Baigėsi 2014 metų Lietuvos sportinės karpių žūklės čempionatas, kurį sudarė 3 turai, kiekvienas iš jų turėjo savo rėmėjus, todėl buvo pavadinti jų vardais. I turas ,,Paliūčio“ taurė vyko Druskininkų rajone, Ilgio ežere. II turas ,,CCMoore“ taurė Alytaus rajone, Vabalių ežere. Finalinis III turas Lenkijos rėmėjo ,,Camminare“ taurė buvo surengtas Pykaičių tvenkinyje, Šilalės rajone, kuriame beje per 72 valandas buvo sugaudytas rekordinis žuvų kiekis, tiek bendras, tiek kiekvienos komandos atskirai, daugelis komandų pagerino savo asmeninius pasiekimus.

 

 

 

 

Lietuvos čempionais tapo komanda ,,Broliai rankelės“(Darius ir Modestas Grigaičiai), vicečempionais komanda ,,Renmar“ Augustas Šimukonis ir Andrius Būdelis, o trečios vietos laimėtojais – komanda ,,Dynamite Baits – Žūklys“ (Rytis Klimas ir Vilius Putnikas)
Finaliniame ture komandoms reikėjo varžytis ne tik žūklėje, bet ir atlikti kvalifikacijos testus, pagal kuriuos buvo formuojama karpininkų rinktinė dalyvausianti FIPSed pasaulio čempionate Italijoje.

Pagal Lietuvos karpininkų asociacijos parengtus Lietuvos karpininkų rinktinės formavimo nuostatus į 2014 metų rinktinę pateko: Darius ir Modestas Grigaičiai, Remigijus Pupelis ir Justas Barakauskas bei Augustas Šimukonis ir Andrius Būdelis.

Kalbiname sportinės karpių žūklės Lietuvos čempionus, komandą ,,Broliai rankelės” (Darius ir Modestas Grigaičiai). Į klausimus atsakė Darius.

Kada susidūrėte su pirmuoju karpiu ?

Nuo mažų dienų mėgom žvejoti, dar su tėčiu važiuodavome prie įvairiausių ežerų, i Nemuno žemupį. Tada ir gimė ta aistra žūklei. O karpius pradėjome gaudyti gal prieš kokius 7-8 metus. Berods po P.Korsako laidos, kai jis traukė “labai didelius” karpius, tada aš pasakiau sau “kodėl ir man nepamėginus”. O pirmieji karpiai buvo pagauti “Karpynėje” ir Išlauže.

Pirmasis startas karpių žūklės varžybose ?

Pirmas blynas buvo gerokai prisvilęs. Draugas pasiūlė sudalyvauti varžybose, berods “Daukšo draugų taurėje” Tauragėje. Mes ten likome antri nuo galo sugavę vieną karpį, nors sektorius buvo vienas iš geresnių. Tada ir pamatėme, kad per varžybas viskas būna kitaip nei per paprastą žūklę.

Kokie pasiekimai žūklės varžybose ?

2012 m. Lietuvos čempionate viename etape buvome antri. Kelis kartus esame pagavę didžiausią varžybų karpį. Praėjusiais metais “LKA dešimtmečio taurėje” užėmėm 3 vietą. O šiais metais tapome LT čempionais.

Kiek teko girdėti, kad su broliu esate nepralenkiami rankų lenkimo varžybose, kokie ten pasiekimai ?

Rankų lenkime Lietuvos čempionais esame tapę po 7-8 kartus, abudu po kelis kartus tapome Lietuvos absoliučiai stipriausiais rankų lenkikais. Ne kartą esame nugalėję tarptautiniuose turnyruose. Modestas yra vienas stipriausių rankų lenkikų pasaulyje – 2012 m. buvo trečias, o 2014 m. ketvirtas prestižiniam profesionalų rankų lenkimo turnyre, kuris kasmet vyksta Varšuvoje.

Ar rankų lenkimo sportas padeda karpių žūklės varžybose ? Jei padeda tai kuo ?

Karpius gaudant reikia daugiau galva sukti, o rankas lenkiant dominuoja jėga. Tačiau norint gaudyti labai toli nuo kranto (130-150 metrų atstumu) reikia ir fizinės jėgos bei ištvermės. Kas mums ir padėjo šiemet Pykaičiuose per Lietuvos čempionato finalą.

Esate įspūdingo sudėjimo vyrai. Liaudis tvirtina, kad dideli žmonės būna geros širdies, Jūs tik patvirtinote savo bendravimu tarp karpininkų šią liaudies išmintį. O kaip sekasi bendrauti šeimose, artimoje aplinkoje ? Ar teko kada nors pasinaudoti savo fizine jėga ką nors tramdant ?

Stengiamės visada būti savo vietoje. Jei prie mūsų niekas nesikabina, tai ir mes nelendam. Abu turim gražias šeimas, as turiu žmoną ir 3 vaikus, o Modestas su drauge augina dukryte. Kartais tenka pasipykti dėl per dažnų žvejybų, bet visada randame kompromisą.

Per šių metų finalinį turą prigaudėte beveik 1 toną karpių, tai yra Lietuvos rekordas per 72 valandas. Koks tas jausmas po varžybų ? Ar nepritrūko jėgų ? Kiek laiko reikia atsigauti po tokio įtempto maratono ?

Smagu kai pagauni tiek žuvies, bet po varžybų buvo labai sunku, nes per 3 paras neteko visiškai miegoti, o ir karštis buvo didelis. Po to teko 2 paras ilsėtis, kol sugrįžome į įprastas vėžes. Smagu kai įdėtas darbas duoda vaisių.

Tapote Lietuvos čempionais, patekote į Lietuvos karpininkų rinktinę. Atliekant kvalifikacijos testus, kuriuose reikėjo masalus ir jaukus numesti minimumu 150 metrų taip pat pasiekėte įspūdingiausius rezultatus. Viską sudėjus matyti, kad tam ruošėtės. Ar tai vieno sezono darbas ?

Tai tikrai ne vieno sezono darbas, jau kelinti metai dalyvaujame atrankoje ir tik dėka didelio užsispyrimo, bei išanalizavus visas savo klaidas, mums pavyko pasiekti užsibrėžtą tikslą.

Ką patartumėte pradedančiajam karpininkui, kuris tik ruošiasi dalyvauti sportinės karpių žūklės varžybose ? Nuo ko pradėti, į ką atsižvelgti ?

Apsiginkluoti kantrybe, jos tikrai prireiks. Nes kai pradedi galvoti, kad tu jau perpratai karpius, tai kitose varžybose viskas apsiverčia aukštyn kojomis ir supranti, kad nieko nemoki. Patarčiau rinktis kuo kokybiškesnius karpių žūklei skirtus daiktus, nes taupus moka du kartus. Tas pats ir su pašarais, kuo kokybiškesnis produktas tuo labiau vilioja žuvį.

Nei žvyno, nei uodegos Jums ir visai Lietuvos rinktinei linki visi Lietuvos karpininkai pasaulio čempionate Italijoje.

Darių Grigaitį kalbino Tomas Būdas.

Interviu patalpintas žurnale ,,Žūklė“

Dėkojame Lietuvos sportinės karpių žūklės čempionato rėmėjams

Pristatome Lietuvos sportinės žūklės čempionato prizininkus bei nugalėtojus:

I-vieta komanda „Broliai rankelės“
Darius ir Modestas Grigaičiai
II- vieta komanda „Renmar“
Augustas Šimukonis ir Andrius Būdelis
III – vieta „Dynamite Baits-Žūklys“
Rytis Klimas ir Vilius Putnikas