Štai ir baigėsi 2018 metų sportinės karpių žūklės Lietuvos čempionatas. Jau žinome naujus čempionus bei prizininkus.

Visų pirma apžve.lgsime kas gi vyko paskutiniame III etape – Žūklio taurėje. Taurės steigėjas UAB ,,Vilmanda“ pasirūpino, kad prizininkai ateityje žvejotų kokybiškais jaukais, dėkojame jiems.

IMG_0771

 

Buvo labai įdomios varžybos, kuriose sugauta 316 karpių ir amūrų (bendras svoris – 2239 kilogramai). Didžiausia varžybų žuvis karpis – 13,825 kg. Beje didžiausias viso čempionato karpis svėrė 18,275 kg., jį pagavo komanda ,,Monster carp team“ Ilgio ežere per I etapą.

Na o Kintuose, III etapo metu, visos komandos turėjo daug darbelio, nes žuvys kibo gerai, gal ne pastoviai, bet kai užsikurdavo, tai iki prakaito. Žūklio taurėje įdomumas buvo tame, kad karpiai nebuvo susigrūdę vienoje vietoje, jie migravo po visą telkinį, todėl galutiniai rezultatai nebuvo aiškūs iki pat finišo. Kas keisčiausia, kad įprastose vietose, ten kur pastoviai buvo laimimos prizinės vietos, karpiai neužsibūdavo ir tų komandų nusivylimui nekibo taip kaip buvo pranašauta.

Mažas niuansas turėsiantis pasekmių kitiems metams irgi buvo. Tai šviečiantis ,,markeris“ kitoje telkinio pusėje ant kranto. Viena komanda prieš save kitoje tvenkinio pusėje pasidėjo lempą, kuri padėjo komandai orientuotis naktį metant masalus į gausiai prijaukintas vietas.  Varžybų taisyklės to nedraudžia, todėl teisėjas negalėjo uždrausti gudraus komandos manevro. Kad ir kaip patiko šis patobulinimas, deja kitiems metams turėsime jį uždrausti, nes komandos privalo išmokti susigaudyti tamsoje be papildomų priemonių. Jei tai būtų tikras užmetamas šviečiantis markeris – jokių problemų. Reikės padiskutuoti šiuo klausimu.

Keista būtų buvę jei Kintuose nebūtų lietaus, žinoma jis merkė ir kaip visada su griaustiniu, kurio metu varžybos buvo pristabdytos.

Pirmą varžybų parą į lyderius įsiveržė komandos Sūduvis, Judex ir Dzūkijos amūras, galima buvo spėlioti, kad tai ir bus komandos favoritės, bet antrą parą iššovė ,,Ironteam”. Na jau kaip šovė, tai tiesiai į dešimtuką. Beje ,,Ironteam”  žvejojo kraštiniame sektoriuje, daug kas jiems pranašavo krachą, deja stipriai apsiriko. Ta kvaila pranašystė turėjo pagrindą, nes iki tol vykusiose varžybose Kintuose kraštiniai sektoriai nieko gero neparodydavo.  Stabiliausia komanda ,,Dzūkijos amūras” – nuo pat pirmo svėrimo įsitvirtino prizininkų trejete, taip jo ir nepaliko. Na o įspūdingiausias šuolis buvo komandos ,,EA Team”, kuri iš lentelės dugno šoktelėjo iki prizininkų, beje jie ir būsimiems etapo nugalėtojams stipriai pakuteno padus.

.

 

III etapo, Žūklio taurės apdovanojimai

.

Didžiausia varžybų žuvis, komanda EKA Team – Eugenijus Juodis, Kęstutis Jurgelionis, Arvydas Eizitavičius.

Kęstutis ir Arvydas

Kęstutis ir Arvydas

.

III vieta, komanda ,,EA Team“ – Arvydas Šimkevičius, Evaldas Vaškevičius.

Evaldas ir Arvydas

Evaldas ir Arvydas

.

II vieta, komanda ,,Dzūkijos amūras“ – Deividas Sabonis, Jonas Dirsė, Mykolas Pigaga.

Deividas, Jonas ir Mykolas

Deividas, Jonas ir Mykolas

.

I vieta, komanda ,,Ironteam“ – Paulius Brusokas, Vytautas Buikus, Olegas Ružickis.

Paulius, Olegas ir Vytas

Paulius, Olegas ir Vytas

Žūklio taurės rezultatai:

Zuklio taures isklotine

 

Čempionato uždarymo akimirkos:

IMG_0777 IMG_0778 IMG_0788 IMG_0794 IMG_0808 IMG_0828 IMG_0860 IMG_0775

IMG_0843

IMG_0851

 

.

Po 3 etapų išsiaiškinome Lietuvos čempionato prizininkus ir čempionus.

2018 metų Lietuvos čempionato bronzos laimėtojai, komanda ,,Dzūkijos amūras“ – Deividas Sabonis, Jonas Dirsė, Mykolas Pigaga.

Deividas, Jonas ir Mykolas

Deividas, Jonas ir Mykolas

.

2018 metų Lietuvos čempionato II vietos laimėtojai, komanda ,,Širvė“ – Arūnas Paluckas, Renatas Čeputis, Lauras Karbauskas.

 

Renatas, Arūnas ir Lauras

Renatas, Arūnas ir Lauras

.

2018 metų Lietuvos čempionai, komanda ,,DYNAMITE BAITS – ŽŪKLYS 2“ – Saulius Navickis, Aurimas Katkevičius, Paulius Pocevičius.

Paulius, Saulius ir Aurimas.

Paulius, Saulius ir Aurimas

.

Galutinė Lietuvos čempionato lentelė:

Galutiniai baudos taskai 2018

Galutinėje turnyrinėje lentelėje rezultatai skaičiuojami pagal baudos taškus, užimta vieta etape lygi baudos taškams. Jei baudos taškų skaičius yra vienodas, tada žiūrima kas sugavo daugiau kilogramų žuvies.

Netrukus bus patvirtinta nauja Lietuvos karpininkų rinktinė, kuri dalyvaus Pasaulio čempionate Serbijoje.

.

Lietuvos karpininkų asociacija

.