2012 m. rugpjūčio 24 d.


Swedcarp komanda

Sigitas Lokcikas ir Linas Rubys

Karpių gaudymu rimčiau susidomėjome prieš tris – keturius metus. Bet tik šiais metais išdrįsome dalyvauti Lietuvos čempionate. Mūsų tiklslas buvo labai jau paprastas – pasitikrinti savo jėgas, kad suprastume ar jau kažką išmokome, ar dar esame tik pradžiamoksliai.  Savo „Swedcarp“ komandai išsikėlėme tikslą patekti į finalinį etapą,kuris vyks Tauragėje, o galutinėje turnyro lentelėje norėjosi būti ties viduriu, t.y 7-8 vieta.  Galutinis rezultatas su kaupu viršijo mūsų lūkesčius – mes tapom Lietuvos čempionais, ginsime šalies karpininkų vardą pasaulio čempionate Rumunijoje.

O dabar apie varžybas.

1-as etapas – Ilgio ežeras, 100 val. žvejybos.

Visiškai nepažįstame šito ežero, nei karto nesame žvejoję jame, nes labai jau toli nuo Šiaulių. Važiuojame vieną savaitgalį į žvalgybą. Rezultatai kuklūs – vienas 11 kg karpis bei 2-3 kg šamukas. Bet … Pabendraujame ir gauname patarimų iš Renaldo Marčiukaičio , pasišnekame su šalia mūsų sektoriaus įsikūrusiais žvejais, kurie Ilgyje dažni svečiai.  Dvi svaitės iki varžybų pradžios pasitelkėme į pagalbą Gintautą iš „DEEPEX“, sudarėme pašarų sarašą ir visą gamybą patikėjome Gintautui. Į Ilgio ežerą vežamės 60-70 kg pašarų (Ginto pagamintų boilių Shellfish ir Red fish, kanapių, kukurūzų, tigro riešutų, CC Moore pelečių ir CC Moore maistinių papildų). Ir štai startas. Susirandame sektoriuje perspektyvias vietas, sumetame savo masalus ir laukiame laimikių. Bet tas laukimas tęsiasi dvi paras. Su pavydu stebime kaip kitame krante sėkmingai gaudo „Paliūtis“ ir kitos komandos. Užvaldo didelis nerimas, atsiranda nepasitikėjimas savo jėgomis, daug minčių, kurios turbūt aplanko kiekvieną karpininką, kai nėra rezultato. Po 48 h pasikeičia oras, vėjas jau pučia mums į veidą, prasideda lietus. Ir štai pirmas kibimas, pirmas gražuolis 11-12 kg karpis graibšte. Labai džiaugiamės, nes beveik buvome praradę bet kokią viltį. Tačiau žliaugiant lietui mus lydi sėkmė, per 5 h pagauname 4 karpius ir visi jie įspūdingi, virš 10 kg. Dar vieno nesugebame ištraukti, nes per vėlai pastebėjome kibimą, pavedė signalizatoriai, kurie permirkę beveik nebeskleidė jokio garso. Kitą rytą mus aplanko Tomas Būdas, pagiria, nes mes jau 3-ioje vietoje. Besišnekučiuojant su Tomu, užkaukia signalizatorius ir dar vienas 8 kg karpiokas atgula ant mato ir mes jau antri, 900 g lenkiame BH Team komandą. Deja, tai buvo paskutinis mūsų laimikis, karpiai vėl pasitraukė iš mūsų sektoriaus. Per naktį BH Team puikiai pasidarbavo ir sugebėjo aplenkti net visas varžybas pirmavusią komandą „Paliūtis“. Mes likom garbingoje trečioje vietoje.

2-as etapas – Zenono tvenkinys, 50 val. žvejybos.

Vėl ta pati istorija. Tvenkinio nežinome, važiuojame vieną savaitgalį treniruotis. Rezultatai įspūdingi – po 12/13 h žvejybos nebeatlaikėme karpių kibimo, ištraukėme meškeres ir nuėjome miegoti. Ryte vėl tas pats, žuvis kimba kaip išprotėjusi, tik jos dydis žymiai mažesnis, dominuoja 2-3 kg karpiukai.  Deja šį kartą ta treniruotė mums padarė meškos paslaugą. Pasitarę nutarėme visai neinvestuoti į pašarus, atsivežėm juos gal net prastesnės kokybės nei į eilinę žvejybą. Varžybų metu neveikė tie masalai, su kuriais puikiai gaudėme per treniruotę. Per varžybas vėl para be laimikių, niekaip neradome sėkmingų kvapų ir perspektyvių sektoriaus taškų. Pradėjome gaudyti žymiai vėliau nei kitos komandos, nors šalia esant „Siprak“ komanda gaudė puikiai. Kaip ruošiamės – tokį rezultatą ir turėjome, likome 11-ti, nors žiūrint į sektorių, turėjome tikrai užimti 5-6 vietą, nes karpiai gi sukojasi šalia lieptelio, kur įpratę maitintis.

3-as etapas – Gintauto Valučio tvenkinys, 72 val. žvejybos.

O čia tai mūsų teritorija. Praeitais metais turbūt nepameluosiu kas antrą savaigalį praleidome Tauragėje. Dažniausiai 7-ame sektoriuje, nors teko gaudyti ir 9-ame, ir 8-ame sektoriuose. Todėl jautėmės daug geriau nei prieš pirmus du etapus. Aišku norėjome patekti į 7-ą sektorių, bet likimas lėmė 6-ą, kuris pagal varžybų statistiką vidutiniškai ir užima 6-tą vietą. Bet visas 72 varžybų valandas pūtė mums palankus vakarų vėjas, o tai jau privalumas, kurį reikėjo išnaudoti. Pašarinę bazę kaip ir 1-ame etape patikėjome ruošti Gintautui iš „Deepex“. Viso vežėmės apie 50 kg pašarų (10 kg Gintauto pagamintų CC moore Odyssey XXX bazės pagrindu boilių, kanapių, kviečių (nes telkinio savininkas jais maitina karpius),  tigro riešutų, CC Moore pelečių ir CC Moore maistinių papildų). Pradžia varžybų sėkminga – pirmieji pagauname karpį ir jau pirmaujame, vėliau įsibėgėjus varžyboms įsitvirtiname trečioje vietoje, bet pirmaujantiems kvėpuojame į nugarą. Tiesa,  nuo mūsų labai nedaug atsilieka 7-asis sektorius, komanda „Žaibas“. Tačiau paskutinis rytas ir pusdienis mums sėkmingas,  ištraukiame dar 3-is karpius, kurie mums tampa auksiniais. Mes pirmi šiame etape ir didžiausiai mūsų nuostabai bendroje įskaitoje – Lietuvos čempionai.

Jau praėjo mėnuo, kai nurimo 2012 m. karpininkų čempionato aistros, nuslopo pirmosios emocijos ir įspūdžiai.  Mūsų komanda apmąstė savo klaidas, įvertino pasiektus rezultatus ir nori pasidalinti nedidele patirtimi, kuri tikimės, jog kažkam pravers:

– visada rimtai ruoškitės varžyboms, kartais treniruotės būna apgaulingos,

– telkinį reikia pažinoti kuo geriau. Turi žinoti kokia pagrindinė žuvies masė, koks jos dydis, koks dugnas, kokie gyliai, žuvies mėgstamos buvimo vietos. Aišku kartais šią informaciją gauti sudėtinga, arba tam reikia labai daug laiko,

– visa karpinė įranga turi būti patikima, nes ir viena žuvis kartais lemia galutinį rezultatą,

– būtini tik kokybiški pašarai,

– stebėkite vandenį, kitas komandas ir darykite išvadas,

– nuo sėkmės priklauso daug, tačiau vien jos nepakanka varžybas laimėti.

Taip pat norime padėkoti:

1. Karpininkų asociacijai ir jos prezidentui Tomui Būdui už puikiai suorganizuotas varžybas.

2. Teisėjams, kurie negailėjo savo laiko ir sunkiai dirbo.

3. Visiems varžybų dalyviams, už gerą nuotaiką ir sportinį azartą.

4. Firmai „DEEPEX“ ir ypač Gintautui Dauniui už puikius pašarus.

5. Telkinių puoselėtojams Renaldui Marčiukaičiui, p. Zenonui, Gintautui Valučiui.

6. Šeimos nariams, kurie palaikė ir išleido į varžybas 

 

P.S. visiem nei žvyno :-)