Olegas Ružickis

Karpininkų asociacijos narys

 

ANTRĄ KARTĄ Į PASAULIO ČEMPIONATĄ. 2 DALIS

1 dalį rasite čia

 

Į antrą turą, mūsų komanda atėjo su dviem baudos taškais ir tam, kad, galėtume patekti į finalą mes turėjome užimti 9, o gal net ir 10 vietą. Užduotis buvo nelabai sunki, o laiko pasiruošimui buvo mažai. Todėl antram etapui ruošiamės nerūpestingai. Paruošėm panašią masalų programą kaip ir pirmame etape. Tik pakeitėm sojos ir kukurūzų mišinį į peletes. Gaudyti planavome naudojant grūdus. Dėl visa ko turėjome ir atsarginį variantą – baltyminius Deepex kukulius žuvies ir ananaso pagrindu.
Po burtų traukimo mes gavome 9 sektorių (geriau ir negalėjo būti). Pernai mes su Arvydu šitame sektoriuje nepalikome priešininkams nei vieno šanso ir laimėjome dideliu pranašumu. Tiesa pasakius, šiais metais mūsų 9 sektorius buvo suskirstytas į du sektorius ir geriausios gaudymo vietos (lyginant su praėjusiais metais) atiteko 10 ir 8 sektoriams. Tačiau tai mūsų neišgąsdino ir aš jau maniau, kad kelialapis į finalą mūsų kišenėje!
22 valandą prasidėjo varžybos ir jau po minutės visos mūsų keturios meškerės buvo užmestos ant „brovkės“. Gylis šioje vietoje tik 1,5 metro, o aplink 3,5-4 metrai. Mūsų kaimynai – komanda Grand Pro Carpius – įsikūrė visai šalia mūsų. Tarp mūsų sektorių nebuvo jokios neutralios/laisvos zonos ir mes labai gerai matėme kokius pašarus jie naudoja. Ateityje tai mums labai padėjo… Pirma mūsų naktis praėjo ramiai, tačiau kaimynai iš abejų pusių traukė visai neblogai. Iki antros dienos vidurdienio žuvis pagavo 9 komandos iš 11. Pasirodo, pagal tarpinius rezultatus mes jau į finalą nepatenkame.
10 sektoriaus komanda traukia stabiliai, o mes nieko. Gal mes nepataikom į “brovkę“?! Paimu markerį ir randu „brovkę“ iš pirmo metimo. Viskas gerai – ten ir užmetam meškeres. Palieku markerį pakeltą ir klipso pagalba permetu visas meškeres tiksliai į gylio skirtumą. Tyla. Mūsų kaimynai Grand Pro Carpius užmeta savo įrangą toliau už mūsų „brovkę“, bet jų sektoriuje ji yra šiek tiek toliau, negu pas mus. Stebiu kaimynus akylai ir klausausi jų pokalbių. Darom viską tą patį, tačiau pas mus nei vieno karpio, o jie traukia vieną po kito. Mistika kažkokia. Zbignevas siūlo permesti įrangą toliau, į kaimynų „brovkės“ lygį. Aš pasiūliau nutraukti šerimą ir visai niekuo nešerti. Taip mes ir padarėm. Mūsų komandai reikėjo nors vienos įskaitinės žuvies ir viskas bus gerai. Tam, kad pagauti nors vieną žuvį, mes pakeitėm visus masalus ir gaudėm naudodami tik grūdus.
Sutemo. Ir pagaliau ilgai lauktas pirmas kibimas. Tačiau, siaubas, plyšta pavadėlis Kryston Mantis. Mes šoke, bet užtat dabar žinom kur kimba ir kuo reikia šerti. Zbignevas permeta dvi meškerės toliau, už „brovkės“. Naktis praėjo belaukiant kibimų, tačiau nieko. Tuo tarpu kaimynai turi šešis karpius. Mūsų masalas mažas ir jis karpiams sunkiai matomas, juolab, kad mes nešeriam. Belieka tik laukti. Ir štai rytas, signalizatorius cypia, ritė kaukia, Zbignevas traukia arčiau kranto ir, va, 12,4 kg. karpis jau mūsų rankuose. Džiaugsmas neapsakomas! Mes finale!
Kaimynai ir toliau sėkmingai naudoja baltiminius kukulius. Zbignevas siūlo vėl keisti gaudymo strategiją ir pabandyti naudoti Deepex baltiminius kukulius. Kadangi pagal turimą svorį mes jau patenkame į finalą aš neprieštaravau tokiam pasiūlymui. Ir štai, pagaliau atėjo ir mūsų laimės valanda. Baltiminiai Deepex kukuliai (žuvies – ananaso pagrindu) veikė 100 % – šėrėme ir masalui naudojome tik juos. Likus mažiau negu parai iki varžybų pabaigos mes turėjome dar 9 neblogus karpius: 3 svėrė virš 12 kg. ir vienas virš 13 kg. Vidutinis mūsų sugautų žuvų svoris buvo daug didesnis nei bendras vidutinis svoris.
Paskutinis varžybų rytas. Aš sugebėjau pagauti savo rekordinę 3,5 kg. lydeką. Abiejų komandų dalyviams ir teisėjams didelį įspūdį paliko traukiamos lydekos šuoliai ir noras ištrūkti. Ją traukiant gavau nemažą adrenalino dozę.
Pagal šio turo rezultatus mūsų komanda Ružik &Zbynia užėmė 3 vietą ir atsidūrė finale tik su vienu baudos tašku. Tai mums beveik garantavo vietą rinktinėje.
Šiek tiek mūsų statistikos – 12 kibimų, 10 karpių bendru svoriu 81 kg. ir didžiausias 13,4 kg. karpis.
Naudojome Gamakatsu, JRC kabliukus ir Atomic JELY-WERY pavadėlius.
Laukite tęsinio!