Jurgis Gudauskas
Dažniausiai karpininkas


Varžybų rytas kaip armijoje: žadintuvai, greitas dar vienas greitas susirinkimas, kurio tema „Vyrai, ar nieko nepamiršom?“. Paskutinis bendras šūksnis „Už Lietuvą“ ir su Mantu bei Sauliumi vežame auksinę Zbynios ranką į antrąjį kapitonų susirinkimą, kuriame bus traukiami sektoriai.

Susirinkimo, kuriame jau dalyvauja ir FIPSed generalinis sekretorius, gerą pusvalandį deriname bei sutariame einamuosius klausimus:
1. Oficialūs varžybų rezultatai bus skelbiami 3 kartus per dieną: 9, 15 ir 21 valandomis. Tik šiandien padaryta išimtis ir rezultatai bus paskelbti vienintelį kartą – 20 val. Matyt organizatoriai nori patampyti visų varžybautojų nervus arba nesitiki, kad pirmą dieną kas nors pagaus žuvies J

2. Komisija, kurioje buvo ir organizatoriai iš Prancūzijos, ir FIPSed atstovai, visgi atmetė Prancūzijos siūlymą sumažinti minimalų įskaitinio karpio svorį iki 1 kg. Jau po susirinkimo Po susirinkimo, neoficialiuose pokalbiuose, pavyko sužinoti, kodėl prancūzai šį siūlymą buvo pateikę. Kadangi jie, kaip organizatoriai, puikiai pažįsta vandens telkinį, pradėjo „gailėti“ visų komandų, žūklausiančių C zonoje, kur, pasak jų, bus labai didelis liūdesys su kibimais. Ankstesniuose straipsniuose pamiršau paminėti, kad C zona – tarsi atskiras ežeras, visiškai atskirtas nuo pagrindinio telkinio ir, ko gero, ten gerokai daugiau mažų karpiukų.

3. Dar kartą buvo pabrėžta, kad už atsisegančius švinus gali būti taikomos griežtos nuobaudos, t.y. jei karpis bus ištrauktas, o ant klipso nekabės švinas, komanda gali gauti įspėjimą ar net geltoną kortelę.

4. FIPSed sekretorius akcentavo dopingo klausimus: per didelis kiekis kofeino kraujyje bus laikomas dopingu ir komanda, kuris narys bus patikrintas ir rastas šis pažeidimas, bus diskvalifikuota iš čempionato. Kodėl akcentuotas būtent kofeinas? Varžybos vyksta 72 valandas, per kurias žvejai retai kada turi laiko pamiegoti. Todėl kava ir įvairūs energetiniai gėrimai daugeliui sportininkų yra vienintelis būdas išlaikyti koncentraciją ir “nenulūžti”.

5. Paskutinis, pats įdomiausias ir keisčiausias dalykas, kuris buvo praneštas prieš burtų traukimą: FIPSed jau šį rudenį ruošiasi teikti paraišką Tarptautiniam olimpiniam komitetui dėl žvejybos, kaip sporto šakos, įtraukimo į olimpines žaidynes. Na ką, vyrai, ledai pajudėjo, ar ne? ;) Aišku, dar daug reiks padaryti FIPSed komitetui, kad šis prašymas būtų patenkintas, tačiau pirma kregždutė jau yra ;)

Kadangi vakar laimingoji Zbynios ranka ištraukė 1 numerį, Lietuvos rinktinė savo sektorius sužinojo pati pirma. Vienu traukimu Zbynia traukė iš karto visų 3 zonų sektorius. Ir ištraukė… 13 numerį, t.y. sektorių paketą… Tokiose varžybose prietarams ne vieta, tačiau vis tiek kažkaip neramu pasidarė…

Pateikiu visa šalių ir sektorių lentelę:

Šalis Zona A Zona B Zona C
Vengrija 1 11 17
JAV 2 20 9
Italija 3 12 20
Velsas 4 21 15
Izraelis 5 26 23
Olandija 6 22 12
Latvija 7 16 25
Kazachstanas 8 25 19
Rumunija 9 18 26
Pietų Afrikos Respublika 10 3 24
Slovėnija 11 24 2
Rusija 12 5 21
Lietuva 13 19 5
Kroatija 14 23 7
Bulgarija 15 14 3
Makedonija 16 1 22
Ukraina 17 15 8
Anglija 18 8 11
Austrija 19 2 13
Serbija 20 13 16
Gruzija 21 7 14
Portugalija 22 9 4
Belgija 23 4 1
Ispanija 24 10 6
Prancūzija 25 6 10
Bosnija ir Hercegovina 26 17 18

Taigi:

– Olegas ir Tomas rungiasi A13 sektoriuje, iš kairės neturėdami varžovų, o iš dešinės – Rusijos komanda;

– Arvydas ir Aurimas rungiasi B19 sektoriuje, kur iš kairės – JAV komanda, o iš dešinės arti varžovų nėra;

– Vilius ir Rytis rungiasi C5 sektoriuje, kur iš kairės – Ispanijos, o dešinės – Portugalijos komanda.

Po susirinkimo – 2,5 val. trunkanti techninė rutina – automobiliais į sektorius nuvežamos komandos, jų įranga ir jaukai. Nuo 10:30 iki 12:30 komandos turėjo laiko įsikurti savo sektoriuose, pasistatyti palapines, susirinkti meškeres, stovus bei pasiruošti jaukus. Ir, aišku, kuo įmanoma daugiau ir tiksliau savo žūklavietes ištyrinėti markeriu.

O dabar prasideda paslaptys ir konspiracija. Labai norėčiau jums papasakoti apie kiekvienos komandos sektorių, dugno struktūrą bei pasirinktą gaudymo taktiką. Tačiau šiais Google Translate laikais, kai bet kuri konkuruojanti komanda gali perskaityti tai, ką reportažuose rašome mes, esu priverstas patylėti. Pasakysiu tik tiek, kad A zonoje gaudantys vyrai rado net keletą itin įdomių dugno perkritimų bei pasikeitimų, todėl buvo sunku išsirinkti, kur pradėt žvejoti. B zonoje – dugnas nuobodesnis ir tolydesnis, tačiau kabintis radome už ko. C zona – sekli ir, kaip prognozuoja visi, gali būti itin užsispyrusi.

Baiginėju straipsnį ir lekiu atgal prie ežero. Rasti WiFi arba mobile internetą prie telkinio – misija neįmanoma, todėl buvau priverstas 20 kilometrų grįžti iki kempingo.

Na ir smagiausia žinia, kurią sužinojau kątik telefonu: 2,5 val. po starto turime pirmą žuvį. C zonoje svėrimo jau laukia 7-8 kg karpis. Gal ir ne toks ir liūdnas tas C5!