Tomas Būdas

Tomas Būdas

Ar tai nuobodu ?

 

Prasidėjus vasarai, tiksliau karpių gaudymo sezonui, o kaip žinote Lietuvoje jis tęsiasi nuo gegužės pradžios iki spalio mėnesio, pasipylė karpių gaudymo varžybos kaip iš gausybės rago.  Tauragės telkinys, Laumenos , Ilgio, Vabalių ežerai, Pykaičių bei Punios tvenkiniai, tai tie vandenys, kuriuose varžytis ir šiaip pasižvejoti mėgsta dauguma Lietuvos karpininkų.

Visose varžybose sudalyvauti tiesiog neįmanoma fiziškai, todėl dauguma mūsų renkame įvairią informaciją internete  apie varžybų eigą ir įvairius pasimeškeriojimus tuose vandens telkiniuose. Žinoma, daugelis iš mūsų turime savo pamėgtus ežerus, dažnai net nemėgstame žvejoti išpuoselėtuose telkiniuose, bet vistiek akys krypsta ten, kur daugiausiai pagaunama karpių.

Paprasta, eilinė karpių žūklė mums įdomi, bet apie ją tiek daug visi rašo internete ir žurnaluose, tiesa pasakius aš asmeniškai net nebeskaitau visų straipsnių, nes viskas labai kartojasi: rytas, diena, vakaras, užmestos meškerės, pagauta tiek ir tiek vienetų, tiek ir tiek kilogramų, ant to ar ano masalo, jaukinta tuo ir tuo. Visas šitas briedas kaip prasideda sezono pradžioje, taip ir tęsiasi iki pabaigos.  Ir viskas, jokios romantikos :) . Kažkaip mes čia stringame vienoje vietoje. Aišku, pasitaiko įspūdingų karpių, įsimintinų žvejybų, dalinamės geltonoje spaudoje FB, bet tai vėl tas pats – KARTOJAMĖS. Man kartais atrodo ( turbūt jau žegnotis reikia :)), kad mes greitai nusibosime patys sau :), o ką jau kalbėti apie namiškius.  Bet čia gal tik tokių žmonių kaip šio straipsnio autoriaus bėda, nes metų jau pražvejota sočiai, todėl ir atrodo, kad nieko naujo nėra mūsų mažame, uždarame pasaulėlyje.  Nuobodu !!! Kada spaudoje kiekvieną dieną tas pats per tą patį apie Putiną ar Graikiją, žmogus nejusdamas atbunki, negali deramai įvertinti visos globalios situacijos, o tai jau darosi nyku – diagnozė ,,spaudos robotomija“ . Neturime mes apžvalgininko, tokio kaip A. Užkalnis rašantis apie beleką, bet nenuobodžiai. Kartais ir mūsų karpininkai rašytojai sublizga linksmiau aprašę vieną ar kitą įvykį, bet deja tai atsitinka labai retai.  Mano geras bičiulis Kęstutis Dijokas, kažkada seniai, seniai apie tokią nuobodžią situaciją, kai kažkas kalba, bet niekas neklauso yra pasakęs ,,Nusipirk turguje gaidį, nukirsk jam galvą, pasidėk tą galvą prieš save ir krušk tai galvai smegenis savo kalbomis iki begalybės, bet tik nemaišyk man žvejoti “ .

Na tokia nusivylimo gaida nenorėčiau baigti šios apžvalgos, nes visgi ir mano akys už kai kurių dalykų užsikabino. Pamėginsiu tai apžvelgti eilės tvarka nuo pavasario.

  1. Paroda ,,Viskas karpių žūklei -2015”. Susitikome, paplepėjome tik mums vieniems suprantama kalba, apsiprekinome ir greitai išsiskirstėme kiekvienas su savo svajonių laimikiu galvoje. Trumpai, bet drūtai.
  2. Ilgio taurė. Mariaus ir Kęsto šou per vieną parą, bei Paliūčio komandos pakilimas iš pelenų. Važiavau net pasižiūrėti kas ten darosi. Ką pamačiau ? Ogi tai, kad lietuviai labai stengiasi, o varžybų svečiai iš užsienio atvažiuoja į varžybas atsipalaiduoti. Bet nuo to tik geriau :)

    Marius ir Kęstas

    Marius ir Kęstas

  3. LT čempionatas Vabalių ežere, įtemta kova iki paskutinės varžybų akimirkos, komandos ,,Broliai rankelės“ sunkus triumfas.   Čempionate lengva nebus, nes susirinko žvėrys.
  4. Romados taurė Pykaičiuose. Aišku įspūdinga ,,Judex“ pergalė, bet tai tik eilinė pergalė, kuri būna per kiekvienas varžybas, visada kažkas kažką laimi. Na o intriga tame, kad ten buvo merginų komanda, kuri nušvietė nuobodų karpininkų pasaulį gražiomis spalvomis.
  5. Aukso žvyno taurė. Vėl gi, atrodytų nieko įspūdingo, kaip visada, kažkas laimi, kažkas įgyja patirties :). Žuvų kiekis nustebino. Intriga ? Buvo. Bet ne apie tai šioje vietoje reikėtų kalbėti. Latvių komanda, kuri laimėjo varžybas – tai išskirtinis duetas, kurie yra du kartus pasaulio čempionato bronzos medalių laimėtojai, vieną kartą su Latvijos rinktine, o antrą kartą su Kazachstano rinktine, kaip treneriai. Deja apie tai, kad būtent šie Latvijos atstovai dalyvauja varžybose sužinojau tik pasibaigus varžyboms, nes tik tada pamačiau latvių nuotraukas. Čia jau gal organizatorių šiokia tokia klaidelė (beje visa kita buvo be priekaištų), kad nepristatė kas konkrečiai dalyvauja Tauragėje. Būčiau žinojęs, būčiau važiavęs žiūrėti, kodėl jie taip gerai gaudo karpius.Latvija
  6. Karpių rekordų šiemet dar nebuvo, buvo daug įspūdingų ir arti rekordo, bet deja…

Štai tokie mano pastebėjimai šį sezoną, aišku, kad dar daug įdomybių pražiopsojau, o  gal tai nebuvo įsimintina.  Į antraštės klausimą taip ir neatsakiau, tai jau spręsti Jums.  Bet…   sezonas tik įpusėjo ir velniai žino ko mes dar sulauksime :)

Tomas Būdas. 2015.07.13.