Parodos ,,Viskas karpių žūklei – 2015” apžvalga

Štai ir praėjo ketvirtoji specializuota žūklės paroda ,,Viskas karpių žūklei – 2015“ , kurią organizuoja Lietuvos karpininkų asociacija. Smagu pasidžiaugti, kad augant mums, kartu auga bei tobulėja ir parodos dalyviai bei svečiai, beje kurių šiais metais buvo daugiau nei per praėjusias parodas. Žinoma mes negalime lygiuotis į garsias tarptautinio lygio parodas į kurias susirenka dešimtys, o kartais ir šimtai tūkstančių karpių žūklės gerbėjų, bet siekiamybė visada išlieka. Tuo labiau, kad mūsų srities rinka buvo daug metų žlugdoma. Na o pasiekti užsibrėžtų tikslų, mes galime tik kartu visi suvieniję jėgas tarp klubų, įmonių bei pavienių meškeriotojų. Beje, ir šios parodos tikslai buvo būtent tokie. Džiugu buvo matyti parodoje daug bendraujančių tarpusavyje senų ir ką tik susipažinusių žmonių veidus. Taip, tai ta vieta, kur galime kalbėtis tik mums vieniems suprantama kalba, kur susitinka bičiuliai iš skirtingų Lietuvos kampelių aptarti tik mums vieniems labai svarbių reikalų ir labai svarbu, kad ta tik mums vieniems suprantama ,,liga“ plistų kuo plačiau.
Ne viskas vyko sklandžiai kaip tikėtasi, žmonių pirmoji lavina nedavė prekeiviams laiko normaliai pasiruošti ir visus sutikti deramai. Patalpos jau darosi ankštokos. Per anksti surengtas seminaras sudarė sąlygas pirmam lankytojų dideliam antplūdžiui, o ir pats seminaras buvo sausokas. Sausas ne dėl žmonių trūkumo (konferencijų salė buvo sausakimša) ar pranešėjų kaltės, o todėl, kad temos buvo parinktos labai paprastos ir daugumai žinomos iš interneto ar spaudos. Pernykštis seminaras su konkrečiomis temomis apie karpių gaudymo subtilybes buvo įdomesnis, bet kadangi pernai nesulaukėme didelio susidomėjimo konferencijų salėje, todėl pamanėme, kad reikia keisti tematiką ir seminaro pradžios laiką. Matyt be reikalo, reikėjo eiti pramintu takeliu. Nenusiminkite, nes iš visų klaidų mokomės ir kitiems metams stengsimės pasiruošti geriau. Sulaukėme keletą pastabų, pastebėjimų bei pasiūlymų, bet gausiausiai buvo pagyrų, kad vieninteliai Lietuvoje sugebame suorganizuoti tokias išskirtines žūklės parodas. Ta proga norėtume visus paraginti po šiuo straipsniu parašyti komentarus apie savo pastebėjimus, pasiūlymus, pastabas ir norimas girdėti temas kitiems metams seminaro metu. Neadekvati kritika žinoma žemina bei nervina, bet be sveikos kritikos tobuli nebūsime.
Pirmosios dvi parodos jokios finansinės naudos Lietuvos karpininkų asociacijai neatnešė, veikiau tik nuostolius, trečioji paroda buvo rentabili, na o paskutinioji jau šiek tiek pelninga. Jeigu kas galvoja, kad iš to uždirbame daug pinigėlių, labai klysta, nes parodos pelnas tai vieno mėnesio darbininko atlyginimas. O jei paskaičiuotume LKA kelių mėnesių savanoriškus žmogiškuosius indėlius, tai koks tūlas verslininkas tik pirštu mums prie smilkinio pavedžiotų. Bet mes ir esame tam, kad įgyvendintume tuos tikslus, kurie paminėti pirmoje šio straipsniuko dalyje.
Reikia pastebėti, kad šiemetinėje parodoje prekybininkai buvo labiau orientuoti į konkretų pirkėją, t.y. į tą žmogų, kuris palieka eurų, o karpių žūklės aksesuarų, kuriomis per praėjusias parodas niekas nesusidomėjo, šiemet nesimatė arba jų buvo labai mažai. Bet mes labai džiaugiamės, kad su kiekvienais metais atsiranda vis daugiau lietuviškų naujovių ir importuotų prekių, akys tiesiog raibo nuo masalų ir jaukų pasiūlos, karpininkai domėjosi viskuo kas buvo sudėliota lentynose, uostinėjo, čiupinėjo, ragavo panašiai kaip aukštos klasės restoranuose daro maisto gurmanai. Na o prekybininkų komandos vos spėjo suktis konsultuodamos meškeriotojus. Reikia padėkoti aukščiausiajam ir laukinio kapitalizmo pradininkams, kad prekeiviai į mūsų meškeriotoją jau nebežiūri, kaip į pinigų maišą, bet kiekviename mato potencialų pirkėją ateityje, todėl nuoširdžiais savo patarimais padeda mums apsispręsti ir susigaudyti prekių gausumoje.
Priminsime, kad parodoje, kuri vyko Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete dalyvavo bei savo prekes pristatė: Tauragės karpininkų klubas ,,Aukso žvynas“ – ,,Boilie roller“; klubas iš Latvijos – ,,4carpers”; A.Kirsnio įmonė – ,,Deepex“; UAB ,,Fanatikai“; UAB ,,Esmera“; Lenkijos gamintojai – ,,Nano baits“; UAB ,,Paliūtis“; ,,Renmar baits“; UAB ,,Siprakas“; UAB ,,Vilmanda“ – ,,Žūklys“; internetinė parduotuvė ,,Žvejokliai LT“; UAB ,,Žvejoklis“ ir UAB ,,Žūklės ekspertai“ – ,,Lowrance“.
Iki kitų metų susitikimo parodoje, kaip visada tikėsimės geriau…
Tomas Būdas.

IMG_0716 IMG_0718 IMG_0719 IMG_0721 IMG_0724 IMG_0725 IMG_0726 IMG_0729 IMG_0730 IMG_0737 IMG_0739 IMG_0741 IMG_0742 IMG_0744 IMG_0746 IMG_0750

5 atsakymai į “Parodos ,,Viskas karpių žūklei – 2015” apžvalga

  1. Sveiki kolegos,parodoje apsilankau jau trecia karta is eiles. Tikrai labai dziugu vienoj vietoj pamatyti toki gausu asortimenta prekiu ir nemaza buri zinomu tos srities profesionalu. Paroda tikrai super,ypac kai jos tikrai ilgai lauki,nes gyvename kitame Lietuvos gale,kur normaliai gauti karpininkui reikiamu daiktu ar net pasaru yra patikekit nelengva,tai neretai tenka rinktis ne tai ko nori,o kad yra:).
    Bet visdelto pro akis nepraslydo keletas nepasitenkinima kelusiu veiksniu parodos metu. Beabejo visi pripazins,kad sikarta akivaizdziai vietos buvo per mazai. Sekantis dalykas kas uzkliuvo tai,kad kaikurie pardavejei buvo pasiruose pavirsutiniskai,dauguma asortimento buvo net neispakuota,o kaikurie pardavejai nepasimoko is kelintu metu praktikos ir i paroda reikiamiausiu dalyku atsiveza po keleta vienetu. Man paciam sunkiai suvokiama kaip kaikurie nesupranta jog tai buna viena karta metuose ir carpininku privaziuoja is visos salies,ir tai buna butent tas momentas kada viena karta metuose carpininkas atejes i paroda yra pasiryzes isleisti viska kiek atsinese,kad tik gautu tai ko reikia. Deja si karta poreikis 100% patenkintas nebuvo del nepakankamu likuciu ar net neviso ispozicionuoto asortimento.
    Bet nepasaint to visdelto labai dziaugiuosi kad paroda vyksta jau kelinti metai ir tikuosi kad tai tesis ir toliau. Aciu uz tai LKA ir sekmes visiems siu metu sezone!!!

Parašykite komentarą