Darius, komanda ,,Galaxy carp“

 

 

Prologas
Jau įpusėjo žiema ir artėja 2010 metų karpių žūklės sezonas. Praėjusio, 2009-ųjų metų, sezono mintys jau susigulėjo, įvyko ataskaitinis LKA narių susirinkimas, numatyti 2010 metų renginiai ir planai, prasideda būsimojo sezono varžybų ir žūklių planavimas. Planuodamas kiekvienų ateinančių metų varžybas, visada analizuoju praėjusių metų varžybų rezultatus, klaidas, galbūt neišnaudotas galimybes, prisimenu visus pokalbius su kolegomis žvejais, apgalvoju jų išvadas, pasiūlymus, pasveriu savo finansines galimybes ir galimybę savo daug laiko užimantį hobį suderinti su šeimos poreikiais ir darbais. Gal todėl ir šis tekstas yra daugiau skirtas man pačiam, bet galbūt bus naudingas ir kitiems žvejams, kurie planuoja savo laiką ir svarsto galimybę 2010 – iais metais sudalyvauti LKA varžybose ar paprasčiausiai kartu su kitais klubo nariais pažvejoti.
Ar reikalinga karpių žūklės sezoną planuoti? Manau taip, jei žvejys nori kiekvieną žūklę išnaudoti tikslingai, bei nors kiek sutaupyti ne taip lengvai uždirbtų pinigų. Kaip tai įmanoma? Susidarius savo arba savo komandos varžybų ir žūklių grafiką galima paskaičiuoti ko žvejui ir/ar komandai reiks sekančiam sezonui. Gautus poreikius reikia įvertinti pinigais. Po šio planavimo etapo privalu pasinaudoti jau sukurta LKA partnerystės sistema ir ieškoti galimybės prisijungti prie centralizuoto užsakymo. Tokiu būdu sutaupoma nuo 20 iki 40 procentų būsimojo sezono išlaidų pirkiniams. Tikslu išvengti finansinių siurprizų sezono eigoje privalu susiplanuoti kokiose varžybose pageidaujama dalyvauti. Tuo būdu komanda, priklausomai nuo savo norų ir galimybių, ruošiasi kiekvienoms varžyboms, susidaro žūklių grafiką pagal varžybų datas, įgauna galimybę iš anksto įsigyti toms varžyboms reikalingų jaukų, masalų, papildomų ar pagrindinių žūklės įrankių. Išankstinis planavimas padeda mums išvengti stresų sezono metu, be to taupo ne tik laiką, bet ir pinigus.
Nukrypau į bendruosius reikalus, tačiau vykdydamas moralinę pareigą rūpintis ne tik savo, bet ir visų klubo narių interesais leisiu sau šiame straipsnyje trumpai nukrypti nuo pagrindinės temos – koks gi buvo šis sezonas ,,Galaxy carp“ komandai.

Pradžia
,,Galaxy carp“ komandą sudaro šio straipsnio autoriaus D. Surgauto ir Panevėžio žūklės klubo ,,Gelmių valdovai“ vadovo Audriaus Bariso tandemas. Kas yra ,,Galaxy carp“? Tai palyginti naujas karpių žūklės įrankių segmente prekinis ženklas. Šiuo prekiniu ženklu pažymėtų meškerykočių kūrimas prasidėjo dar 2007 metais, o pirmieji bandomieji (testiniai) pavyzdžiai buvo gauti tik 2008 m. sezono vidury. ,,Galaxy carp“ prekiniu ženklu pažymėtais įrankiais ir žūklės aksesuarais mūsų komanda (ir ne tik) pradėjo naudotis 2009 – tųjų metų sezono pradžioje, kai ,,Galaxy carp“ prekių karpių žūklei distributorius UAB ,,Salmolita“ vadovas Kęstutis pakvietė mus susipažinti su gatava ,,Galaxy carp“ produkcija: meškerykočiais, ritėmis, krepšiais, svareliais. Taigi, išsiaiškinom kas yra kas, susipažinom… Komandos 2009 –tųjų metų pradžia buvo sunki. Pakankamai greitai reikėjo apsispręsti važiuojam į varžybas Ratutos ežere : pavasarį į ,,Romania open“ arba rudenį į ,,Monster carp 2009“. Bendro susitikimo su komandos rėmėju UAB ,,Salmolita“ vadovu Kęstučiu ir televizijos laidos ,,Vienam gale kablys“ vedėju Paulium nutarta vykti į varžybas pavasarį. Čia ir prasidėjo. Ko trūksta, kas bus trečiasis komandos narys, kokiais jaukais jaukinti, kokių masalų trūksta ir panašiai. Televizijos laidos kūrybiniai grupei buvo paprasčiau – tik keletas esminių klausimų: kada išvažiuojam, kada grįžtam, kokių papildomų daiktų reikia, ar bus kur nakvoti? Jau 2009-ųjų metų vasario mėnesio pradžioje kartu su Audrium užgulėm Starbaits ir Balzer katalogus. Per pora savaičių išsisprendė trečiojo komandos nario klausimas – varžybose Radutoje būtina žvejoti trise – dviese apsidirbti jokių šansų nėra. Prie kolektyvo prisijungė žinomas karpių žvejys Šarūnas Kasiulis. Tuo pat metu baigėsi kančių keliai dėl jaukų ir masalų pasirinkimo: Starbaits „Performance concept“ serijos: “Hot demon” ir SK 30, jau 2008 – aisiais metais Radutoje 100 procentų pasiteisinę Top Secret firmos boiliai bei Nutrabaits mix-o pagrindu pagaminti savos gamybos boiliai Trigga.
Apie mūsų komandos dalyvavimą šiose varžybose jau buvo pateikta tikrai daug informacijos, todėl čia plėstis nenorėčiau, geriau vieną kartą pamatyti…
Rašant apie dalyvavimą šiose varžybose užplūdo noras vėl atsidurti ten, Radutos ežero pakrantėje, vėl ir vėl „užtempinėti“ masalus. Įspūdžiai iš šių varžybų užgožia bent kokias žūkles kitame ežere, tokių emocijų, kaip šiame karpininkų rojuje nerasime niekur kitur.
Ruošiantis šioms varžyboms buvo neužmirštas ir visas būsimas 2009-ųjų metų sezonas: iš anksto užsakyti jaukai, masalai, valai, raketos, markeriai ir kiti karpių žūklei būtini įrankiai ir aksesuarai. Išankstinis pasirengimas labai padėjo mums visą sezoną, nereikėjo blaškytis sprendžiant kokią jaukinimo taktiką rinktis – viskas iki smulkmenų buvo aptarta sezonui tik įsibėgėjant.

Varžybos Lietuvoje
Pirmosios 2009 – tųjų metų sezono ,,Galaxy carp“ komandos varžybos Lietuvoje įvyko Ilgio ežere – ,,Ilgio taurė 2009“. Varžybose dalyvavo trisdešimt komandų iš Lietuvos, Rusijos, Ukrainos. Mums teko sektorius Nr. 28 – šalia pliažo. Kaimynų iš dešinės neturėjom, iš kairės žvejojo žymus Rusijos žvejys ir žūklės Ilgio ežere specialistas Michalyčius. Varžybų metu turėjome tik tris kibimus, iš kurių realizavome tik vieną – pirmąjį, pirmąją varžybų dieną. Varžybose naudojome:

1. Tigriniai riešutai (mini tiger nuts);
2. Starbaits „“Hot demon”“ boiliai;
3. Top Secret medaus kvapo boiliai;
4. Savadarbiai boiliai iš Starbaits mix-o;
5. Starbaits fluo valas;
6. Starbaits Marker fluo;
7. Starbaits QG palapinė;
8. Galaxy carp Centrix ir Reflexion meškerykočiai;
9. Galaxy carp ritės.
Nuoroda į Starbaits 2009 katalogą
Visų varžybų metu tik vieną dieną apie 3 valandas matėme karpių judėjimą mūsų žūklės zonoje. Galimybių pagauti daugiau žuvies turėjome tikrai, nes šalia žvejojęs Michalyčius kiekvieną varžybų dieną pagaudavo po vieną – dvi žuvis. Po šių varžybų, kaip ir po kiekvienų kitų, dar arčiau susipažinome su karpių elgsena Ilgio ežere, artimiau susipažinome su Rusijos klubų žvejais.
Mano įspūdžiai po šių varžybų buvo tradiciškai liūdni – matomai dėl per menkos žūklių Ilgio ežere patirties visada po varžybų Ilgyje išvykstu su daugiau klausimų nei atsakymų, tai slegia ir tuo pačiu perša mintį tobulėti, bandyti kažką nauja ir nepelnytai pamirštą seną. Po tokių varžybų dar ilgai bendrauju su jose dalyvavusiais žvejais, aptariam smulkmenas, karpių elgseną, na ir tradiciškai apkalbam kaimynus, jų žūklės taktikas, naudojamus jaukus ir masalus. Man varžybos Ilgyje patinka, kai jose dalyvauja ne daugiau 25 komandų. Dalyvaujant 30 – čiai – žvejoti sunku, presingas, pastovios diskusijos su kaimynais dėl sektoriaus ribų šiek tiek gadina patį žūklės procesą. Tačiau pasiruošusiam žvejui tai neturi būti kliūtimi, kiekvienas sunkumas varžybose tik grūdina žveją, stumia jį link tobulėjimo ir realaus savęs vertinimo.
Kitais, t. y. 2010 metais, jei tik leis galimybės, labai norėčiau vėl sudalyvauti varžybose Ilgyje, suprantama, kartu su kitais LKA nariais.
2009-ųjų metų birželio mėnesį dalyvavome debiutinėse ,,Galaxy carp cup 2009“ varžybose Vabalių ežere. Šias varžybas rėmė ne tik ,,Galaxy carp“, ,,Starbaits“, ,,Sensas“, ,,Balzer“ prekių ženklų distributorius Lietuvoje UAB ,,Salmolita“, bet ir ,,Sensas“ bei ,,Starbaits“ prekių ženklų savininkai Prancūzijoje.
Šioms varžyboms komanda ,,Galaxy carp“ išsiskyrė į dvi dalis, man pirmą kartą per visą karpių žūklės praktiką teko garbė dalyvauti varžybose kartu su žmona ir 6 m. vaiku. Sektorius man išpuolė labai geras. Jame kaip tik žvejojau su Raimondu Jablonsku 10 dienų iki varžybų, pagavom ir neblogai. Po burtų traukimo procedūros buvau labai patenkintas burtų rezultatu, o ir kita ,,Galaxy carp“ komanda su Audrium ir Raimondu gavo neblogą sektorių sekliojoje ežero dalyje. Mano sektorius teoriškai buvo ženkliai perspektyvesnis už kitos mūsų komandos sektorių, todėl labai tikėjausi rezultato jau pirmąją varžybų dieną. Deja, žmogus planuoja, o karpis kortas dėlioja. Varžybose naudojau jau konkrečiai šiame sektoriuje pasiteisinusius ,,Sensas“ birius jaukus, Top Secret Tutti-frutti boilius bei labai gerus rezultatus iki tol rodžiusius Starbaits “Hot demon”. Nė vieno kibimo… Tai buvo tragedija: nei iš gero sektoriaus, nei iš mano pastangų jokios naudos nebuvo per visas varžybas. Tuo metu pagalvojau: ,,gal meilėj pasiseks…“. Pasisekė.
Šios varžybos man įsiminė savo aukštu organizavimo lygiu, varžybų dalyvių draugiškumu, LKA rėmėjų bendravimu betarpiškai varžybų metu, nuostabiais prizais ir generalinio rėmėjo UAB ,,Salmolita“ dovanomis visiems varžybų dalyviams. Varžybos buvo nuostabios, deja nei nė viena iš ,,Galaxy carp“ komandų rezultato nepasiekė. Džiaugiuosi LKA narių Audriaus ir Nerijaus debiutu karpių žūklės varžybų srityje, džiaugiuosi kartu su šių varžybų nugalėtojais Valerijum ir Renatu, kurie 2009 –ųjų metų sezone pasiekė įspūdingų rezultatų ir tapo LKA 2009 – ųjų metų sezono nugalėtojais absoliučioje įskaitoje.
Abejoju, kad 2010 –ais metais, esant nepalankiai ekonominei situacijai, mes pasieksime tokį varžybų organizavimo lygį kaip buvo suorganizuotos šios varžybos. Dabar turime gerą pavyzdį, į kurį galėsime lygiuotis ne vienerius metus.
,,UAB ,,Fanatikai“ ir laikraščio ,,Alytaus naujienos“ taurė“, kaip pamenate, buvo organizuojama asmeninėje įskaitoje. Varžybos įvyko tokios, kokių ir tikėjausi – puikios. Daugumai žvejų patiko varžybų dalyvių ir jų šeimos narių vakaronė varžybų išvakarėse. Ypač visus sužavėjo bendravimas mūsų klubo narių šeimų rate, manau tokią šventę reiktų organizuoti ir 2010 metais. Kaip tai padaryti kuo mažesniais kaštais dar nesugalvota, tačiau labai tikiuosi, kad tokia šventė bus.
Burtai, jau 2009 –taisiais metais tradiciškai, atnešė man sėkmę – gavau jau man gerai pažįstamą sektorių Nr. 8 – sekliojoje ežero dalyje p. Juozo Muzikevičiaus valdoje, su LKA narių (linkėjimai Remigijui) suremontuotu ir šiandien puikiai stovinčiu liepteliu. Kartu su manim, padėjėjo pareigose, dalyvavo ir mano brolis. Jis ne karpininkas, tačiau mūsų šauniai kompanijai jis simpatizuoja ir jam labai patiko ne tik karpių žūklė, bet ir kiti šios žūklės privalumai.
Taigi, sektorius geras, oras šiltas, jaukai yra, masalai yra, viskas paruošta. Šioms varžyboms paruošiau 3 kg Starbaits SK 30 ir 3 kg Top Secret laukinės vyšnios kvapo boilių, plius 5 kg birių ,,Sensas“ jaukų. Nustebino Vabalių ežero dugnas – atsirado labai daug dugno vietų, kuriose nėra žolės, tai buvo gera žinia, kurią suvokiau markiruodamas būsimas žūklavietes. Prieš jaukindamas pasikonsultavau su Marium (Almeida) ir Tadu (ZeBigOne), kurie šiame sektoriuje pakankamai sėkmingai žvejojo per ,,Galaxy carp cup 2009“, jie karpius gaudė tik vakarais ir tik iš dešiniosios sektoriaus pusės. O ką daryti man, iš kurios sektoriaus zonos vilioti karpį: iš dešinės, kur gaudė ,,Almeida“, o gal iš tiesiai, gal iš kairės, kur mes su Neriju 2006-ais metais sėkmingai viliojom karpius? Parūkiau… dar parūkiau. Nejaukinau niekur iki pat pavakarės – stebėjau vandenį, ieškojau geriausio sprendimo. Kaimynas iš kairės, komandos ,,Siprak“ narys Mindaugas, jau pajaukino sau iš dešinės, man iš kairės, esantį nendrių ,,ragą“ – vieta nebloga, pastebėtas karpio ,,išėjimas“ pusvalandis po jaukinimo, šansų yra. Nusprendžiau Mindaugui netrukdyti ir tos pusės nejaukinti visai ir meškerių link jo nemesti. Liko du variantai: tiesiai ir dešinė. Sėdėdamas ant suoliuko spontaniškai nusprendžiau jaukinti kuo toliau nuo kranto link 15-to sektoriaus: toliau nuo kaimyno Mindaugo ir toli nuo 16 sektoriaus (naujasis lieptas). Jaukinau Starbaits SK 30 boiliais, niekuo daugiau. Tiesiai sumečiau 3 kg ,,Sensas“ jauko su kanapėm, užmečiau meškeres.
Po keleto valandų, permetant meškeres pastebėjau, kad visų meškerių pavadėliai užsimetę. Ši ,,liga“ neatstojo iki pat varžybų pabaigos. Keičiau visus pavadėlius, trumpinau ir visaip kitaip stengiausi išvengti šios bausmės, tačiau visų varžybų metu 70 procentų užmetimų baigdavosi pavadėlio užsimetimu. Dabar priežastį žinau, ji visiškai nepriklausė nuo pavadėlio ilgio ar jo kietumo.
Karpiai jaukinamose vietose nesirodė iki pat vakaro. Vakare tolimojoje jaukinamoje vietoje pamačiau pirmuosius rausimus, galingi, po 3-5 metrus burbulų eilės išdavė karpių aktyvumą jaukinamoje vietoj. Antrosios dienos rytą buvau nokautuotas savų pavadėlių – užsimetę visi trys. Kilau į šturmą. Lygiai 12-tą valandą užkibo pirmasis karpis, o tolimiausioje jaukinamoje vietoj karpių aktyvumas vis augo. Vakarop buvo gražu stebėti kai vienu metu galingai rausia nuo 5 iki 15 karpių, visa jaukinama zona buvo išraižyta galingų rausimų sukeltais burbulais. Tokio ilgio juostų niekur nebuvau matęs, vaizdas įspūdingas. Nuojauta kuždėjo, kad iš tos vietos naktį bus kibimas. Naktį pagavom dar vieną karpį. Patikrinau kitas meškeres – abu kiti pavadėliai užsimetė, vargas ir pyktis bei priežasčių nustatymas atėmė daug nemigo valandų. Paskutinės žūklės rytą pagavom dar vieną karpį. Raimondas Jablonskas, sektoriuje Nr. 7, irgi pagavo, todėl su nedideliu atotrūkiu nuo 3-osios vietos, kurią užėmė Darijus Liobė, patekome į 2-ąją vietą.
„Deepex carp cup 2009“ varžybų metu man vėl buvo suteikta garbė traukti sektoriaus numerį. Bandžiau atsikalbinėti, nes nuojauta buvo ne kokia. Neatsikalbėjau ir gavau ko nusipelniau – puikųjį sektorių Nr. 14, kuris drąsiai gali būti įvardijamas kaip poilsio zona. Prieš 10 dienų iki varžybų žvejojau sektoriuje Nr. 15 ,,Adziuko sektoriuj, po beržais“ – pagavau. O sektoriuje Nr. 14 žvejojęs žvejys – ne. Tradicija. Beveik visas varžybas lijo. Trumpai pasakysiu tik tiek, kad vienetinių karpių aktyvumas buvo stebimas tik apie 2 valandas antrąją varžybų dieną. Viltis mirė paskutinė – vienas nerealizuotas kibimas naktį ir visos titaniškos pastangos neatnešė net minimalaus rezultato. Tačiau labai sėkmingai gaudė komanda ,,Deepex“ savo sektoriuje Nr. 2. Komanda nuo pat varžybų pradžios išlaikė puikų tempą ir su ženkliu atotrūkiu nuo kitų laimėjo pirmąją vietą. Ši komanda man imponuoja savo mąstymu ir begaliniu noru tobulėti karpių žūklės srityje. Labai tikiuosi ir esu garantuotas, kad 2010 – tųjų metų sezone ši komanda pasieks puikių rezultatų.
Smagu buvo bendrauti su visų mylimu Adziuku ir jo komandos draugu Jurgiu (humaniškuoju). Smagiai praleistas laikas, bendravimas žūklės bei bendromis gyvenimiškomis temomis, skanus maistas dalinai kompensavo nesėkmingos žūklės kartėlį. Būna ir taip, tokia jau ta karpių žūklė.
Šių varžybų metu mūsų klubo narys ir daug kam pažystamas Raimondas Jablonskas (individualios įskaitos varžybų nugalėtojas, Lietuvos karpių žūklės čempionas) sužibėjo savo charakterio tvirtumu – net keletą naktų ir per lietų nesudėjęs bluosto budėjo prie meškerių ,,naujojo liepto“ sektoriuje. Net geležinė valia ir ,,geležinio vilko“ charakteris nepajėgė pergudrauti kibti nenorėjusių Vabalių ežero karpių. Tai tik žūklė, nieko daugiau, tačiau labai smagu stebėti pasikeitimus mūsų plačiam kolektyve – atsiranda vis daugiau žvejų, kurie labai stengiasi pasiekti rezultatų sportinėje žūklėje, o ne užstalės postringavimuose ir virtualioje erdvėje.

Labai tikiuosi, kad 2010 – tųjų metų sezone atsiras ne viena komanda, kuri savo rezultatais nustebins mus visus, to Jums ir linkiu.