Vilmantas Andziulevičius

Karpininkų asociacijos valdybos narys

 

 

 

Saulutei kylant vis aukščiau ir aukščiau ir sparčiai ilgėjant dienoms, už lango jau jaučiasi pirmas tikro pavasario dvelksmas. Turbūt daugumą iš mūsų jau apėmusi ta nenusakoma, nerimstinga nuotaika, kad jau tuoj tuoj… tuoj bus ta pirmoji šiemetinė karpių žūklė. Bet deja iki jos dar teks šiek tiek palaukti…Kam mėnesį, kam du, nelygu kada ir kokioje šalyje suplanuota žvejybą pradėti. Dauguma iš mūsų jau kapstosi savo sandėliukuose, garažuose ar namuose, tvarkydamiesi turimą įrangą ir deliodami bei rūšiuodami pašarus ir masalus, rašosi trūkstamų daiktų sąrašą ir planuoja pirkinius. Tuoj tuoj…Kiekvienas savaip ruošiasi ir su jauduliu laukia savo pirmosios 2012 metų žvejybos. Bus ar nebus? O gal pirma žūklė ir rekordinis? Neslėpsiu, tokia pačia nuotaika jau užsikrėčiau ir aš. Jau pradėjau skaičiuoti dienas iki pirmosios savo planuojamos išvykos prie ežero. Tačiau dar prieš prasidedant sezonui, norėtusi kažkiek atsigręžti atgal, dar kartą peržiurėti jau nuveiktus darbus ir apžvelgti šių metų planuojamus.
Kadangi jau antrus metus iš eilės gana aktyviai dalyvauju LKA veikloje, tai teko nemažai susipažinti su įvairiais Lietuvos karpininkų virtuvės aspektais. Tiek teigiamais, tiek deja ir neigiamais. Žvelgdamas į jau prabėgusius 2011 metus, galiu pasidžiaugti sėkmingu Lietuvos sportinės karpių žūklės pirmenybių organizavimu, bei Lietuvos rinktinės žengtu žingsneliu į priekį. Žinoma, tas žingsniukas dar labai labai mažas, bet svarbiausiai jis buvo žengtas. Norint pasiekti gerų rezultatų tarptautinėje arenoje tokių žingsnelių dar reikės labai ir labai daug, bet reikia tikėti savimi ir pavyks. Taip pat praėjusiais metais suorganizavome gražią žvejų šventę – individualias varžybas nuostabioje gamtoje prie Ilgio ežero. Vertinant visą prėjusių metų LKA veiklą, ją įvardinčiau, kaip gerai sukoordinuotą, aiškią, patikimą ir kryptingą.
Praėjusių metų pabaigoje – kaip niekada anksti, mums pavyko suderinti visus 2012 metų Lietuvos sportinės karpių žūklės varžybų etapus ir numatyti savo biudžetą. Turbūt pirmą kartą LKA istorijoje esame užtikrinti savo turimais finansais ir galime kiekvienam iš būsimųjų trijų varžybų etapų skirti aiškius piniginius prizinius fondus. Už prizinių fondų sukaupimą esame begalo dėkingi visiems savo rėmėjams. Taipgi numatytas ir solidus Lietuvos rinktinės finansavimas, bei premijos už pasiektus rezultatus pasaulio čempionate. Dar kartą galiu pasidžiaugti, kad pagaliau pavyko įgyvendinti ilgus metus brandintą idėją surengti vieną iš čempionato etapų visų trokštamame Ilgio ežere. Kadangi šių metų pirmenybės atviros, tikimės, kad dalyvaus ir užsienio žvejai, kurie padidins tiek dalyvių skaičių, tiek ir intrigą. 2012 metais paleidžiame į gyvenimą dar vieną projektą, kurio nespėjome įgyvendinti praėjusiais metais: organizuojame pirmąją karpinių jaukų ir masalų parodą Lietuvoje. Labai tikimės, kad šis projektas pavyks ir kiekvienais metais vis plėsis, kol bus galima suorganizuoti ir pirmąjį tikrą lietuvišką Carp show. Kaip ir kiekvienais metais planuojame rengti ir individualias varžybas. Kur ir kada – paaiškės artimiausiu metu. Šiuo metu vykdome dar keletą naujų projektų, iš kurių veiklos ilgalaikėje perspektyvoje tikimės finansinės naudos tiek sau kaip organizacijai, tiek ir visiems Lietuvos žvejams. Taip, kad gyvenimas nesustojęs, gyvenimas juda pirmyn tiek LKA viduje, tiek ir jos išorėje.
Gerbiami Lietuvos karpininkai, visus sveikinu jau atėjusiu pavasariu ir dideliais žingsniais artėjančia sezono pradžia. Ruoškitės, vyniokite valus, riškite pavadėlius, galaskite kabliukus, tuoj tuoj startuos varžybų maratonas. Noriu jums visiems palinkėti vienybės, draugiškumo, tolerantiškumo, kultūros, savitarpio supratimo ir pagalbos. Mūsų nėra daug, čia ne Anglija, čia Lietuva. Mūsų tikslai bendri ir tiktai vienybėje yra mūsų jėga. Taipogi jums visiems, (o labiausiai sau), linkiu šiais drakono metais pagauti savo svajonių žuvį, o dalyvaujantiems varžybose – puikių sportinių rezultatų. Nei žvyno, nei uodegos gerbiamieji…Tuoj tuoj…