Vertė: Arnikas

Būsimas didis karpių žūklys

 
Kaip pagauti kuo didesnį karpį?

Tai dviejų dalių straipsnis, kuris padės jums pagauti kuo didesnę žuvį.

PIRMA DALIS

Daugelis karpininkų kalba apie tai, kaip suvilioti kuo didesnį karpį, arba kaip pagauti vieną, bet ypatingą ir didelį karpį, tačiau tai yra kur kas sunkiau padaryti, nei galima įsivaizduoti. Aš gaunu daug laiškų iš karpininkų, kurie negali atsikratyti mažesniais karpiais, nors yra įsitikinę, jog tame telkinyje, kur jie žvejoja, yra tikrai stambesnių karpių. Taigi, kaip tai padaryti? Na, kaip ir daugelis dalykų karpių žūklėje, šiam dalykui nėra vieno ir vienintelio atsakymo, kuris staiga padėtų jums pagauti to vandens telkinio rekordinį laimikį. Be abejo, yra strateginių faktorių, kurie man padėjo pagauti žymiai didesnį karpį, tačiau šiuos faktorius reikia pritaikyti tam tikru laiku.

Prieš pradedant mums gilintis į tai, kaip pagauti kuo didesnę žuvį, paklauskit savęs, ar jūs tikrai esate tam pasiruošęs? Manau, karpių gaudyme, svarbiausia yra tai, jog mes norime mesti iššūkį patys sau ir pagauti kuo didesnį karpį, tačiau svarbu yra “nelipti per savo galvą“ Jūs turite būti įsitikinęs, jog jūs esate tikrai pasirengęs susigrumti su didele žuvimi, nes pagauti ją ir po to prarasti, dėl savo tam tikrų nesugebėjimų, būtų labai didelė gėda.

Gaunu ypatingai daug elektroninių laišku iš jaunų karpininkų, kurie yra pagavę keletą nestambių karpių savo vietiniuose ežeruose ir dabar jie nori žinoti, kaip pagauti 15 kilogramų karpį, kadangi jie mano, jog jau esą pasirengę tai padaryti. Deja, tai nėra taip paprasta, kaip mokėjimas plaukti. Kuo didesnis karpis, tuo labiau reikalaujama patirties norint jį sugauti. Jums yra svarbu išmokti ir žinoti pagrindinius dalykus: jūs turite mokėti pagauti karpį komerciniame telkinyje, kadangi tokio tipo telkiniuose yra gana didelė mažesnių karpių masė, tad per dieną jūs galite sulaukti nemažai kibimų. Šiuose telkiniuose jūs išmoksite pagrindinius dalykus, kurie yra susiję su masalais ir sistemomis, bei atrasit tokius masalo pateikimo metodus žuvims, kurie “dirba”.

Jūs neturėtumėte skubėti pereiti į aukštesnį lygį. Nepamirškit – tai turėtų būti linksma. Kai įvaldysite ir suprasite pagrindinius dalykus, tada metas pereiti į didesnius vandens telkinius, į tokius telkinius, kur karpiai prasideda nuo 5 kilogramų. Tokiame telkinyje jūs išmoksite valdyti žuvį, kadangi į graibštą įvesti stipresnį ir didesnį karpį yra žymiai sunkiau, nei įvesti mažą, 2.5 kg. karpiuką. Taipogi, patobulinsite savo metodus bei techniką. Norint pagauti didesnius karpius, reikia viską numatyti iš anksto, nebeužtenka pateikti vieną masalą paprastu būdu, nes didesnių karpių patirtis yra gerokai didesnė, tad toks masalo pateikimo metodas jiems nebepriimtinas, kas reikalauja įmantresnių sistemų. Toks pats dalykas taikomas ir didesniuose vandens telkiniuose, kaip ir komerciniuose – nereikia skubėti, viską įsisavinkite, perpraskite, tobulinkite ir tuo mėgaukitės.

Tik tada, kai vienos sesijos metu pradėsite pagauti ne vieną, ne du ir ne tris karpius, didesniuose vandens telkiniuose, ir taip daugelį sesijų, tada jūs būsite pasirengęs žvejoti ten, kur yra presingas, kur pagauti karpį yra žymiai sunkiau, bei kur sąlygos yra kur kas sudėtingesnės!

Dvi pagrindinės priežastys, kodėl tai reiktų daryti palaipsniui:

1. Turite įsitikinti, jog gebate suvaldyti ir įvesti didelį karpį į graibštą, kas yra nelengva, nes toks karpis gali iškrėsti labai netikėtų pokštų.

2.Turite būti įsitikinęs, jog turite pakankamai kantrybės, kadangi pagauti didelį ir patyrusį karpį, jums gali kainuoti daug laiko, bei pasiaukojimo. Tai ne tas pats, kas laukti kol užkibs mažas karpis, ten kur jų yra didelė masė t.y. komerciniuose telkiniuose. Presinguotuose ir “sunkiuose” vandens telkiniuose dažnai tenka susigrumti su karpiu “protų kovose”, tad jūs turit būti pasirengęs ilgai ir sudėtingai sesijai. Aš mačiau itin daug karpininkų, kurie mano, jog jie pasirengę pereiti į sunkesnį lygį ir gaudyti tokio tipo vandens telkiniuose, tačiau jie dažnai nudega ir praranda laimikius, kadangi jie neturi reikiamų įgūdžių ir patirties gaudant tokio lygio karpius tokiuose vandens telkiniuose.

Privalote įsiminti, jog komerciniuose telkiniuose vyksta labai arši kova tarp karpių dėl maisto, tokiuose telkiniuose karpių masė didelė, o maisto jiems nepakanka, todėl jie bus priversti maitintis, kadangi yra išalkę, ir griebs beveik viską ką pasiūlysit, todėl karpį pagauti yra gana lengva. Žvejojant dideliuose ir “sunkiuose” vandens telkiniuose, labai tikėtina, kad karpis nesusidomės žvejo pateiktu masalu, kadangi jis pats gali nesunkiai išgyventi ir maitintis jam įprastu maistu, bei nerizikuoti būti pagautam. Taigi, jums reiks jį pergudrauti. Didelis karpis nepatieks jums visko ant lėkštės, ir tikrai nebus lengvai sugaunamas, o norint jį sugaut, teks sunkiai padirbėti.

“Stebėkit ir mokykitės – laikas praleistas stebint vandens telkinį, gali jums padovanoti rekordinį karpį”

Taigi, apžvelkime pagrindinius dalykus kuriuos išmokome, kaip gi pagauname didelį karpį? Pirmas dalykas, kurį turite padaryti, tai įsitikinti, jog ten jų tikrai yra ! Žinau, tai skamba kvailai, bet jūs nustebtumėt, kiek daug karpininkų žvejoja savaitė iš savaitės ir tikisi pamatyt milžinišką karpį, kaip kai kurie žvejai teigia, jog matė tokį, bet nesą pagavę, bet jie mano, jog tas milžinas tykoja kažkur giliai ir tik laukia momento, kol galės įsiurbti masalą. Tai dažnas atvejis žuvinguose komerciniuose tvenkiniuose, mitai teigia, jog tokiuose telkiniuose plaukioja didelis 20-tukas arba net 30-tukas (ir dauguma teigia, jog žvynuotasis), bet niekas iki šiol neturi jokių nuotraukų. Visa kita dalis karpių komerciniuose tvenkiniuose yra vidutiniai karpiai su dideliais pilvais.

Praeitais metais buvau išvykęs dienos sesijai į vieną vandens telkinį, ten žvejojo jaunas vaikinas, kuris sakė man, jog bando pagauti 17-tuką. Telkinio plotas mažiau nei pusė akro, matėsi tik nedideli karpiai, tad šansas, jog čia gyvena 17-tukas labai menkas. Vaikinas atrodė nusiminęs, kai paaiškinau jam, kaip tokia didelė žuvis galėtų prasimaitinti ir palaikyti savo svorį tokiame mažame vandens telkinyje. Tada jis man pasakė, jog savininkas minėjo, kad visai neseniai matė didelę žuvį. Aš jam pasakiau, kad tą patį ir jis man sake jau prieš 20 metų kaskart, kai aš atvažiuodavau. Dar pridūriau, kad didžiausias pagautas šiame telkinyje karpis galėjo sverti apie 8.5kg, taigi kaip sakiau, svarbu įsitikinti, jog tikrai yra didelių karpių, ten kur ruošiatės gaudyti!

Nesakau, kad turite žvejoti tik ten kur yra žinoma ir įrodyta, jog yra stambių laimikių. Praeityje aš praleidau daug laiko įvairiuose vandens telkiniuose, kur realios galimybės pagauti didelį karpį buvo toli gražu nežinomos ir nėra jokio kito, tokio gero jausmo, kaip pirmam pagauti tame vandens telkinyje ypatingą ar didelį karpį, bet svarbu žinoti ar jūsų pasirinktame telkinyje įmanoma pagauti ir ar ten tikrai jų yra. Stebint kitų rūšių žuvis, natūralų bei nenatūralų maistą, vandens kokybę tam tikrame vandens telkinyje galima sužinoti ar čia yra didelių žuvų ar ne. Taigi, mes atlikome praktiką, radome ežerą, tvenkinį, kuriame šiuo metu tebėra stambių karpių, viskas kas liko, tai pabandyti ir pagauti rekordinį jūsų karpį, o apie visas subtilybes mes kalbėsime kitoje dalyje.

Iki tol, tvirtų Jums valų…

Julian Grattidge

Šaltinis: http://www.anglersnet.co.uk/carp-fishing-articles/how-to-catch-bigger-carp.html