Tomas Būdas

Tomas Būdas

Parodos seminaro medžiaga

 

Parodoje ,,Viskas karpių žūklei – 2016” pirmąją dieną, šiek tiek pavėluotai vyko seminaras tema ,,Karpių žūklės pagrindai (meškerės, ritės, valai)”. Buvo pažadėta seminaro klausytojams, kad medžiaga apie ką buvo kalbama bus paviešinta Laukarpyje.  Žinoma visko apie ką buvo šnekama čia patalpinti neišeis, bet pačius pagrindus visi supras.

Pirmoji lentelė, kurioje stengtasi parodyti viską ko reikia karpių žūklei eiliškumo tvarka:

iranga

 

 

Antroji lentelė visos įrangos su minimalia ir maksimalia (apytiksliai) kaina. Kainos eurais pažymėtos raudonai:

irangos kainos

 

 

Karpinių meškerių testai:

test curve – kreivės (įlinkio) testas

2.75 lbs – 1,247 kg.

3.0 lbs –  1,360 kg.

3.5 lbs – 1,587 kg.

Visų karpinių meškerių testai parašyti ant koto skirti  įlinkio nustatymui. Kuo didesnis testas, tuo meškerė sulinks mažiau. Pagal testą Lbs reikėtų suprasti taip, kad kotą laikant horizontaliai ir užkabinus ant meškerės galiuko atitinkamą svorį (parašytą ant koto), meškerė turi tik tada sulinkti taip, kad sudarytų 90 laipsnių kampą (rankena su galiuku).

Bet….  Šiais mato vienetais meškerykočiai buvo pradėti žymėti dar 1937 metais. Pradininkai šio žymėjimo žinoma anglai. Tais laikais apie meškeres iš anglies pluošto dar niekas negirdėjo, na o populiariausia meškerių medžiaga buvo stiklo pluoštas, kurio įlinkis daugmaž vienodas. Šiais laikais kotai žvejybai gaminami iš įvairiausių anglies pluošto medžiagų su įvairiais priedais, kurie linksta labai skirtingai. Buvo padaryta daugybė eksperimentų, ko pasekoje daugelis pagamintų meškerių neatitiko užrašų ant meškerykočių. Patys džentelmenai pritaria, kad karpinių kotų žymėjimas Lbs nenusako tikslių meškerių galimybių, tai tik rekomendacija. Kad ir kaip mes norėtume aiškesnių skaičiukų, bet matyt anglai meškerių žymėjimo savo senoviniais mato vienetais dar ilgai neatsisakys, nes nenori matyti jokių užrašų gramais ar kilogramais, o tuo labiau kokiais nors kinietiškais mato vienetais.

Shimano rekomenduoja užmetimo svorius:

2.75 lbs –  iki 3 oz.(uncija)( apie 85 gramai)

3.0 lbs –  iki 4 oz. (iki 113 gramu)

3.5 lbs – nuo 4 oz. (nuo 113 gramu)

 

FOX rekomenduojami užmetimo svoriai:

2.75 lbs – 2.75 uncijos (78 gramai)

3,0 lbs – 3 uncijos (85 gramai)

3.5 lbs – 3,5 uncijos  (100 gramu)

 

Internete galima rasti išmetamo svorio rekomendacijas:

2.75 lbs – 80g.

3.0 lbs – 120g.

3.5 lbs – 150g.

 

Na, o po šių skaičių galvelė visai gali susisukti, todėl išvadą galime padaryti tik vieną. Visas karpinio meškerykočio galimybes galime sužinoti tik juo pažvejoję.

Pagarbiai, Tomas Būdas.

 

 

IMG_0079 OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_0078 IMG_0077 IMG_0080 IMG_0079 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA