GALAXY CARP CUP 2009
Varžybų ataskaita

Karpininkų asociacija 2009 m. birželio 9 – 14 dienomis Vabalių ežere organizavo pirmąsias ,,Galaxy carp“ laukinių karpių žūklės varžybas.

Kas yra ,,Galaxy carp“? Tai naujas tiek Lietuvoje tiek Europoje karpių žūklei skirtų įrankių prekinis ženklas, kuriam atstovauja viena didžiausių Europoje žūklės prekių gamintoja ir importuotoja firma ,,Salmo“ (atstovas Lietuvoje – UAB ,,Salmolita“).
Kai kurie karpių žūklei skirti meškerykočiai buvo kuriami pasitelkiant Karpininkų asociacijos narių žinias ir patirtį, meškerykočių blankai pasirinkti tik aukščiausios kokybės ir prieš pradedant gaminti buvo du sezonus testuojami ne tik Karpininkų asociacijos narių, bet ir Lenkijos karpininkų. Galutinį trejų metų darbo produktą šiandien jau galime pamatyti žūklės parduotuvėse.
,,Galaxy carp cup 2009“ varžybos buvo planuojamos organizuoti jau 2008 metų rudenį. Tuo metu Karpininkų asociacijos vadovas kartu su UAB ,,Salmolita“ vadovu bendros diskusijos metu nutarė naujo prekinio ženklo pasirodymo proga padaryti šventę – varžybas ne tik Karpininkų asociacijos nariams, bet ir visiems karpių žūklei neabejingiems žvejams, asociacijos rėmėjams, varžybų svečiams. Tuo tikslu buvo pasirinktas nuostabus Dzūkijoje esantis Vabalių ežeras, buvo nutarta įsteigti didelę išliekamąją vertę turinčius prizus, pritraukti tarptautinį pripažinimą turinčius rėmėjus, varžybų dalyvių patogumui išnuomoti biotualetus, varžybų dalyviams surengti vakaronę. Varžybų formatas buvo aptartas Karpininkų asociacijos valdybos posėdyje, jam buvo pritarta ir 2009 metų žiemą apie varžybas buvo paskelbta Karpininkų asociacijos interneto svetainėje, o pavasarį ir žurnale ,,Meškeriotojas“.
Varžybų organizavimo metu organizatoriai kėlė sau klausimus: ko tikimės iš tokių varžybų?, Koks šių varžybų tikslas? Ar varžybų dalyviai bus patenkinti varžybų organizavimo naujovėmis? Varžybų dalyviai, suprantama, nežino tokių renginių organizavimo aspektų ir ,,virtuvės“, na ir neturėtų jiems tai rūpėti. Tačiau suderinti norus su galimybės nėra taip paprasta, nes jau ne pirmi metai, kai Karpininkų asociacija siekia savo organizuojamų renginių kokybės, tikslai organizatoriams keliami vis aukštesni, o jų įgyvendinimui skiriami tiek žmoniškieji tiek finansiniai resursai yra riboti.
Dėka interneto svetainėje www.laukarpis.lt esančio forumo, diskusijų metu, buvo prieita vieningos išvados, kad šių varžybų tikslas yra organizuoti šventę karpininkams, kurios metu žvejys betarpiškai susipažintų su nauju ,,Galaxy carp“ prekės ženklu, asmeniškai galėtų pabendrauti su šio ženklo atstovu, išbandyti šiuo ženklu pažymėtus įrankius. Visi puikiai supratome, kad organizuoti šventę karpininkams yra ne tas pats kas organizuoti tradicines karpių žūklės varžybas. Tam reikia sukurti vertingus prizus, tam reikia atitinkamai paruošti varžybų starto vietą, paruošti sektorių žymėjimo lapus ir sužymėti sektorius, organizuoti sektorių paruošimo darbus, pasiruošti įdiegti naujoves: plakatą su varžybų pavadinimu ir žūklės sektorių išdėstymo schema aplink ežerą, išnuomoti biotualetus, organizuoti varžybų atidarymo ir varžybų nugalėtojų apdovanojimo ceremoniją, organizuoti varžybų eigos transliavimą On-line režimu, pagaminti dovanas varžybų dalyviams: marškinėlius, medalius, dalyvio sertifikatus bei atlikti aibę kitų, iš išorės ne visada matomų darbų, be kurių žvejų šventė sklandžiai nevyktų.
Šiandien, po varžybų praėjus jau kuriam laikui, drąsiai galiu pasakyti, kad varžybos pavyko. Generalinis varžybų rėmėjas UAB ,,Salmolita“ tikrai pasistengė dėl mūsų karpininkų: buvo organizuota teisėjų komanda iš klubo ,,Vienam gale kablys“, kuri be priekaištų atliko savo pareigas nuo varžybų pradžios iki varžybų nugalėtojų apdovanojimo procedūros, varžybų prizai buvo įspūdingi ir tikrai verti tos kovos dėl prizinių vietų, kuri virė tarp komandų ,,Apelsinai“ ir ,,Adder – Salmo team“, daiktinių prizų ir dovanų gausa ir vertė tikrai pakėlė Karpininkų asociacijos organizuojamų varžybų kartelę iki lygio, kurį sąlyginai galima pavadinti ,,extra klasės varžybos“.
Manau, ,,Galaxy carp 2009“ varžybos tikrai pavyko. Varžybose dalyvavo 20 komandų, tarp kurių buvo viena komanda iš Lenkijos ,,Adder carp team“. Pirmą kartą apskritai visų laukinių karpių žūklės varžybų organizavimo istorijoj visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti. Kiekvienas dalyvis gavo generalinio rėmėjo pateiktus marškinėlius, vertingus varžybų dalyvio medalius bei sertifikatus. Pirmosios vietos nugalėtojai buvo apdovanoti paauksuotomis taurėmis, ,,Starbaits“ firmos prizais, kitų prizinių vietų laimėtojai prizų negalėjo sutalpinti į abi rankas: buvo apdovanoti taurėmis, vertingais daiktiniais prizais. ,,Galaxy carp 2009“ varžybų prizininkai:
1. Karp LT – Renatas Čeputis ir Valerijus Švab
2. Apelsinai – Jaroslav Kirsanov ir Edvardas Politika
3. Adder Salmo team – Audrius Lesinskas ir Nerijus Porvaneckis
Taip pat pirmą kartą sulaukėme Vabalių ežero žemės savininkų pagyrimų ir negavome nė vieno nusiskundimo iš varžybų dalyvių.
Sutinku, kad varžybų metu galėjome pagauti daugiau įskaitinių žuvų, tačiau galimai varžybų data sutapo su karpių pasiruošimu nerštui. Bet netgi esant tokioms nepalankioms sąlygoms varžybų dalyviai sugavo įspūdingą kiekį karpių. Buvo sugautas ir vienas amūras, tačiau jis nesiekė įskaitinės žuvies minimalaus svorio, tačiau džiugu, kad Vabalių ežero nuomininkas UAB ,,Fanatikai“ rūpinasi žuvų įvairovės bei tankumo didinimu ežere.
Varžybos buvo paskelbtos ir rusų kalba, tačiau svečių iš kaimyninių valstybių nebuvo, nors susidomėjimas buvo didelis. Sekančių varžybų organizavimo metu į tai atkreipsime dėmesį, ieškosime priežasčių ir pasistengsime, kad 2010 metų sezone mūsų varžybose dalyvautų daugiau komandų iš užsienio – tai pagyvina varžybas ir suteikia papildomos intrigos.
Karpininkų asociacija jau treti metai organizuoja karpių žūklės varžybas Vabalių ežere. Kiekvienos varžybos neapsieina be intrigos. Pvz. šių varžybų metu net dvi komandos nesugebėjo ištraukti tikrai labai didelių karpių. Priežastys gali būti įvairios: nepakankamas techninis pasiruošimas (atsirišo sistemos mazgas) ir sunkios žūklės sąlygos (neištraukiama iš žolių). Manau, kad su laiku Vabalių ežero didieji karpiai vis dėlto pasirodys visam gražume ant mūsų karpininkų čiužinio (mato) krante. Kol kas dar nepagauname ežero ,,senųjų“ gyventojų, kurių svoris tikrai didesnis už varžybų metu sugautą didžiausią karpį 13.750 kg, kurio autorius yra ,,Adder-Salmo team“ narys Nerijus Porvaneckis. Sveikiname ir palaikome Vabalių ežero nuomininką su puikiais ežero puoselėjimo rezultatais ir linkime toliau rūpintis ežero gyvaisiais ištekliais bei nepamiršti, kad geras ežeras – tai būtinoji šventės karpininkams sudedamoji dalis.
Karpininkų asociacija kartu su UAB ,,Salmolita“ ir kitais metais planuoja organizuoti laukinių karpių žūklės varžybas ,,Galaxy carp 2010“. Labai tikimės, kad varžybų generalinis rėmėjas išlaikys tą patį dėmesį mums ir sekančios varžybos bus tokios pat įdomios kaip šios. Planuose yra sudominti šių varžybų formatu karpininkus iš Maskvos karpininkų klubo, Latvijos, Baltarusijos, Kaliningrado srities. Stengsimės kitais metais pasikviesti juos į savo varžybas.
Džiaugdamasis gerais ,,Galaxy carp Cup 2009“ rezultatais, kartu kviečiu aktyvius karpininkus prisidėti prie Karpininkų asociacijos veiklos, aktyviai bendradarbiauti su esamais rėmėjais ir sekantis sezonas Karpininkų asociacijai, t. y. mums visiems, bus dar džiaugsmingesnis.
Dėkoju ,,Galaxy carp 2009“ varžybų rėmėjams: UAB ,,Salmolita“, UAB ,,Fanatikai“, firmai ,,Starbaits“, Pietų Lietuvos galiūnų asociacijos vadovui Vytautui Lučinskui, klubui ,,Vienam gale kablys“.
Tikiuosi sėkmingo bendradarbiavimo.

 

Karpininkų asociacijos vadovas Darius Surgautas