Pasaulio čempionatas, Ispanija, 2015 metai

Įžanga

 

12037661_1191538294196950_1820776489_o

2015 metų spalio 7-10 dienomis vyks septynioliktasis karpių žūklės pasaulio čempionatas. Karpininkai rinksis  Ispanijoje, prie Ebro upės, tiksliau užtvankos, kuri vadinasi  ,,Mequinenza Reservoir” (reservoir –tvenkinys). Ebro upė tarp žvejų labai populiari ir garsėja pasaulyje trofėjiniais šamais bei karpiais. Pasaulio čempionatas vyks prie Caspe miesto, būtent tose vietovėse upės srovės sulėtėja, o rudenį dėl mažo kritulių kiekio srovės iš viso neturėtų būti , bent jau taip prognozuoja varžybų organizatoriai.  Na ir dėl šamų prognozė tokia, kad tokiu metų laiku jų daug ten nepasitaikys.  Visi žinome, kad prognozės ir lieka tik prognozėmis, čia kaip ir rytojaus lietus – gal lis, o gal ir ne, o  žūklę prognozuoti visiškai niekam tikęs reikalas.

 

caspe

Visos dalyvaujančios pasaulio čempionate šalys turės po tris komandas, kurios  burtų keliu bus išdėstytos trijose skirtingose zonose. Kiekvienoje zonoje komandos varžysis dėl medalių  asmeninėje įskaitoje, kas daugiau prigaudys kilogramų tas ir pirmesnis. Bendras šalies rezultatas susideda iš pasiekimų asmeninėje įskaitoje, bet tada jau skaičiuojami ne kilogramai, o užimtos vietos zonose, kurios paverčiamos baudos taškais, I vieta zonoje – 1 baudos taškas, II vieta – 2 baudos taškai ir t.t.  Kuo aukštesnė vieta zonoje tuo mažiau baudos taškų.  Baudos taškai sumuojami iš visų trijų zonų ir taip gaunamas bendras valstybės rezultatas. Šalys prizininkės apdovanojamos net 11-kos medalių komplektais, nes būtent vienuolika rinktinės narių atstovauja kiekvienai valstybei.

Pasaulio čempionatui paruoštos meškeriojimo zonos prie Caspe miesto

MEQUINENZA RESERVOIR – CASPE

-FISHING ZONES-

zonos-caspe

Pasaulio čempionatas labai laukiamas renginys daugelio pasaulio karpininkų, nes kad  ten varžytis reikia praeiti ilgą kelią kiekvienos šalies vietinėje atrankoje. Pasaulio čempionate egzistuoja griežtos bei visiems vienodos varžybų taisyklės, nebūna jokių išimčių lyderiams ar rėmėjų komandoms.  Pagal FIPS (tarptautinė sportinės žūklės federacija, vienintelis oficialus sportinės žūklės pasaulio čempionato organizatorius) standartus ši organizacija negali turėti rėmėjų, gal ir blogai, bet dėl to niekas FIPS negali apkaltinti šališkumu ar bet kokia protekcija.  Šiame čempionate egzistuoja tik  valstybės, vardai, pavardės ir viskas, nėra jokių …aiwa, …imano ir panašiai.

Lietuvos karpininkų rinktinės bagažas su visa karpių žūklei skirta įranga link Ispanijos pajudės spalio 3 dieną, na o sekantį rytą lėktuvu į Madridą skris rinktinės nariai, po to seks mašinų nuoma ir 400 km. kelionė iki Caspe.   Spalio 5 dieną registruojamos komandos, spalio 6 d. atidarymas, o spalio 7 d. varžybų startas. Finišas spalio 10 d.

Lietuviai karpių žūklės pasaulio čempionate dalyvauja šeštą kartą, rezultatai vidutiniai, bendroje įskaitoje aukščiau 9 vietos nebuvome pakilę, asmeninėje įskaitoje pernai buvo užimta IV vieta. Stiebtis yra kur.

 

Apie pasaulio čempionato eigą informuosime čia ir FORUME

 

Ispanija, Caspe, atvykimas.

2015-10-05

Rinktinės autobusiukas su visais daiktais reikalingais žvejyboje buvo pakrautas Lietuvoje spalio 3 dieną vakare, o vietoje, Ispanijoje, jis jau buvo spalio 5 dieną ryte. Atrodo paprastai ir greitai, bet reikia atsižvelgti, kad krovinio daugiau kaip 1,5 tonos, o kilometrų 3000. Taigi vyrai kelionėje padirbėjo iš peties.

Likę 13 žmonių (rinktinė ir žiūrovai) skridome lėktuvu iki Madrido, po to su išnuomotomis mašinomis įveikėme 400 km. Iki Caspe miestelio. Atvykome anksti ryte apie 5 val. , todėl iškarto mūsų niekas nepriėmė į iš anksto užsakytą viešbutį, nes čia žmonės, kaip ir visi pietiečiai atsipalaidavę, niekur neskuba. Rinktinei teko lauke prasitrinti tris valandas kol prašvis, na o kai jau buvo šviesu planai susidėliojo patys. Visi vieningai nutarėme apžiūrėti varžybines zonas prie vandens telkinio. Tiesa pasakius mes net nelaukėme kol normaliai bus šviesu, dar prieblandoje buvome prie Ebro. Daug visokių minčių, beje ir labai skirtingų kilo pamačius paruoštus sektorius bei karpių šuolius. Mūsų prioritetai jau sudėlioti, tiksliau paruošti namų darbai dar Lietuvoje, todėl varžybose nebus daug korekcijų išskyrus tas, kai patys sportininkai esant reikalui šiek tiek nukryps nuo numatytos programos. Apie pačius sektorius kas liečia vandenį gal ir nieko blogo negalime pasakyti, bet vienas dalykas labai įstrigo. Daug sektorių abejose kraštinėse zonose yra nesaugūs krante, t.y.  traumų galimybė meškeriotojams būnant sektoriuose, kai neatsargiai esant kibimui sportininkas skubės atlikti kokius nors veiksmus, nes pačiame sektoriuje yra labai daug uolų, tiksliau didelių akmenų, kurie kaip negrubiai padaryti laiptai leidžiasi žemyn prie vandens. Visi viską pamatė, buvo perspėti elgtis atsargiai.

Apžiūrėję sektorius ir šiek tiek susipažinę su miesteliu, apsistojome Mar de Aragon viešbutyje. Po pietų užregistravome Lietuvos rinktinę varžyboms, tai tik formalumas, nes organizatoriai nori įsitikinti ar visos šalys atvyko.

Iki vakaro paskyrėme laisvą programą, todėl visi šiek tiek išsimėtėme. Vieni tūnojo kambariuose, kiti vaikščiojo po miestelį. Iš anksto sutarę susitikome su šalia miestelio jau penkerius metus gyvenančiu Tomu Kupriu, kuris puikiai bendrauja ispaniškai, jis mums pabuvo kaip gidas, ne tik papasakojo apie miestelį, bet ir palydėjo visur. Tiesa angliškai miestelyje susikalbėti neįmanoma, todėl Tomo pagalba buvo labai ženkli. Beje Tomas ir pats pažvejoja, o anksčiau šiose vietovėse meškeriodavo su Žilvinu Žitkumi, kuris čia kitiems žvejams padėdavo susigaudyti žūklės subtilybėse ir kurio patarimai mūsų rinktinei buvo labai reikalingi. Vardan tiesos reikėtų paminėti labai daug lietuvių, kurie padėjo surinkti daug informacijos apie žvejybą Ebro vandens telkinyje. Iš anksto norime visiems jiems padėkoti.

Kadangi visi po kelionės buvome pavargę, tai apie 21 val. visi nuėjome miegoti.

20151006_082137_HDR

Vaizdas pro viešbučio langą.

 

Vaizdas pro viešbučio langą.

Vaizdas pro viešbučio langą.

2015-10-06

Įvyko zonų traukimas. Burtai lėmė: A zona – Remigijus Pupelis ir Justas Barakauskas, B zona – Mantas Staškus ir Darius Grigaitis, C zona – Vilmantas Andziulevičius ir Augustas Šimukonis.

Zonų burtus traukė Darius Grigaitis.

20151006_130355

 

 

Visa LT delegacija su rėmėjų marškinėliais.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Vakare 18 valandą rinksimės į oficialų varžybų atidarymą, kuris vyks už 300 metrų nuo mūsų viešbučio.

Pasaulio čempionato atidarymas įvyko. Šioje vietoje reikėtų padėti tašką, bet liežuvis pats prašosi kažkam įgelti. Kam ? Organizatoriams. Taip, viskas įvyko, bet nesklandžiai, neorganizuotai ir nepunktualiai. Viskas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 20151006_210440 20151006_214838

 

2015-10-07

Dabar laukiame burtų traukimo, sužinosime kas kur žvejos ir laukia įtemptas trijų dienų maratonas.

2015-10-08 (antra varžybų diena)

Vakar varžybos prasidėjo 14 val. , nors turėjome startuoti viena valanda anksčiau. Vėl pakišo koją tas stebuklingas ispaniškas ,,punktualumas”.

Netrukus po starto, kaip įprasta Vilmantui ir Augustui užkibo karpis. Po to iki vakaro nei viena mūsų komanda neturėjo karpinių kibimų. Naktį Darius su Mantu pagavo kilograminę kuoją. Ryte neturėjome ką duoti svėrimui.

Nuo pat varžybų pradžios, tie kurie nevaržybauja, pasiskirstėme visose zonose ir stojome stebėti Ispanijos rinktinės. Tiesa pasakius nieko įpatingo pas ispanus nepamatėme, žvejoja jie labai paprastai, dugno nesimarkiruoja, valų neklipsuoja. o jaukus pasirinkę tokius kuriuos turi ir LT rinktinė.

Iki vakaro laikas prabėgo labai greitai, sunkiai spėjome pasišerti numatytas normas, nes stambus jaukinimas baigėsi 18.30 . Naktį pašėrimas vyko tik boiliais su kobromis,taip elgėsi daugelis komandų. Naktis prabėgo ramiai, tik neramina tas, kad mūsų kaimynai jau pradėjo gaudyti karpius, o mes vis laukiame ir atkakliai dirbame.

Dar naktį buvo priimtas sprendimas nuo ryto bandyti zigą.

Ryte Remigijus ir Justas pagavo vieną karpį, ką gi atsidarė jau dvi zonos.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 20151007_192555_HDR 20151007_192621_HDR 20151007_192642_HDR

 

2015-10-09 (trečia diena)

Žvejojame, niekur mes iš čia nepabėgsime. Klausimų daugiau nei atsakymų. Ačiū Dievui įsismagino Remigijus su Justu A zonoje, tai šiek tiek tempia visos rinktinės rezultatą bendroje įskaitoje. C zonoje Vilmantas su Augustu turi dvi žuvis, bet šalia jų esantys prancūzai, zonos lyderiai, gaudo pastoviai. Kodėl ? B zona apskritai mistika, iš kairės pusės Mantui ir Dariui Serbija pagauna, iš dešinės Olandija irgi pagauna, o mes net kibimo nematėme. Kodėl ? Viską pas kaimynus matome, viską užuodžiame, gaudome ta pačia šėrimine baze, ant plauko irgi tas pats, plius išmėginta šimtai kombinacijų, nors tie kas čia dažniau žvejoja visi lig vieno tvirtina apie vieną ir tą patį masalą, jį bandome dažnai, bet rezultato nėra.  Mistika. Kodėl mistika ? Oi, oi, oi – galvoje košmaras.

Finišas rytoj (spalio 10 d.) 14 valandą (Lietuvos laiku 15 val.)

DSC00001 DSC00002 DSC00010 DSC00014 DSC00016 Kroatu sektorius

2015-10-10

Pasaulio čempionatas baigėsi. Lietuva bendroje įskaitoje (dalyvauja 24 šalys) 11 vietoje. Asmeninėje įskaitoje A zonoje Remigijus su Justu 6 vietoje, C zonoje Vilmantas su Augustu 8 vietoje, B zonoje Mantas su Dariumi 23 vietoje.

Dabar reikia pagerbti čempionus ir prizininkus bei ruoštis kelionei namo.

Viskas jau išanalizuota: kodėl, kas, kur, kaip, bet daugiau info bus kai būsime Lietuvoje.