Geras sektorius – dar ne sėkmės garantas.
Taigi, tęsiame gerą tradiciją ir visų Jūsų bei rėmėjų dėmesiui teikiame eilinę savo ataskaitą apie dalyvavimą laukinių karpių gaudymo varžybose. Trumpai aprašysime savo dalyvavimą Lietuvos karpininkų asociacijos organizuotose tradicinėse rudens taurės (III-ojo etapo) varžybose.
Varžybos vyko 2006 m. rugsėjo 14-17 dienomis, startas rugsėjo 14 d. 12 val., finišas rugsėjo 17 d. 15 val., varžybų vieta Arino ežeras, Molėtų raj. Varžyboms registravosi 18 komandų, dalyvavo 15 komandų. Sulaukėme svečių sportininkų iš Latvijos ir Lenkijos. Ypač pradžiugino lenkų dalyvavimas varžybose, nes tikimasi tolesnio bendradarbiavimo su šios šalies žvejais: dalyvavimo šios šalies čempionatuose, bendrų varžybų Lietuva-Lenkija. Įvertinę tai, kad lenkai šiemet pasaulio karpių gaudymo čempionate Worldcarpclassic užėmė pirmąją vietą, galime teigti, kad Lenkijos žvejai yra labai rimti varžovai, todėl juos nugalėti sekančių metų varžybose bus ypač malonu.
Į šias varžybas komanda ,,Esmera“ atvyko pasiruošusi pagal paskutinius technikos laimėjimus: turėjome laivelį pašarams užvežti, pripučiamą valtį kietu dugnu, Century ir Spro meškeres, Fox raketas… Karpių jaukinimui paėmėm žuvies kvapo pelečių, virtų kanapių ir Adder Carp firmos boilių kukurūzo (4 kg), krevetės (4 kg) ir žuvies (3 kg) kvapų. Atskirai norime padėkoti J.A.A.D. klubui ir firmos Adder Carp atstovams Lietuvoje už suteiktą pagalbą dalyvaujant šiose varžybose.
Prieš varžybas treniravomės Arino ežere. Iš gautos patirties ir kitų žvejų atsiliepimų žinojome, kad didžiausia galimybė išsitraukti tokį sektorių, kur reiks toli mesti masalus, maždaug 100-140 m atstumu. Tam pasiruošėme atskirai: Century ir Spro Strategy meškeres, Spro Intessa rites, sunkių švinų, kietų ir trumpų pavadėlių.
Prieš varžybų startą – sektorių traukimas burtų keliu. Mūsų komanda traukė sektoriaus numerį pirmi. Ištraukėm sektorių Nr. 11, visų varžybų dalyvių nuomone – VIP sektorių. Atvykę į jį nudžiugome, nes tame sektoriuje vienas iš komandos narių pernai metais žvejojo, o pati vieta jau nuo šių metų pavasario reguliariai jaukinama. Patikrinome markeriu gylius: iš karto už tankios augmenijos šlaitas iš 2 m į 3.5 m, toliau dar greitesnis pagilėjimas iš 4 m į 6 m. Žvejojome nuo 3.5 iki 6 m gyliuose, ten ir jaukinome.
Meškeres užmetimui pasiruošėme jau iki starto. Pagaliau 12 valanda, startas; užmetame meškeres ir jaukiname. Pradėjome jaukinti žuvies kvapo peletėmis, kanapėmis ir skaldytais ,,Adder carp“ firmos boiliais, vėliau gausiai pajaukinome tos pačios firmos neskaldytais boiliais kukurūzo ir krevetės kvapo.
Dėka gero varžybų organizavimo visi sektoriai buvo gerai privažiuojami, taisyklės leido naudoti valtis ištraukiant žuvį. Mūsų sektorius tikrai buvo VIP: šalia miškas, tualetas, laužavietė, puikios galimybės pasistatyti palapinę ir automobilį.
Pirma varžybų naktis mums nieko gero nežadėjo, mūsų sektoriuj jokios gyvybės, o štai ,,Adder carp team“ komanda iš Lenkijos jau buvo pagavusi pirmą 9 kg karpį. Sužinojome, kad karpis pagautas ant ,,Adder carp“ firmos krabo – banano kvapo skęstančio boilio. Mes tokių irgi turėjome. Bandome, laukiame. Po pirmos nakties skubotų išvadų nedarome, žinome – jei karpis ateis – kuriam laikui mūsų jaukinamoje vietoje tikrai pasiliks.
Antra varžybų naktis buvo ,,šviesos muzikos šou“ – signalizatoriai pypsėjo kaip pašėlę – užėjo karšiai. Per naktį pagavome du karšius: vieną ant krabo – banano, kitą ant ,,smirduko“. Karšiai pasitraukė apie 6.30 val., jau švito, kilo šaltas rūkas, komandos perspektyvos ,,augo“, tikėjome – atėjo karšiai ateis ir karpiai. Iš ryto nusprendėme dar pajaukinti, nes galimai kad karšiai suvalgė visą mūsų jauką. Jaukinome „Adder carp“ boiliais krevetės kvapo, po 1,5 kg boilių į kiekvieną žvejybos vietą. Laukiam, keičiam kvapus, sistemėles, metame kabliukus į skirtingus gylius – viskas veltui, karpių nėra. Tęsėsi monotoniška karpių gaudytojo dienotvarkė – bendravimas, maisto gaminimas, sistemėlių, kabliukų apžiūra ir pan.
Varžybų vyr. teisėjas Erikas Būdas mūsų komandai suteikė didelę pagalbą: paskolino dujinę viryklę, pavaišino firmine kiaušiniene, alumi. Visada buvo malonu bendrauti su ,,Laikas žvejoti“ parduotuvių personalu, užsukite – įsitikinsite patys. Dėkojame Jums už palaikymą.
Iš teisėjo sužinojome, kad pagautas dar vienas – 17 kg karpis. Autoriai ,,Pro karpius“ komanda. Įspūdingas šio karpio paleidimas yra nufilmuotas, video bus patalpinta tinklapyje, rekomenduojame pasižiūrėti į šį malonumą. Paleiskite sugautus karpius – tai taip pat malonu kaip ir ištraukti juos.
Vėliau pasiekė informacija, kad antrą karpį sugavo ,,Adder carp team“ komanda.
Pasitarę nutarėme nesiblaškyti dėl masalų, nes jau du karpiai sugauti ant Adder carp firmos boilių: krabo – banano ir Fruit-max kvapų. Apsisprendėme naudoti masalui krabo – banano, kukurūzo ir braškės kvapus.
Rezultatų, kaip ir kitos komandos, nesulaukėme. išvada – karpiai dar maitinasi pakrančių žolynuose ir į duobes nė nesiruošia trauktis. Juos reikia žvejoti vis dar saldžiais masalais ir mažame gylyje. Pas mus mažo gylio nebuvo – iš karto staigus pagilėjimas ir 80 m nuo kranto jau 12 m gylis.
Įspūdžiai apie ,,Adder carp“ boilius tik teigiami: masaliniai boiliai puikiai išlaiko kvapą, pagaminti su smulkios frakcijos priedais, natūraliai ir švelniai kvepia. Pašariniai boiliai po 5-6 valandų buvimo vandenyje išbrinksta, o tai reiškia, kad jie pagaminti iš natūralių medžiagų, kurios reaguodamos su vandeniu brinksta ir skleidžia natūralų kvapą bei dar geriau vilioja karpį.
Dėkojame UAB ,,Esmera“ ir ,,Adder carp“ už mūsų komandos rėmimą. Ačiū Lietuvos karpininkų asociacijai už puikią varžybų organizaciją.
Apie varžybas taip pat rašo http://www.carp.adn.pl
Nei žvyno nei uodegos.

2006 Arinas

Arino002.jpg - Arino004.jpg - Arino005.jpg - Arino006.jpg - Arino008.jpg - Arino009.jpg - Arino010.jpg - Arino011.jpg - Arino012.jpg - Arino013.jpg - Arino014.jpg - Arino015.jpg - Arino016.jpg - Arino017.jpg - Arino018.jpg - Arino019.jpg - Arino020.jpg - Arino021.jpg -

P. S. primename, kad visuotinis karpių gaudytojų susirinkimas vyks paskutinį lapkričio savaitgalį. Apie vietą ir laiką informuosime atskirai.
Norėdami pasidalinti savo įspūdžiais iš žvejybų ar varžybų rašykite el. paštu. info@laukarpis.lt