Rolandas Kažimėkas

„Žvejys ir žuvis”
redaktorius
 

 

 

Karpininkų paroda tampa tradicine.

Karpininkai – tarsi atskira respublika. Taip, jie tokie patys žvejai kaip ir kiti, kaip ir kiti rytais eina į darbą, vakare grįžta namo, žiūri tas pačias TV laidas, interneto portaluose skaitinėja tas pačias pasaulio naujienas, bet žūklės pasaulyje jie išsiskiria iš visos armijos. Pirmas skirtumas – visas pagautas žuvis jie paleidžia atgal. Antras skirtumas – jie visada tikslingai gaudo dideles žuvis. Trečias skirtumas – nė viena meškeriotojų grupė nė vieno ežero nepadarė tikrų žvejybiniu rojumi, kaip tą padarė karpininkai su Ilgio, Vabalių ežerais Dzūkijoje ir keliais tvenkiniais. Ir pagaliau ketvirtas skirtumas – nė viena meškeriotojų grupė nerengia žūklės įrankių, masalų ir kitų su žūkle susijusių prekių parodos Lietuvoje. Taip, prieš gerus 15 metų buvo surengtos kelios žūklės įrankių parodos. Vėliau jų rengimas nutrūko, bet kad tokių renginių tikrai reikia, rodo karpininkų rengiamos parodos populiarumas.

Karpininkai savo parodą padarė tradicinę ir žada ją rengti ateityje.
Kovo pabaigoje Kaune buvo surengta trečioji paroda, skirta karpinės žūklės entuziastams. Karpininkų asociacijos prezidentas Tomas Būda teigia, kad Kaunas pasirinktas neatsitiktinai, visų pirma dėl to, kad yra lengviau pasiekiamas visiems norintiems apsilankyti parodoje iš įvairių Lietuvos vietovių, kitas labai svarbus faktorius tas, kad pati vieta (A. Stulginskio universitetas) yra strategiškai patogioje vietoje, šalia kelio„Via-Baltica“, kur niekada nebūna kamščių ir netrūksta vietų automobiliui pastatyti. Tomas pasakoja: „Dabar mes, parodos rengėjai, diskutuojame, kad gal geriau kitais metais parodą perkelti į Vilnių, bet kol kas Kaunas turi daugiau pliusų nei sostinė. Kadangi tai jau trečioji paroda Kaune, galima ją vadinti tradicine, o tai – labai svarbus faktorius. Yra daug Lietuvoje gerų pavyzdžių, kada laikomasi tradicinės šventės ar renginio vietos, žmonės prie to pripranta, o po to dažnai be to jau nebegali apsieiti. Dar vienas aspektas – A. Stulginskio IV rūmai, kurie yra nuostabūs ir labai dėkingi lankytojams bei pristatantiems prekes. Kad ir kaip būtų, apie ateities parodas dar diskutuosime, o dabar manome, kad paroda Kaune ,,Viskas karpių žūklei 2014“ įvyko ir pavyko!!!
Šiemet susirinko 11 pristatančiųjų, kiekvienas turėjo pagalbinę komandą, suskaičiavau apie 50 žmonių, vien tik betvarkančių savo prekes: „Renmar Baits“ šeimyninė komanda su Renaldu Marčiukaičiu priešakyje ir patarimais bei konsultacijomis, UAB ,,Siprakas“, Tauragės klubas ,,Aukso žvynas“, ,,Boilie Roller“, UAB ,,Esmera“, ,,Žvejokliai.lt“, užimantys gana didelę teritoriją su savo moderniomis palapinėmis, gultais, kėdėmis, ,,Boilie Holic“ kaip visada – aukštumoje, nes turi didžiausią pagalbininkų ir ekspertų komandą. Latviai ,,Stb Leads“ gal ir atrodė, palyginti su lietuviais, silpnokai, bet jų tikslas daugiau buvo žvalgybinis, o ne komercinis. UAB ,,Fanatikai“ kaip visada stiprūs su savo garsiais prekės ženklais: „CC More“, „Fox“, „Bruce Ashby“ ir t. t. Kauniečiai UAB ,,Žvejoklis“ pristatinėjo labai įvairias ir įdomias prekes, UAB ,,Vilmanda“ – tai visiems kauniečiams gerai žinomas ,,Žūklys“, surinkęs gražų būrį karpininkų, kaip ir dera geram prekės ženklui ,,Dynamite Baits“, visi apsirengę vienodai iš šono atrodo labai patraukliai su savo prekėmis. Panevėžietis Gintautas Daunys kaip visada kantriai, nuoširdžiai ir neįkyriai siūlė ,,Deepex“ produkciją, todėl mes jį ir gerbiame. Lankytojų gausa panaši kaip ir pernai, todėl darbo užteko visiems.“
Karpininkų paroda buvo ne vien įrankių, masalų ir įvairių karpininkams skirtų prekių pristatymas per du aukštus, kur galėjai pačiupinėti, pauostyti, paragauti, pasikonsultuoti. Man labai patiko, kad nedidelėje, apie 150 žmonių telpančioje salėje karpininkai surengė ir seminarą. Tik galbūt seminarą reikėjo išskaidyti į dvi dalis, nes pirmi du pranešėjai – Renaldas Marčiukaitis ir Remigijus Pupelis – skaitė gana ilgus pranešimus, tad tapo aišku, kad seminaro trukmė bus gerokai ilgesnė. Tačiau šių karpininkų pranešimai ne tik buvo ilgi pagal trukmę, bet ir labai įdomūs, intriguojantys. Vien ko vertas Renaldo pasakojimas apie karpių jaukinimo subtilybes, kai dumblo sluoksnis storesnis nei vienas metras, apie tai, kaip jis tyrinėjo kaip jaukas pasislepia ar nepasislepia dumble, kaip ir koks jaukas tokiomis sąlygomis dirba, arba Remigijaus Pupelio argumentų bombos, skirtos tiems skeptikams, kurie mano, kad karpis Lietuvos ežerams kenkia, suryja karšių maistą, drumsčia vandenį, spartina užžėlimą ir t. t. Tokie seminarai tikrai naudingi tiems, kurie dar netapo tikrais karpininkais, bet jau žvalgosi, kas ir kaip, ir jie gali vykti visą parodos dieną.
Manau, kaip jaukas privilioja žuvį, taip įdomūs seminarai į parodą gali privilioti daugiau žvejų. Rimti karpininkai turi daug ką papasakoti, o jų patirtimi sumaniai gali pasinaudoti visi tie, kurie gaudo kitas karpines žuvis ir siekia ne kiekybės, o kokybės, rekordų.

Dar vienas dalykas, kuris imponavo parodoje, kad stenduose prekes pristatantys žmonės labai gerai išmano karpių žūklės subtilybes ir gali daug ką papasakoti. Ne paskutinė vaidmenį tame suvaidino tai, kad daug verslininkų savo pomėgį žvejybai papildė verslu. Jie iš žvejybos atėjo į verslą, o ne atvirkščiai. Todėl ir jautėsi profesionalus dalyvių požiūris į tai kas buvo pristatoma.

DSC_0080.JPG - DSC_0094.JPG - DSC_0098.JPG - DSC_0102.JPG - DSC_0108.JPG - DSC_0120.JPG - DSC_0124.JPG - DSC_0126.JPG -