Lietuvos karpininkų asociacijos prezidento ataskaita

2015.12.05.

Lietuvos karpininkų asociacijos (toliau LKA) vadovas kiekvienais metais privalo atsiskaityti visuotiniam susirinkimui.

Pirmiausiai norisi padėkoti, o kartu ir pasidžiaugti dabartiniais LKA rėmėjais, tai generaliniai rėmėjai UAB ,,Paliūtis“; UAB ,,Fanatikai” ir Lenkijos įmonės,,AJ GROUP“- PROS bei  ,,Camminare”. Mus taip pat rėmė lietuviškos įmonės – UAB ,,Siprakas”; ,,Team Renmar Baits”;  UAB ,,Žvejoklis”; Gyčio Kavaliausko įmonė; UAB „Finance property“; ,,Hoffis“;  ,,Deepex“; ,,Victoriola“; ,,Nano Baits“; ,,DraudimoNuolaida co.uk.”.  LKA rėmėjų skaičius išliko stabilus, t.y. toks pats kaip ir praėjusiais metais, tik kai kurie pasikeitė.

Rėmėjų  pagalbos dėka mes puoselėjame rekreacinę žvejybą, atstovaujame karpininkus įvairiose valstybinėse institucijose, populiariname karpinę žūklę, organizuojame Lietuvos sportinės karpių žūklės čempionatą bei startuojame pasaulio čempionatuose.

2015 metais į LKA sąskaita pagal paramos sutartis pervesta 10700 eurų. Lietuvos čempionato priziniam fondui  skyrėme 6000 eurų.  Lietuvos karpininkų rinktinės dalyvavimui pasaulio čempionate buvo skirta 9000 eurų. Detali finansinė ataskaita bus pateikta LKA nariams visuotinio susirinkimo metu. Turime ir blogą žinią, ilgalaikės sutartys su daugeliu rėmėjų pasibaigė šiais metais.

Metų pradžioje registrų centre buvo užregistruoti nauji LKA valdybos nariai (Mantas Staškus ir Raimondas Jablonskas), kurie kartu su buvusiais, bet naujai perrinktais nariais(Vilmantas Andziulevičius ir Tomas Būdas) vadovaus asociacijai iki 2016 metų pabaigos.

Vasario, kovo mėnesiais pertvarkėme asociacijos internetinį puslapį www.laukarpis.lt

Kovo mėnesio pabaigoje rengėme ketvirtą parodą ,,Viskas karpių žūklei-2015”. Viskas praėjo sklandžiai, susirinko daug lankytojų, buvo pristatytas platus karpių žūklės prekių asortimentas. Parodos metu vyko seminaras-konferencija karpininkams, kurioje patirtimi dalijosi profesionalūs karpių meškeriotojai. Įteikėme garbės raštą geriausiam 2014 metų jaukų ir masalų karpiams gamintojui.

LKA kiekvienais metais iki gegužės mėnesio privalo atsiskaityti valstybinei mokesčių inspekcijai, kaip ir kiekvienais metais tai buvo padaryta laiku ir be priekaištų.

Gegužės mėnesį vyko Lietuvos sportinės žūklės federacijos ataskaitinė konferencija, kurios nariai esame ir mes. Susirinkime apžvelgėme praėjusių metų visų rūšių (karpių, spiningo, feederio, plūdinės, poledinės) sportinės žūklės rezultatus bei išsidalinome kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšas, kurias tiesiogiai skiria Kūno kultūros ir sporto departamentas.

LKA valdyba šiemet buvo susirinkusi 3 kartus spręsti įvairių klausimų susijusių su mūsų veikla.

Šiais kaip ir ankstesniais metais Aplinkos ministerijoje sprendėme įvairius klausimus susijusius su karpiais. Pavasarį ir vasarą vyko susitikimai  su Aplinkos ministerijos viceministru Linu Jonausku, aptarėme rūpimus klausimus dėl mažų karpiukų išsaugojimo vandens telkiniuose bei mėgėjiškos žūklės taisyklių pakeitimus.

Aktyviai dalyvavome mėgėjų žvejybos tarybos (MŽT) prie Aplinkos ministerijos veikloje, mėgėjiškos žūklės taisyklių formavime ir kas labai svarbu, rūpinomės, kad Lietuvoje aktyviai būtų veisiami karpiai. Šios veiklos vaisius Jūs jau turėjote pastebėti. Mūsų tikslas ateities kartoms perteikti ir palikti daug gražių įspūdžių bei akimirkų meškeriojant nuostabiuose Lietuvos gamtos vandens telkiniuose.

Daug dėmesio skyrėme varžyboms. Pirmą kartą sportinės žūklės istorijoje per televiziją  buvo paviešintas visas karpių žūklės Lietuvos čempionatas ir pasaulio čempionatas, šioje vietoje stipriai pasistengė laidos ,,Apie žūklę“ rengėjai. Šiais metais pagal iš anksto numatytą reglamentą LKA rengė XIII-ąjį Lietuvos karpių gaudymo čempionatą, vyko 3 turai, du Vabalių ir vienas Laumeno ežeruose. 2015 metų čempionato nugalėtojais tapo komanda ,,Paliūtis” (Vilmantas Andziulevičius, Valerijus Belous, Augustas Šimukonis ).  Pagal rinktinės formavimo nuostatus, susumavus Lietuvos čempionato ir kvalifikacijos testo rezultatus, buvo sudaryta Lietuvos karpininkų rinktinė, kuri dalyvavo FIPSed pasaulio čempionate Ispanijoje.

Lietuvoje nuo pavasario iki rudens vyksta apie 15 įvairaus formato karpių žūklės varžybų. Visose šiose varžybose dalyvavo LKA nariai, vieniems pasisekė, kitiems nelabai, bet esmė tame, kad mūsų nariai matomi visur ir visada, nes mes stengiamės apie tai paviešinti.

Savo veiklą 2015 metais viešinome: Lietuvos sportinės žūklės federacijoje, Aplinkos ministerijoje, televizijos laidoje ,,Apie žūklę”; žurnaluose ,,Meškeriotojas”, ,,Žvejok”, ,,Žūklė” bei ,,Žvejys ir Žuvis”; internetiniuose puslapiuose www.laukarpis.lt,  www.youtube.com, socialiniame tinklapyje www.facebook.com.

 

Lietuvos karpininkų asociacijos prezidentas Tomas Būdas.