Tomas Būdas

Karpininkų asociacijos prezidentas

 

Nuo pat varžybų pradžios buvo juntama didelė įtampa tarp varžybų dalyvių. Nors visi mėgino prieš startą juokauti, linksmai kalbėtis, bet vistiek matėsi šnabždesiai , pavienės diskusijos dėl sektorių. O  vandens paviršiaus ,,skaitymas“  matėsi  kiekvieno  varžybautojo akyse.

Prieš burtų traukimą visi garsiais plojimais padėkojo taurės steigėjams. Burtų traukimas truko tik kelias minutes, na o po to visi strimgalviais puolė į savo sektorius. Pasiruošimui skiriama tik viena valanda laiko, nors pasaulio čempionate tam skirta net dvi valandos, bet mes, varžybų organizatoriai, specialiai šį laiko tarpą mažiname Lietuvoje tam, kad vyrai išmoktu greitai suktis. Čia kaip kariuomenėje, jei spėsi pasiruošti  per valandą, tai per dvi valandas ne tik pasiruoši, bet dar kartu ir vandens pavišių stebėsi ir išvadas darysies. Pas labiau patyrusias komandas iškarto matosi koordinuoti komandiniai veiksmai ne tik ruošiantis startui, bet ir per visas varžybas.  Sakykim, kad ir elementarus miegas (varžybos vyksta kelias paras) yra taip paskirstomas tarp dviejų komandos narių, kad stebėjimas meškerių ir vandens paviršiaus iš sektoriaus nenutrūksta nei minutei.

Pirmąjį vakarą karpiai, kaip ir per visas varžybas ,,sustingo“,  tik kelios komandos sugebėjo atsidaryti.  Po pirmos nakties pagavusių įskaitinę žuvį jau buvo daugiau, na o po to kibimai tik dažnėjo, nes karpiai priprato prie jiems siūlomo prievilo.

Nors varžybų organizatoriai planavo, kad šiame vandens telkinyje nebus komandų be laimikių, bet motulei gamtai neįsakysi. Viena komanda vis tik nepagavo įskaitinių karpių, bet tai varžybų naujokai ir jiems dar viskas priešakyje.

Varžybų lyderiai išryškėjo tik antrą dieną ir tai niekaip negalima buvo prognozuoti kas taps etapo nugalėtojais. Visos komandos labai stengėsi, daug dirbo tam, kad užlipti ant nugalėtojų pakylos. Po kiekvieno svėrimo analizės buvo juntama varžybų įtampa. Kai kurioms komandoms antros dienos vakare jau gal ir nesvarbu buvo prizinė vieta, bet labai svarbi kieviena aukštesnė vieta tam, kad uždirbtų mažiau baudos taškų prieš finalinį etapą. Kiekvienas karpis pakoreguodavo turnyrinę lentelę tai vienų tai kitų komandų naudai.

Trečiąją dieną ,,Grand cargo“ ir ,,Broliai rankelės“  komandoms jau niekas nebelipo ant kulnų, tik jos pačios varžėsi iki paskutinės minutės tarpusavyje dėl pirmos vietos.  Neaiški buvo trečioji vieta, bet komanda ,,Siprak – Starmer Baits“ vienu momentu taip šoktelėjo pirmyn, kad varžovams jau nebeliko laiko pasivyti. Komanda ,,Grand cargo“ paskutinę varžybų akimirką pagavo didžiausią žuvį, tai jiems lėmė pirmąją vietą.

Visos trys varžybų dienos dalyviams prabėgo kaip viena bemiegė para. Ilgas, kruopštus pasiruošimas, startas ir jau žiūrėk finišas, kam saldus, kam nelabai, bet betkurios komandos paklausus ar dar varžybautusi toliau, visi kaip vienas atsakytų taip, nes šis nuostabios  žūklės laiko tarpas į gyvenimo trukmę neįsiskaito.