Saulius Navickis2011 metų Lietuvos karpių gaudymo čempionas
Komandos BH team ataskaita. Ilgio ežeras, Paliūčio taurė

 

Dauguma komandų prie ežero rinkosi jau iš vakaro, mes taip pat. Buvo smagus susitikti su senais pažįstamais, pabendrauti, aptarti karpinės žvejybos madas ir naujoves. Vakaras praėjo žaibiškai ir išaušo varžybų rytas.

Prasidėjo registracija ir bene svarbiausias momentas- sektorių traukimo procedūra. Tiems, kam nors kartą yra tekę dalyvauti varžybose žino, kad geras sektorius labai svarbu. Ne mažiau svarbu yra ir šėriminė bazė bei išankstinio plano turėjimas. Mums atiteko 10 sektorius. Man tai nieko nesakė, bet iš aplinkinių reakcijos supratau, kad tai į 10-tuką geresniųjų nepatenkantis sektorius. Taigi- varžybos prasideda.

Po markiravimo buvo nuspręsta gaudyti priekrantėje, centre nieko įdomaus neradome, tik dumblas. Lengvas pašėrimas ir masalai vandenyje. Jokio žuvies aktyvumo nesimate iki vakaro. Miegoti nuėjome vėlai, kėlėmės anksti. Ryte ežero viduryje prasidejo karpiu šou, laikas nuo laiko jie iššokdavo iš vandens. Komanda priėmė sprendimą gaudyti zig rig’ais, nes tam buvome pasiruošę, o aš ir šiokios tokios patirties turėjau po pernai varžybų Italijoje. Turėjome BH baits F1 stick mix’o ir paruoštų naujųjų BH sėklų mišinio. Pasiruošėm zig’us ir žuvies ilgai laukti neprireikė- pirmas karpiukas uždarytas graibšte. Programa minimum jau įvykdyta- BH team atsidarė. Du kotus palikome priekrantėje ir po truputį šėrėme, su kitais pradėjome ziginti.

Žvejyba zig rig sistema labai dinamiska žvejyba, reikalaujanti ir daug pastangų, ir taiklumo, bei nuovokos. Pastoviai šerdami ir keisdami gylius, bei ziginius masalus pagavome dar vieną žuvį. Po pietų oras subjuro ir daugiau kibimų nesulaukėme. Visos viltys buvo paliktos rytdienos rytui.

Rytas buvo gražus, bet karpių paviršiuje nebuvo. Pradejome ziginti. Pirmas kibimas prieš aštuntą ryto. Deje, žuvis kiek pasipriešinus, atsikabino. Po šėrimo pradžios nepraėjus nei 10 min. dar kibimas ir pirmas amūras ant mato. Tą rytą turejome 7 kibimus, iš jų buvo realizuoti tik 3. BH team pakilo į antrą vietą turnyrinėje lentelėje. Sekanti para mums žuvies neatnešė, oras ziginimui nelabai tiko, priekrantė visai nerodė jokio aktyvumo. Šeštadienio vakare sužinojome, kad mus aplenkė Swedcarp komanda ir mes jau treti. Kaip trūko nerealizuotų kibimų ir neištrauktų žuvų. Tačiau buvo padarytos reikiamos išvados, kad tai nesikartotų. Iš vakaro užmaišėm ziginimui skirtą mišinį iš BH produkcijos ir nekantriai laukėme ryto.

Išaušo paskutinis varžybų rytas, oras buvo palyginus geras, nes kartais iš tarp debesų švysteldavo saulė. Sektoriaus kairėje iššoko nedidelis karpiukas, momentaliai buvo uždėtas ziginis masalas ir užmesta. Kibimas buvo neužilgo ir mes jau antri. Kadangi vandens temperatūra krito 7 laipsniais, tai žuvies aktyvumas mažas. Prasidėjo šėrimo laikas, paruoštas mišinys krito į vandenį kas 45min. Už sistemingą meškerių permetėjimą ir už atkaklumą mes buvome apdovanoti- buvo pagauta auksinė žuvis, kuri mums atnešė 1 vietą Paliūčio taurėje Ilgio ežere.

Norėtume padėkoti varžybų organizatoriams už gerai surengtas varžybas. Taip pat BH tactical baits už suteiktus masalus ir palaikymą. Ypatingai didelis dėkui Alfredui Macenkai.