AUDINIAI IŠ NATŪRALIŲ PLUOŠTŲ

Medvilnė – natūralus organinės kilmės pluoštas. Jis turi gerą higroskopiją, mechaninį tankumą, santykinai aukštą termo izoliaciją, antistatiškas, higieniškas, nesukelia alergijos, atsparus sauso cheminio valymo medžiagoms.

Merino avių vilna – natūrali, plonavilnė medžiaga. Gerai sugeria drėgmę ir puikiai išlaiko šilumą. Sugeria kvapus ir neutralizuoja toksinus.

Vilna – unikalus, natūralus pluoštas, gyvūninės kilmės medžiaga, kuri apibūdinama vienodu pūko ilgiu, plonumu ir ypatinga struktūra. Gerai išlaiko šilumą ir leidžia organizmui kvėpuoti, palikdama jį sausu.

AUDINIAI IŠ CHEMINIO PLAUŠO

Akrilas – minkštas sintetinis pluoštas, išvaizda ir liečiant panašus į vilną. Ilgaamžis, pasižymi aukštesnėmis izoliacinėmis savybėmis, yra atsparus šviesos poveikiui, rūgštims, silpniems šarmams ir organiniams tirpikliams.

Elastinas (EL) – dirbtinis pluoštas iš sintetinių polimerų, kurie yra labai elastingi ir yra naudojami kartu su kitomis natūraliomis arba sintetinio pluošto medžiagomis, kuriant palengvintus drabužius nevaržančius laisvo judėjimo. EL – oficialus akronimas, naudojamas visame pasaulyje žymint elastiną. Elastino unikalumas yra jo stiprume ir gebėjimu 5-8 kartus ištempti, grįžtant į savo pirminę būseną, nutraukus tempimą. Paskutinės elastino modifikacijos atsparios prakaitui, kosmetikai, alyvoms, riebalams, jūros ir chloruotam vandeniui, saulės spinduliams, išsaugo pirminę išvaizdą, net po daugelio nuplovimų.

Poliamidas (PA) – labai plonas, plonesnis nei žmogaus plaukas, dirbtinis pluoštas. Oficialus sutrumpinimas PA. Jis lengvas, turi kvėpavimo savybes, greitai išdžiūstantis ir išlaiko puikią formą, atsparūs šarmų poveikiui, nepūva.

Poliesteris – sintetinė medžiaga. Lengvos, „kvėpuojančios”, greitai džiūstančios medžiagos iš poliesterio, puikiai išlaiko formą, nesiglamžo.

Spandex – iš poliuretano pluošto, savybėmis panašios į guminius siūlus. Pridėjus nedidelį kiekį Spandex, produktas įgyja gebėjimą gerai temptis, padidina jo tvirtumą ir ilgaamžiškumą.

Poliesteris CoolDry® – sintetinė medžiaga, turinti medvilnės minkštumą. Nereikalauja papildomų ar specialių priežiūros sąlygų. Ji turi didžiausią kapiliarinį ir vėsinimo poveikį, oro pralaidumą, greitai džiūstantys.

Cordura® – oro pūslelių struktūros, didelio tvirtumo nailonas pagamintas firmoje DuPont®, naudojamas papildomai apsaugai. Medžiaga yra garsi savo unikaliu stiprumų esant mažam svoriui, suderintu su minkštumu, lankstumu, lengvumu ir didelę spalvų gama, turi vandenį atstumiančias savybes. Visos šios savybės prekės ženklą Cordura® padaro be konkurencijos. Cordura® tapo pagrindiniu ženklu visiems, kuriems reikia patvarumo, patikimumo ir stiliaus. Gaminiai iš jos bus ilgai ir lengvai nešiojami.

Polipropilenas Rifil – tai sintetinė, lengva, patogi, nesukelianti alergijos medžiaga, kuri leidžia organizmui likti sausam, esant pastoviai temperatūrai. Aukštos kokybės siūlai Filwear garantuoja antibakterinį balansą, aukščiausias atsparumo savybes ir ilgą vartojimo laiką. Medžiaga nereikalauja jokių papildomų ar specialių sąlygų rūpinantis daiktų priežiūra.

Poliesterio Coolmax® – lengva priežiūra, „kvėpuotis” pluoštas. Pašalina drėgmę nuo odos į išorinį medžiagos sluoksnį.

Lycra® – sintetinis elastino pluoštas (sigmentuotas poliuretanas). Naudojamas mažais kiekiais kartu su kitomis medžiagomis, gerinant lino ir trikotažo savybes, suteikiant lengvumą, komfortą, elegantišką išvaizdą. Tarp privalumų galima išskirti patvarumą, stiprumą, gebėjimą dažnai tempiant grįžti į savo pirminę būseną.

Audinys Outlast® – turi tikrą „kosminę” kilmę. Tai JAV bendrovės Outlast Technologies patentuota revoliucinė technologija, medžiaga reguliuojanti temperatūrą. Audinys skirtas kosmoso skafandrams ir įtraukti į nacionalinės kosmoso agentūros JAV (NASA) „Išgyvenimo sistemos” projektą. Milijardai implantuotų į pluošto verpalus parafino mikro kapsulių saugo ir perskirsto šilumą, sušvelnina kūno temperatūros svyravimus, sugeria šilumos perteklių ir grąžina jį atšaltus aplinkai. Tai yra įmanoma dėl parafino perėjimo į skystą būseną ir atvirkščiai, atsižvelgiant į individualius žmogaus poreikius.

Polipropilenas – sintetinis pluoštas nesugeriantis drėgmę, pervedantis jį ant paviršiaus, greitai džiūstantis. Išlaiko tinkamą šilumos ir drėgmės pusiausvyrą, suteikiant komforto būseną.

Poliesteris SunLite® – sintetinis pluoštas, minkštas, lengvas, palaiko komfortinę temperatūrą tarp kūno ir drabužių. Nereikalauja papildomų ar specialių priežiūros priemonių ir nepraranda savo savybių po ilgalaikio naudojimo.

Tactel® – šiuolaikinis mikro – pluoštas pagamintas DuPont ®, malonus liesti, švelnus, minkštas, gerai drapiruojamas, aksomiškas. Ši medžiaga pasižymi dideliu šiluminiu našumu dėl unikalaus gebėjimo nukreipti prakaitą į drabužių išorę, kur jis išgaruoja. Gaminiai iš Tactel® yra labai patogūs ir praktiški, nevaržo kūno judėjimo, audinys nesiglamžo, lengvai skalbiamas, greitai išdžiūsta ir pasižymi dideliu atsparumu. Naudojamas gaminant sportinę aprangą.

Poliamidas Antibacterial™ – su įterptomis į pluoštą antibakterinėmis dalelėmis, galinčiomis sustabdyti kenksmingų bakterijų reprodukcijos procesą ir nekenkia natūraliam odos apsauginiam sluoksniui. Gaminiai iš šio plaušo yra lengvi, greitai džiovinami, išlaikantys formą, nepraranda savo apsauginių savybių po daugelio plovimų, kas sukuria patogų ir saugų mikroklimatą žmogui.

Elite® – sintetinis pluoštas, elastingas, tvirtas, bet ne kietas, naudojamas suteikti blizgesį ir atsparumą drabužių spalvoms bei trikotažui. Padeda išlaikyti patogų mikroklimatą visam kūnui.

Poliamidas Meryl® Microfibre – sintetinis pluoštas, aksominis ir minkštas liečiant. Gera išlaiko šilumą dėl aukšto oro sulaikymo, padidinto patvarumo, greitai džiūsta.

Poliamidas Meryl® Skinlife
– pluoštas su bakteriostatinėmis savybėmis, kurios leidžia išsaugoti natūralią pusiausvyrą odoje, neatsižvelgiant į veiklos rūšį ir fizinio aktyvumo laipsnį.

Poliamidas Meryl® Actisystem™
– pluoštas yra lengvas, švelnus su apsauginiu ir palaikančiu poveikiu. Audinio struktūra „atviras pynimas” padeda pašalinti drėgmę nuo kūno paviršiaus ir greitai išdžiūti.

Poliesteris Thermolite® – sintetinis pluoštas suteikia šilumą ir patogumą, neprideda svorio net drėgnoje būsenoje. Lengvas pluoštas, išdžiūstantis du kartus greičiau, nei medvilnė. Suteikia daugiau judėjimo laisvės.

Rekomendacijos priežiūrai

• Skalbti rankomis ir skalbimo mašina iki 30 ° C
• Nenaudokite ploviklių ir baliklių kurių sudėtyje yra chloro
• Nenaudokite džiovinimo mašinos