Olegas Ružickis

Olegas Ružickis

 Trumpa apžvalga iš pasaulio čempionato nuo atsarginių suolelio.

 

Pradėsiu nuo pirmos treniruotės.  Važiavom 7-iese, kiekvienas turėjo su savimi skirtingų boilių programoms.Patikslinsiu kad, boiliai visoje programoje užima ne daugiau kaip 30-40%(mano manymu turėtų būti ne daugiau kaip 15-20%). Visos programos daugmaž dirbo vienodai, vieni šiek tiek geriau,kiti šiek tiek silpniau. Treniruotė parodė, kad mes neturime jokio išskirtinio boilio, kuris dirba visa galva geriau už kitus. Todėl programos pasirinkimas buvo sunkus, ir rinktinės kapitonai kartu su LT čempionais pasirinko savadarbius boilius. Manau nebuvo tai geriausias pasirinkimas, bet vis geriau negu, boiliai iš pakelių nuo parduotuvės lentynos.

20170811_112610_HDR

Antra treniruotė -Deseda Open varžybos. Burtai buvo superiniai. Kraštinis sektorius – 4 vieta. Manau nelabai geras pasiekimas šitoje vietoje. Gal nebuvo uždavinys gerai pasirodyti ? Pagautos tik 8 Žuvys. Laimė, kad jos buvo didelės, kitaip būtų vieta antrame dešimtuke.

20170811_095854

Na kapitonai manau padarė teisingas išvadas ir pakoregavo pašarinę programą ir taktiką.

 

Pamąstymai ir pastebėjimai iš A zonos pasaulio čempionate.

Print

Burtai iš pirmo žvilgsnio buvo neblogi. A19 (per pirmą treniruotę gaudėm A17 ir A18). 13 val. startas,o 11 val. jau galima žengti į sektorių ir pradėti markiruotis. Nustebino tai, kad niekas iš lyderių su markeriu nedirbo (jau ne pirma kartą matau, kad nesimarkiruoja). Visai logiška: kam markiruotis ir baidyti žuvį, prisirišti prie kažkokio reljefo, o galų galia gaudyti ne ten kur šeri, ir mesti be klipso nežinia kur.

Pasirodo, kad nelabai aš  matau šnipų iš kitų stiprių komandų. Pradedu manyti, kad žvalgai iš tikrųjų nieko gero neatneša. Mums nesiseka  įgyvendinti pasikeitimus pašarų programoje ir taktikoje arba jau vėlu arba nedirba. Stiprios rinktinės savo taktika išrenka dar prieš startą ir laikosi jų nežiūrėdami į kitų lyderių pasiekimus,o mes mėtomės nuo vieno krašto į kitą. Akivaizdu, kad mūsų kapitonai bando koreguoti taktiką nežinodami ar tai teisingas sprendimas, na taip daro lygtais Kroatija, Rumunija, Prancūzija, nors lietuviai irgi moka ir gali gerai gaudyti (ką ir parodė PČ 2016 m.). Kaip sakė vienas iš rinktinės narių: ,,Rinktinės vadovai netiki mūsų boiliais, netiki musų žvejų sugebėjimais ir netiki pačių kapitonų sugalvota taktika, todėl čempionato eigoje atsiranda noras koreguoti pašarus bei taktiką ir keisti žvejus”. Nors šiemet apie keitimą net negalvojo, nes nebuvo realiai atsarginių, kuriais galėjo pasitikėti.

dav

Trumpai apie varžovų taktiką:

Ukraina A10 zonos laimėtojai, šėrė spombomis non stop, pirmas 2 paras 120m., meškeres užmetinėja 140(apytiksliai be klipso). Trečia para – padarytas keitimas ir sportininkas (Ukrainos kastingo rekordininkas) metė ženkliai toliau (ar to reikėjo ? – neaišku), bet kas antras metimas buvo netikslus, spomba buvo stabdoma. Mano manymu keitimas buvo abejotinas. Čempionai gaudė su labai trumpais pavadėliais (5-8cm.), masalas apipjaustytas boiliukas su viršūnėle, montažas – šoninis klipsas.

Serbija A23 zonos laimėtoja, šėrė dot-spod, 110m., per pietus 30 spodų (15 grūdais, 15 pjaustytų boilių),vakare 20 spodų (per pusę grūdais ir boilių puselių). Dienos metu mėtė boilius su kobra. Meškeres užmetinėja maždaug 130-150m., in-lain montažas, ilgas pavadėlis (25-30cm.) ,masalas vienas pašarinis boilis, be jokių PVA ir viršūnėlių.

Bulgarija A18, 2 vieta zonoje, gaudė taip pat kaip ir Serbai, tik šiek tiek arčiau kranto, šėrė 100m., masalus metė 120- 130m. Paskutinį rytą davė savo masalinių boilių mūsiškiams, bet tai nepadėjo mums pagauti žuvies. Turėjo su savimi 150 kg. tirpstančių boilių, išnaudojo apie 35 kg.

Rumunai A21, ketvirta vieta zonoje, šėrė pagrinde vien boiliais su kobra, pavadėliai ilgi, masalai pašarinis boilis, galimai su pasta. Mūsų pora irgi darė kaip ir lyderiai, koregavo taktiką, pašarus, bet tai nedavė kažkokios didelės naudos.

Kaip visada, nepavyko pagauti žuvies per paskutines varžybų valandas. O kitos komandos visada pagauna ir aplenkia mus finiše. Taip atsitiko ir dabar. Buvome 6-oje užtikrintoje vietoje, bet kroatai pagavo net dvejose zonose ir aplenkė mus. Kai aš pasakiau galimą priežastį tų nesėkmių varžybų pabaigoje, vienas sportininkas pasakė: ,,Visada taip dariau ir toliau darysiu ir tu man neaiškink, tavo patirtis nulinė! “.  Apmaudu man girdėti tokius žodžius nuo žmogaus, kuris karpius gaudo tik 4-tą sezoną. Su tokiu mąstymu gerų rezultatų pasaulio arenoje reikės laukti dar ilgai !!!

 

Olegas Ružickis

2017-10-02

.