Tomas Būdas
LKA prezidentas

 

 

Kaip pažaboti ,,Aukso žvyną”

Liepos viduryje Tauragėje vyko tradicinės karpių gaudymo varžybos ,,Aukso Žvyno Taurė – 2014”. Išpuoselėtas G. Valučio tvenkinys sutalpino 10 komandų, kurios 100 valandų varžėsi dėl pagrindinio prizo. Kalbiname šios taurės laimėtojus, komandos ,,Dynamite Baits – Žūklys“ narį Darių Dzimidavičių.

Ar tikėjotės I vietos ?

Visada tikiesi nugalėti, kaip ir kiekvienas kareivis tikisi tapti….J

Kokia buvo pasirinkta strategija ? Pašarai ? Masalai ? Jaukinimo intervalai ?

Turėjome pasirinkę tris jaukinimo bazes – dvi „smirdančios“ vieną „saldžią“. Pirmą parą jaukinome gausiai ( šėrimas peletėmis , boiliais, augalinės kilmės priedais) vieną tašką. Viso jaukinome tris taškus. Trečią turėjome kaip neutralų.

Meškeres permetinėjome kas 1,5 val. (ir dieną ir naktį). Po kiekvieno permetimo jaukindavome.

Pradžia buvo sunkoka. Kas atsitiko, kad pradėjote gaudyti ?

Pradžia nebuvo sunkoka … ji netgi buvo gera , pašarai suveikė puikiai , tik kibimų mes nerealizavome … Pirma parą turėjome 5 kibimus, bet karpių iki graibšto vis nepavykdavo priprašyti. Pirmas karpis įsibrovė į žoles, kitas nupjovė valą , sekantis betraukiant atsikabino, gan stambus laimikis prie liepto nesidavė pakeliamas ir patraukęs link artimiausių žolių, tarsi šūviu nuplėšė valą bei dar pora panašių nesėkmių. Padėtis pasitaisė, kai susirišome shoklyderius ir pakeitėme kablius į kitos formos, bei įvedėme į jaukinimo „asortimentą“ rezervinę jaukinimo bazę. Pirmą parą mes labai daug žaidėme su pop up „viršūnėlių“ kvapais, kol atradome tą „žudančią“ kombinaciją. Išvada tapo galutinė – DYNAMITE BAITS mūsų regiono karpinė linija, su ja kūrybingai dirbant galima laimėti ne vienas varžybas.

Kaip ten buvo su tuo spurtu vieną dieną ? Kiek pagavote tada karpių ir kiek nutrūko ?

Visas dienas mums kibo maži karpiai 5 – 7 kg. Trečią dieną į mūsų jaukus sureagavo stambesni karpiai. Nuo 12 val. dienos iki 17 val. mes pagavome 7 karpius . Buvo pagauti valandos bėgyje du „dupletai“ (o tai jau 4 karpiai), teisėjams atėjus sverti turėjome paruošę 5 žuvis (vienas iš jų nuo „big fisho“ 200 gr. atsilikęs 17 kg. karpis) , kol vyko svėrimas ištraukėme dar dvi žuvis, nutrūkimų daugiau nebebuvo.

Iš kurios vietos gaudėte 8 sektoriuje ?

Pirma vieta dešinėje – 78 m. atstumas ant antro skarduko 2-jų metrų gylyje.

Antra vieta kairysis 8 sektoriaus kraštas, metant tiesiai į salą 97 m. , gylis ties kaire meškere 1 m. , kita meškerė 1,5 m. Leidžiamas mesti atstumas šiame taške buvo iki 100 m. Šis taškas suveikė tik trečiadienį , kai sugaudėme daugiausiai.

Ar palankus buvo oras ir vėjas ?

Oras ir vėjas mums buvo visiškai nepalankus. Vėjas visas 4 paras buvo nuo mūsų kranto ir dar rytų. Meškeriojome savotiškoje “kišenėje”, bangų visai nebuvo. Žvejybinis pragaras ir tiek… J

Kaip kaimynai sugaudė ?

9 sektoriuje buvo komanda “Amber carp”, kuri galutinėje įskaitoje užėmė 5 vietą ( 6 žuvys 55,5 kg.) , 7 sektoriuje komanda “ADD team” – 4 vieta (7 žuvys – 56,8 kg.).

Ar apskritai buvo sunku varžybų metu ? Kiek laiko skyrėte miegui ?

Varžybos yra darbas, miego aišku trūko kaip visada, eidavome miegoti pasikeisdami nekibos metu. Jaudulys buvo tik traukiant sektoriusJ. Mažiausiai norėjome ištraukti – 5,6,1,8 ( eiliškumą pateikiau pagal mūsų nuomone, labiausiai nenorimus sektorius). Likimas lėmė vieną iš jų 8 – geriausią iš blogiausių. Bet darbas ir jaukai davė savo rezultatą. O jis toks: 23 kibimai, iš jų 18 realizuotų, taigi viso -138,8 kg. pasvertos žuvies.

Kiek investavote į varžybas ?

Apie investicijas gal tegul geriau istorija nutyli, negąsdinkime skaičiais pradedančiųjų karpininkų. Tauragės telkinio karpius “pamaloninome” apie 20 kg. baltyminių kukulių, 40 kg. pelečių, 7,5 kg. augalinės kilmės jaukų , 6 rūšių likvidų ir dipų, buvo išbandyta aibė pop up boiliukų rūšių, kvapų bei dar kai kurie Dynamite baits priedai jaukams.

 

Kalbino Lietuvos karpininkų asociacijos prezidentas Tomas Būdas.

Kaip pažaboti Aukso žvyną

P1100419.JPG - P1100445.JPG - P1100475.JPG - P1100485.JPG - P1100489.JPG - P1100492.JPG - P1100495.JPG - auksozvynaspirma2.jpg -