Tiesiog Saulius
Komanda „Koma”

 

Laukinių karpių žūklė vidurvasary (žūklės įspūdžiai)

Artėjo penktadienis, galvoje buvo viena mintis- kur važiuoti žvejoti ?  Ar bandyti žinomus ežerus, ar rizikuoti ir patraukti į naujus plotus. Vasara šiemet labai karšta, tai karpiai kimba labai nenoriai, o gal ne ten gaudom?
Pasirinkimas buvo padarytas, Aukštaitijos nacionalinis parkas, Labanoro apylinkės. Ežeras nemenkas, gyliai įspūdingi, iš vietinių žinojau- karpių ten yra. Nors praeitas savaitgalis prie šio ežero buvo tuščias.
Iš Kauno išvažiavome gana anksti- apie 16val. Vietoje buvome 19val. Vieta buvo neužimta, vietiniai ten mėgsta karšius gaudyti. Stovyklos įkūrimas, markiravimas ir pirminis pašėrimas. Nusprendžiau gaudyti dvejose zonose- priekrantėje (7m gylyje) ir ežero centre- irgi 7m. gylyje. Dugnas kietas, abejose vietose perkritimai ir dreisenos. Priekrantės vietą pašėriau Deepex braške- vanile, centrą- SBS savadarbiais.
Vakaras praėjo ramiai, nuotaiką tik praskaidrino draugų sms , turėjo kibimą 5m. gylyje, geras ženklas- karpiai maitinasi, bet karpis atitrūko įėjęs į žoles. Nusprendėme surengti neakivaizdines varžybas. Naktis irgi buvo rami, nei vieno pyp.
Prikėlė sms- 7val., draugai realizavo kibimą- 13,5 kg. gražuolis. Taigi atsiliekam, o saulė jau aukštai ir karpių zonose nei ženklo. Sūnus dar miega, tai jo antra žvejyba šiemet. Kaip visada būna netikėtai, tolimas sektorius kraštinė meškerė , svingas prilipo prie signalizatoriaus. Akimirka, pakirtimas, nors karpis pats pasikerta, žuvis prašo daug valo ir juda į gylį. Sustabdau ir bandau atkelti nuo dugno, dreisenų pavojus!!! Žuvis nenori kilti ir dar prašo valo. Gerai kad 350 m. prisukta ant būgno. Nors liko jau nebedaug, nusprendžiu neduoti daugiau valo, tikėdamasis judėjimo aukštyn. Staiga atsipalaiduoja valas, pabėgo. Ištraukus paaiškėja, lūžo kabliukas, išvada- ( karpių lūpos kietos, didesni ir storesni kabliai giliai nesminga). Seka kabliuko perišimas, dedamas Kordos 8 nr. Long Shank . Tik spėjus užmesti sudirba artimas sektorius, kirtimas, karpis gana lengvai juda link kranto, bet apsigalvojęs pasuka į tankius meldus.  Šiek tiek kietesnis elgesys su meškerykočiu, žuvis jau keli metrai nuo priekrantės lelijų, karpis apsuka kelis lelijų stiebus ir stovi paviršiuje, gylis 2m. Sūnus paduoda graibštą. Bandau pasiekti, bet minkštas graibšto priekis neleidžia pakišt jo po stovinčia žuvimi. Matau, jog karpis gražus (torpeda kokių 9-10kg.). Dar vienas mėginimas, karpis pasibaido ir ate. Kablių keitimas į mažesnius neišvengiamas. Antros meškerės užmetimas, kibimas ant vidurinės, tolimas sektorius, Kova trunka kelias akimirkas ir atitrūkimas. Taip dar nėra buvę, trys nerealizuoti kibimai iš eilės (žiauru) .
Pusryčiai praėjo ramiai, papildomas pašėrimas boiliais.  Kibimo kaip ir nesitikiu, jau 13val. laikas pagalvoti ir apie pietų gaminimą. Mintis išblaško signalizatoriaus cypimas, kraštinė meškerė, tolimas sektorius, kova trunka neilgai ir ežeras atidarytas. 9kg. sportininkas atgulė ant mato , trumpa fotosesija ir žuvis keliauja į savo stichiją. Meškerė permetama ir nespėjus atsisėsti ant kėdės kibimas ant tos pačios- 10kg. gražuolis, padovanojęs adrenalino ir aišku papozavęs, keliauja atgal. Pagal svorį jau laimim mini varžybose. Į galva šauna mintis, gal antra kotą permesti ant to paties kvapo? Kaip tarėm, taip ir padarėm. Kibimo ilgai laukti nereikėjo, žuvis kaip ir pirmoji judėjo tolyn ir gilyn, nusprendžiau duoti valo ir neapsirikau. Kova su karpiu buvo ilga. Jau ir ranką  skaudėt pradėjo, o paviršiuje jos kaip nesimatė taip nesimatė. Vėl staigesnis judesys tolyn, nors ant būgno jau vyniojosi „šokas“ ir paviršiuje persiverčia įspūdingas egzempliorius ( mažiausiai 16kg.). Dar kelios minutės ir žuvis uždaroma graibšte. Ir tik keliant iš vandens ant mato suprantu, bus nemažai. Svarstyklės nunulinamos ir rodo 19.44- 19.68 kg. ir niekaip nesifiksuoja svoris. Rankos dreba ( svėrimo trikojo neturiu).  Su sūnum nusprendžiam- 19kg. Fotosesija ir paleidimas. Laikrodis jau rodo 15 val. reikia patiems pasistiprinti, bet pirma pašėrimas boiliais. Kelios valandos ramybės, net snaudulys apėmė, bet kur- tau vėl kibimas. Karpis prie kranto staigiai metėsi į žoles, aš neleidau, pabėgo. 4- 3 laimi karpiai.
Atėjo vakaras, pradėjo lyti ir žaibuoti, apie 20 val. aprimus , pašėrimas ir permetimas. Baigus permesti, iškarto kibimas- 5kg. sportininkas (labai jau draskėsi). Kažkiek pavakaroję nuėjome miegoti. Naktis buvo rami, reikėjo poilsio ir mums ir karpiams.
Išaušo gražus rugpjūčio 1-osios rytas. Ežerą gaubė lengvas rūkas. Rytinė kava, permetimas ir laukimas . Ežeras jau padovanojo daug gražių akimirkų, jei ir nekibs savaitgalis pavyko.  Artėjo mistinė 7.30val. Pradėjau žadint sūnų, reiktu kibimą pafilmuoti, juokavau. Kibimas lygiai 7.30val. ir 6,5kg. laukinukas pozuoja. Paleidimo filmavimas (filmuojam visus paleidimus) ir bepaleidžiant pradėjo cypt signalizatorius. Pirma mintis-  paleistasis karpis užkabino valą, nes cypė artima meškerė kur paleidinėjom. Trumpa dvejonė ir pakirtimas, žuvis rimta, jaučiasi solidumas. Kova truko kiek ilgiau ir gražuolis veidrodinis 14,1kg. atgulė ant mato.
Kaip sakoma viskas kas gerai greitai baigiasi, reikėjo važiuoti namo, bet būtinai dar grįšim.