vyks 2016 metų liepos 28-31 dienomis, Petera vandens telkinys, Upesciema

Varžybų atidarymas Upesciema, prie Petera vandens telkinio.

Burtų traukimas liepos 28 d. 8.00 val. Varžybų pradžia 12.00 val.

Varžybų trukmė 72 val.

Organizatoriai: Latvijos sportinės žūklės federacija.

 

  1. Varžybų dalyviai.

Varžybų komandą sudaro  2 arba 3 dalyviai. Varžybose leidžiama dalyvauti nuo 16 metų amžiaus dalyviams.  Sektorių skaičius ribotas.

Varžybose dalyvauja 6 komandos iš Estijos, 6 komandos iš Latvijos ir 6 komandos iš Lietuvos.

 

  1. Bendrosios sąlygos.

Organizatoriai neatsako už dalyvių daiktus. Kiekvienas komandos narys privalo laikytis saugos reikalavimų žvejybos sektoriuje (draudžiama: kurti laužą, vartoti alkoholinius gėrimus). Atsakomybė už nelaimingą atsitikimą tenka pačiam varžybų dalyviui. Jei prieš startą prasideda audra (perkūnija), visiems dalyviams  draudžiama būti savo sektoriuje ir ruošti įrangą. Jei audra prasideda varžybų metu, renginio organizatoriai signalu sustabdo varžybas, tada visi dalyviai privalo  būti saugioje vietoje. Jei dėl oro sąlygų buvo sustabdytos varžybos ir jos truko ne mažiau kaip 36 valandas, tada varžybos laikomos įvykusiomis. Jei oro sąlygos leidžia, varžybos gali tęstis. Lietus, tai ne priežastis nutraukti varžybas.

 

  1. Varžybų taisyklės.

Burtų traukimas. Burtų traukimą kontroliuoja ir praveda varžybų organizatoriai kartu su  komandų atstovais. Burtų traukimas vykdomas dviem etapais:

 

Pirmas etapas – komandos eiliškumas antram etapui.

Antras etapas – sektorių numerių traukimas.

 

Įskaitinės žuvys – karpiai nuo 1,5 kg. svorio. Žuvis sveriama tik gyva, be sužalojimų ir pagauta varžybų metu.

Varžybų pradžia.

a) Po burtų traukimo komandos užsiima savo sektorius. Palapines šalia vandens telkinio leidžiama statyti tik varžybų dalyviams.

b) Palapines ir įrangą galima statyti ne toliau kaip 10 metrų nuo sektoriaus ribų, jei nėra tam sąlygų, derinama su varžybų teisėjais.

c) Prieš startą leidžiama matuoti gylį savo sektoriuje (markiruotis). Komandai leidžiama pastatyti 2 markerius. Jaukinti žuvis galima tik grūdiniais jaukais, boiliais ir peletėmis. Jaukinamo jauko rutulio skersmuo turi būti ne didesnis kaip 70 mm. Jaukinti kviečių ir rugių miltais draudžiama.

d) Kiekvienai komandai yra leidžiama naudoti 4 meškeres, meškerės ilgis neturi viršyti 3,9 m. Viena meškerė – vienas kabliukas. Masalai prie kabliuko tvirtinami tik per plauko sistemą. Draudžiama naudoti pintą valą. Vienintelis žvejybos būdas – dugninė žvejyba.

e) leidžiama naudoti elektroninius ir mechaninius kibimo signalizatorius.

f) „shock leader”(šok lyderis) ilgis – iki 10 metrų.

g) leidžiama naudoti PVA maišelius ir PVA medžiagas.

h) stambus jaukinimas(raketos, spombos, laidynės ir kt.) leidžiamas tik nuo 10-00 iki 19-00 valandos.

j) Masalų ir jaukų užmetimai galimi tik per galvą, šoniniai metimai draudžiami. Masalai užmetami tik su meškere. Valas po užmetimo privalo būti sektoriaus ribose, kurio linijos yra pažymėtos krante, o toliau vandenyje tęsiasi tiesiai, kaip įsivaizduojamos linijos.

k) atsarginių įrankių skaičius – neribojamas. Atsarginės meškerės negali būti nukreiptos į vandens telkinio pusę.

l) komanda privalo turėti ne mažiau kaip 8 maišus žuviai ir specialų kilimėlį (matą).

m) viena žuvis viename maiše.

n) visa veikla susijusi su žvejyba galima tik savo komandos sektoriaus ribose.

o) teritoriją sektoriuje komanda išnaudoja savo nuožiūra. Šviesos šaltinius leidžiama naudoti sektoriuje ir palapinėse. Draudžiamas triukšmas. Elektroniniai signalizatoriai turi būti išjungti arba nustatyti ant minimalaus garso.

p) sektoriuje visada turi būti bent vienas komandos dalyvis.

r) dalyviai negali turėti jokios pagalbos iš išorės. Tik teisėjai savo nuožiūra gali patekti į sektorius ir duoti žodinius nurodymus dalyviams.

s) pasibaigus varžyboms dalyviai privalo pašalinti visas šiukšles iš sektoriaus.

Žuvies svėrimas.

a) Svėrimas vyksta kasdien nuo 7:00 iki 20:00 valandos, du kartus per dieną.

b) svėrimas vykdomas tik su patikrintomis svarstyklėmis.

c) kiekviena žuvis pasveriama organizatorių svėrimo maiše, svėrimo maišas prieš kiekvieną svėrimą turi būti sudrėkinamas. Visuose sektoriuose naudojamas tas pats svėrimo maišas.

d) traukti iš vandens karpius maišuose svėrimui galima tik teisėjų akivaizdoje. Išimti ir atsargiai perkelti žuvis į svėrimo maišą turi vienas iš komandos dalyvių. Po svėrimo, laikantis visų atsargumo priemonių, žuvis paleidžiama atgal į vandens telkinį.

e) svėrimo metu komandos dalyvis bei vienas iš kaimyninių komandų atstovų turi prižiūrėti ir pasirašyti svėrimo protokolą, kuriame nurodytas kiekvienos sveriamos žuvies svoris. Užrašai svėrimo protokole turi būti aiškūs ir įskaitomi dalyviams bei teisėjams. Po protokolo pasirašymo ir žuvies paleidimo protestai nebus priimami.

f) Jeigu svėrimui pristatyta žuvis yra su akivaizdžiais pažeidimais arba nugaišusi, žuvis nesveriama ir gali užtraukti nuobaudą komandai.

g) nesveriamos atsitiktinai pagautos – užkabliautos (kabliukas ne burnoje) žuvys.

 

  1. Bendri draudimai ir apribojimai.

a) Valas po užmetimo privalo būti sektoriaus ribose, kurio linijos yra pažymėtos krante, o toliau vandenyje tęsiasi tiesiai, kaip įsivaizduojamos linijos.

b) traukiant žuvį apšviesti vandenį galima tik su prožektoriumi, kuris tvirtinasi ant galvos.

c) draudžiama naudoti gyvūninės kilmės gyvus ir negyvus jaukus bei masalus, taip pat metalinius masalus.

d) draudžiama sąmoningai kabliauti žuvis.

e) draudžiama leisti muziką, garsiai kalbėti ir dainuoti.

f) draudžiama palikti sektorių be teisėjų leidimo.

g) draudžiama gerti alkoholį bei būti neblaiviam varžybų teritorijoje.

h) draudžiama gauti ir perdavinėti žuvis.

i) draudžiama iki varžybų pabaigos nuimti sektorių žymes bei numerius.

j) draudžiami elektros bangomis valdomi prietaisai ir echolotai. Taip pat bet kokie įrankiai, kurie judesiui išgauti naudoja suspaustą orą, dujas ar elektros energiją.

Už taisyklių pažeidimus, komanda gali būti diskvalifikuojama ir jos rezultatai nebus užskaitomi.

Komandos dalyvio mokestis negrąžinamas.

  1. Nugalėtojai ir apdovanojimai.

Varžybose išsiaiškinamos geriausios komandos.

Aukščiausią vietą užima komanda, kuri prigaudė didžiausią bendrą svorį žuvų. Jeigu pagautų žuvų bendras svoris vienodas, tada aukštesnę vietą lemia didžiausia žuvis.

1-3 vietų laimėtojai apdovanojami medaliais ir taurėmis. Komandai sugavusiai didžiausią žuvį  – specialus prizas nuo organizatorių – BEHR CARP BIVVY.

 

.