Parodos ,,Viskas karpių žūklei-2016” apžvalga

 

 

 

 

 

 

Balandžio 9-10 dienomis, Kaune, Akademijoje, ASU paviljone vyko paroda karpininkams, kurią organizavo Lietuvos karpininkų asociacija (toliau LKA). Po skurdžios žiemos susitikę bendraminčiai su begaliniu entuziazmu aptarinėjo šių metų naujoves, kurių netrūko pas jaukų ir įrangos gamintojus. Tiek gėrio Lietuvoje pamatyti vienoje vietoje mes galime tik vieną kartą metuose. Tai tikra šventė mūsų karpininkams, tik deja švęsti nebuvo kada nei prekybininkams, nei parodos lankytojams, nes visiems jau rūpi karpių žūklė, kuri įgauna pagreitį. Visa laimė, kad šiemet paroda vyko didelėse patalpose, nes jei tokia masė žmonių būtų sugužėjusi į pernykščią salę, tai nepatenkintų svečių atsiliepimai girdėtųsi net Liuksemburge, Europos teisme, kaip kad skundžiasi suimtieji dėl laisvės apribojimo sąlygų. Na o šiemet viskas vyko plačiai visomis prasmėmis. Žinoma pirmąją dieną prekeiviai negalėjo džiaugtis laisvu laiku ir daugiau laiko skirti kiekvienam lankytojui aiškinant vieno ar kito daikto privalumus. Kas atvyko antrą dieną, tas galėjo daugiau pasidžiaugti gamintojų dėmesiu. Toks efektas, net nežinia ar tai blogai, ar gerai yra užprogramuotas kiekvienoje parodoje bei mugėje, kuri vyksta ne vieną dieną,  todėl visi svečiai turi pasirinkimo laisvę rinktis linksmą šurmulį pirmą dieną, ar tylesnį komfortą antrą dieną.

Parodos išvakarėse, tiksliau penktadienio popietę LKA nariai Mantas Staškus, Raimondas Jablonskas ir Vytautas Vasiliauskas (atskirai noriu jiems padėkoti už rūpestį visos parodos metu) susirinkome sužymėti tuščiame paviljone prekybininkų plotų. Porą valandų darbo ir buvo viskas paruošta, kad sutiktume 18 val.  atvažiuojančius prekeivius. Jie pasirodė, kaip didelė vėtra su pagalbininkais. Ir prasidėjo zujimas pirmyn atgal, pirmyn atgal. Visi norėjo kuo geriau pasirodyti prieš mūsų karpininkus, grąžino stendus, kabino reklamas, dėliojo prekes, buvo panašu į aktyvų skruzdėlyną, kuris kuriasi naujoje vietoje. Užtrukome iki 23 valandos vakaro. Ką gi, naktis, reikia šiek tiek numigti.

Parodos pirmąją dieną 8 valandą ryto prekeiviai,  jau dabar uragano pavidalo forma, užgriūną angaro aikštę. Iki parodos pradžios tik pora valandų, o darbų dar nors vežimu vežk. Bet matyt gerai ir protingai atlikti namų darbai leidžia jiems laiku sutikti pirmuosius lankytojus, kurie pasirodė šiek tiek prieš dešimtą valandą. Lygiai 10.00 buvo duotas garsinis signalas, toks kaip per varžybas. Prasidėjo. Chm…, kažkaip tylu, ramu, žmonių nedaug. Bet ta ramybė truko gal tik kokį pusvalandį, na o po to nei organizatoriai, nei prekeiviai net nepastebėjo, kaip prabėgo laikas iki vakaro, bet kad kažkas įvyko, tai jautėsi visiems kojose, kurias velniškai skaudėjo nuo zujimo pirmyn – atgal. Galime reziumuoti – didelėse patalpose nesijaučia, kad parodoje apsilankė daug žmonių, daugiau nei pernai ar užpernai. Didelės erdvės efektas labai klaidina. Kas buvo labiau pastabus, tas matė, kad prie kiekvieno prekybinio ploto pirmą dieną susidarydavo eilės žmonių.  Juolab ir patys prekeivių plotai buvo kur kas erdvesni nei ankstesniais metais.

Prieš pat 12 valandą, kai turėjo prasidėti pirmos dienos seminaras, atvyko į parodą Aplinkos ministerijos viceministras Linas Jonauskas, apėjo visus parodos dalyvius, apžiūrėjo prekes, po to tarė pasveikinimo žodį visiems gausiai susirinkusiems karpininkams. Ką gi, mes gerbiame tokį valdžios požiūrį, gal tai atsilieps ir artėjančiams rinkimams.

Linas Jonauskas parodoje

Evita ir Linas Jonauskai

Tarp parodos garbingų svečių galėjome pastebėti ir nemirtingos laidos ,,Vienam gale kablys“ vedėją Paulių Korsaką, ir Lietuvos meškeriotojų sąjungos valdybos pirmininką Saulių Mikalauską, ir spaudos apie žūklę  atstovų, ir daug tituluotų karpininkų, ir daugelį apskritai su meškeriojimu susijusių garbingų žmonių. Atleiskite mums organizatoriams, jei ko nors nepastebėjome bei nepasilabinome, išpirksime savo kaltes, kaip ir visi mirtingieji.

Išskirtinis šių metų parodos bruožas buvo klubų bei įmonių, užsiimančių karpių meškeriojimu, veiklos pristatymas. Galėjome pamatyti, kaip savo vandens telkinius pristatinėjo klubas ,,Karpis“ (Ilgio ežeras prie Druskininkų), klubas ,,Gintarinis karpis“ (Laumeno ežeras prie Pabradės), UAB ,,Fanatikai“ (Vabalių ežeras prie Alytaus), UAB ,,Kintai“ (puikūs žuvininkystės tvenkiniai pajūryje). Buvo ir nesusipratimų iš kurių smagiai pasijuokėme. Pristatinėjant Laumeno ežero privalumus, atsirado tokių klausytojų, kurie klausė ar galima karpį pasiimti namo. Tai išgirdęs Marius Jonys (klubas ,,Karpis“) pasakė, kad tokius klausinėtojus lai siunčia pas jį, o jis esą jau išaiškins gyvenimo privalumus, žinant Mariaus tvirtą stotą, tokie klausimai nekyla :). Aišku pasijuokti galime, bet čia reikia įžvelgti ir savo kaltę, kad vis dar atsiranda meškeriotojų, kuriems principas ,,pagavai – paleisk“ yra svetimas, kaip neištirta visata. Vadinasi dar per mažai atlikome namų darbų, dar per tyliai kalbame apie ,,pagavai – paleisk“ ir tik visi kartu akcentuodami karpių paleidimo privalumus, pasieksime norimą rezultatą. Suprantame, kad LKA ir įvairiems žūklės klubams tai prievolė, bet ir visi kiti karpininkai, neįsijungę į bendruomenių veiklą, turi propaguoti ,,pagavai – paleisk‘‘.

Pirmą dieną turėjome parodoje ir išskirtinį maitinimą, kurį organizavo ,,Armylife“. Tai karo lauko virtuvė galinti pamaitinti didelį būrį žmonių lauko sąlygomis. Maistas – įvairios kareiviškos košės bei sriubos. Šį kartą mes vaišinomės grikių koše, kurią įtemptomis darbo sąlygomis galima greitai suvalgyti neprarandant daug brangaus laiko, tuo pačiu gaunant sveiko maisto dozę.

armylife

Parodoje dalyvavo beveik visos įmonės Lietuvoje prekiaujančios karpine įranga, sąlygos buvo sudarytos visiems vienodos. Prieš renginį šiek tiek pergyvenome dėl taip vadinamos nedraugiškos atmosferos tarp konkurentų. Pasirodo nerimavome be reikalo. Parodos konkurencinė atmosfera buvo nuostabi, nesigirdėjo nei vieno priekaišto ar patyčių kitų atžvilgiu. Tiesa pasakius girdėjome tik pagyrimus vienų kitiems. Nuostabus pavyzdys, kaip galima po vienu stogu draugiškai sutarti, o kartu ir pasitarnauti karpių žūklės populiarinimui.

Trumpai paminėsime kiekvieną parodoje dalyvavusią įmonę:

UAB ,,Žvejoklis“, Kaunas, K.Baršausko g. 53 ir R.Kalantos g. 121. Parodoje užėmė vieną iš didesnių plotų, nes turi be galo daug įvairios įrangos skirtos karpių žūklei. Ir naujokai, ir seniokai čia rado ir ras ko reikia.

zvejoklis

 

DEEPEX. Pagerbti atskiru garbės raštu už populiariausius boilius Lietuvoje 2015 metais, tai daug apie juos ką pasako. Deepex tai masalų ir jaukų gamintojai iš Panevėžio.

deepex

 

UAB ,,Rerija“, Alytus. Jie plačiai pristatė naują brendą ,,Brain“.

brain

 

UAB ,,Esmera“, Vilnius. Stendas nedidelis, bet ten buvo galima rasti pačių reikalingiausių smulkmenų karpių žūklei.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

RENMAR, Druskininkai. Renmarbaits tai jaukai ir masalai karpiams, gaminami naujausiomis technologijomis su išskirtiniais priedais ir medžiagomis reikalingomis mūsų krašto žuvims. O priešakyje visur spėjantis Renaldas Marčiukaitis turintis atsakymus į visus klausimus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Peiliai. Peilininkų asociacija pristatė galingus rankų darbo peilius, kuriuos labai teigiamai įvertino parodoje apsilankę medžiotojai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Richworth. GARS komandos vyrai jau daugelį metų pristato Anglijos gamintojo populiarius masalus ir jaukus ,,RICHWORTH“.

gars

 

MB ,,Amūras“, Viskas Žvejui, Šiauliai. Naujokai parodoje, bet daugeliui raibo akys nuo jų produkcijos gausos.

amuras2

 

Aikibaits, Vilnius. Masalai ir jaukai – naujas bei malonus dvelksmas iš Lietuvos gamintojų.

aikibaits

 

Boilie Roller, Tauragė. Made in Lithuania. Ne veltui šie boilių gaminimo aparatai dažnai pristatomi anglų kalba, nes jie jau turi gerą vardą Europoje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

UAB ,,Vilmanda“, Kaunas, V.Krėvės pr. 104J. Žūklės prekių parduotuvė ,,Žūklys“. Puikiai pasiruošusi komanda pristatė produkciją ,,Dynamite Baits“, tai gaminiai kuriems Europoje neabejingas nei vienas karpininkas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

UAB ,,Fanatikai“, Vilnius, Žukausko g. 41. Su jų produkcija CC MOORE nepražūsi nei vienoje žūklėje. CC Moore jaukai, masalai ir įvairūs priedai labai galingas ginklas karpiams suvilioti, nes toje kompanijoje dirba daugelis ekspertų, kurie žino ko reikia žuvims dieną, naktį, ryte, vakare, vasarą, rudenį ir pavasarį.

fanatikai

 

NASH.  Parodos pažiba, kurią sukūrė klaipėdiečiai ,,Memelcarp“. ,,Nash“ tai labai aukštos kokybės įvairios įrangos, skirtos karpių žūklei, gamintojas iš Anglijos.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Siūlome pasižiūrėti trumpą video medžiagą apie parodą:

 

 

 

 

 

 

Tomas Būdas.