Tomas Būdas

Tomas Būdas

Karpių žūklės varžybos

Lietuvos čempionatas ir  Ilgio taurė

 

Dar nepasibaigus sezonui galima būtų daryti šiokius tokius pastebėjimus apie jau vykusias varžybas Lietuvoje

Pirmiausiai  apžvelgsime Lietuvos čempionatą, kurį sudarė trys turai – PROS taurė (Vabalių ežeras), CC MOORE taurė (Vabalių ežeras) ir finalas ,,Paliūčio“ taurė (Laumeno ežeras).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Šis plakatas buvo iškabintas per visus tris Lietuvos čempionato turus. Visi svečiai į jį žiūrėjo su pagarba, o varžybų dalyviai plojo rėmėjams.

Po visų Lietuvos čempionato turų pagaliau išsiaiškinome Lietuvos čempionus, jais 2015 metais tapo komanda ,,Paliūtis“ , kurios sudėtis tokia: Vilmantas Andziulevičius, Valerijus Belous ir Augustas Šimukonis.  Tai labai patyrusi komanda, jau ne vienerius metus atkakliai siekė šio titulo. Peržvelgus ,,Paliūčio“ komandos pastarųjų metų rezultatus matosi, kad tie vyrai pastoviai stovėjo tik per vieną žingsnį nuo rinktinės slenksčio.  Dar kartą norėtume juos pasveikinti su sunkiai uždirbamu titulu ir palinkėti lūžtančių kotų bei plyštančių valų. Lietuvos čempionų vardas yra labai gerbtinas titulas, kurio daugelis siekia visą savo karjerą. Čempionų taures čempionams įteiksime kaip visada per visuotinį LKA susirinkimą, kuris vyks lapkričio mėnesį.

I vieta, komanda ,,Paliūtis", Augustas Šimukonis, Valerijus Belous ir Vilmantas Andziulevičius.

Komanda ,,Paliūtis” viduryje, Augustas Šimukonis, Valerijus Belous ir Vilmantas Andziulevičius.

Lietuvos čempionato sidabro laimėtojai taip pat labai patyrusi komanda ,,Sazanas – CC Moore“. Tai Remigijus Pupelis ir Justas Barakauskas.  Oi, oi, oi kaip jie siekia čempionų taurės ir vis per plauką ji išslysta. Bet mes visi žinome, kad nugalėtojais tampa tik atkaklūs žmonės, o jau ko, ko, tai šiai komandai atkaklumo tikrai netrūksta. Beje, jie turi tokį titulą, kurio neturi nei viena Lietuvos karpių žūklės komanda. Jų pasiekimas, tai ketvirtoji vieta asmeninėje įskaitoje Pasaulio čempionate. Turbūt daugelis atsimena jų šėlsmą 2014 metų Pasaulio čempionate Italijoje, kai šie vyrai ,,svilino padus“ pasauliniams grandams kroatams.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Justas ir Remigijus

 

Trečioji Lietuvos čempionato vieta – komanda ,,Trauk žuvį LT-Renmarbaits“ . Šios komandos vien tik pavadinimas  daug ką pasako ir daugeliui varžovų duoda rimtą signalą ,,Traukitės, čia mes trauksime žuvį su Renmarbaits“.  Komandos dalyviai – Mantas Staškus, Petras Aniulis ir Airidas Koržovas, visi tikri REMBO.  Jie tituluoti, turi patyrimo Pasaulio čempionate, na ir mes tikimės iš šios komandos viso ko geriausio ateityje ir žinoma Pasaulio čempionate Ispanijoje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mantas ir Airidas

Nagrinėjant ką tik pasibaigusį Lietuvos čempionatą, vienareikšmiai galime pasakyti, kad visos jame dalyvavusios komandos siekė  aukščiausių tikslų.  Siekė ne bet kaip, o labai atkakliai, principingai, neverkiant ir nesiskundžiant, netausojant jėgų, nemiegant bei pastoviai budint, draugiškai, be jokių priekaištų, kad tas ar anas daro kažką negerai. Beje labai išraiškingas faktas apie drausmę toks, kad per visą čempionatą neuždirbta nei viena geltona kortelė.  Ką tai sako ? Tik tai, kad mes jau suaugome, subrendome ir žodį  ,,sportas“  suprantame kaip garbingos kovos simbolį, labai didelis AČIŪ vien tik už tai.

Dar galima būtų pridurti, kad LT čempionate susirungė lygiaverčiai varžovai, nei vienas dalyvis nepagadintų rinktinės, kuri beje jau suformuota.

2015 metų Lietuvos sportinės karpių žūklės rinktinės nariai: Vilmantas Andziulevičius, Augustas Šimukonis, Remigijus Pupelis, Justas Barakauskas, Mantas Staškus, Darius Grigaitis; atsarginiai: Aurimas Misius ir Marius Aramavičius, kapitonai:  Tomas Būdas ir Saulius Navickis.

Primename, kad Pasaulio čempionatas vyks Ispanijoje, prie Ebro upės, šių metų spalio 7-10 dienomis.

Žiupsnelis druskos į savo pačių daržą.  Sunku pasakyti ar pasiteisino nauja baudos taškų skaičiavimo sistema, kada paskutinio turo metu baudos taškai skaičiuojami dvigubai, bet jau dabar aišku, kad pažvelgus globaliau, t.y. atsižvelgus į daugelio komandų stimulą dalyvauti visuose turuose, kai nėra aišku iki paskutinės varžybų minutės kas bus Lietuvos čempionai – daugeliui varžybų dalyvių tai tenkina. Na o organizatoriams tik to ir tereikia. Nuoširdžiai galime pasakyti, kad labai gaila, kada komanda ,,Broliai rankelės“ , laimėjusi pirmuosius du turus nepateko į Lietuvos karpininkų rinktinės sudėtį, o tokią jų poziciją būtent nulėmė naujoji baudos taškų skaičiavimo sistema. Kitiems metams reikėtų kažką pakoreguoti, tarkim sudėti saugiklius toms komandoms, kurios užima pirmąją vietą kuriame nors etape. Kaip pavyzdys galėtų būti toks: už pirmąją vietą etape skaičiuojame ne 1 baudos tašką, o nulį arba už pirmą vietą etape galutinėje lentelėje minus 2 baudos taškai. Čia turėsime daug diskusijų, kaip skaičiuoti, kad būtų  viskas sąžininga visų komandų atžvilgiu.

Kitais metais matomai laukia dar viena varžybų reglamento naujovė. Per visuotinį LKA susirinkimą svarstysime ar verta Lietuvos rinktinės atsarginiais įtraukti ketvirtąją vietą užėmusią komandą.  Turime pasiūlymą, kad atsarginiu pasaulio čempionate turėtų būti trečiasis komandos narys arba pati komanda turėtų jį pasirinkti iš Lietuvos čempionato dalyvių.  Laukia sunkus sprendimas, nes galimai priėmus tokią pataisą gali sumažėti komandų skaičius Lietuvos čempionate.  Ką gi, du klausimai jau pribrendo, svarstysime.

Baigiant apžvalgą apie LT čempionatą, negalime nepaminėti  ,,Ilgis Carp Cup 2015”. Varžybos vyko Ilgio ežere prie Druskininkų.

20150823_140645

Renmar; M&K&N; Paliūtis

Renmar; M&K&N; Paliūtis

III vietą šioje taurėje bendroje įskaitoje per  du etapus užėmė bene labiausiai patyrusi  komanda  ,, Renmar -1”. Net nežinau, kaip tokį faktą vertinti.  Pasisekė ar nepasisekė ?  Žiūrint iš šalies, per du etapus tai puikus rezultatas.

Šiose varžybose komanda ,,Paliūtis“ bendroje įskaitoje užėmė II vietą. Tai  daug ką pasako apie Lietuvos čempionus, kaip apie subrendusią komandą, kuri  su kitomis komandomis gali siekti aukštų tikslų Pasaulio čempionate, žinoma  jei  Dievas bus mums palankus ir joks velnias nepakiš mums kojos.

Pirmąją vietą (laimėjusi  1 ir 2 etapą)  ,,Ilgis Carp Cup 2015” bendroje įskaitoje užėmė komanda  M&K&N -Marius Laureckis, Kęstutis Strašinskas ir Danielius Damskis.   Labai džiaugiamės šios komandos pasiekimu, ne tik todėl, kad Marius ir Danielius yra daugiamečiai LKA nariai, bet ir todėl, kad šiems vyrams pasisekė suburti kolektyvą siekiantį bet kokia kaina laimėti varžybas. O kaina buvo tikrai didelė, visi žinome kiek laiko (laikas – pinigai) Kęstas praleido treniruotėse Ilgyje, turbūt nesuklysiu sakydamas, kad daugiau už jį niekas šiemet nesitreniravo, o tai kainuoja.  Kęstutį galima apibūdinti keliais žodžiais, mažai šneka- daug padaro, darbštus, teigiamas, ,,tsikras“ lietuvis. Marius šiek tiek primena gudrųjį lapiną  krepšininką Sergejų Jovaišą (dabar LR seimo narys).   S. Jovaiša krepšinio aikštelėje visada atsidurdavo ten kur reikia reikiamu momentu, nuolat atimdavo kamuolį iš varžovų ir pelnydavo labai reikalingus taškus. Taip pat ir Marius, gudrus kaip lapinas, visada draugiškas, žino ką pakalbinti, ko ir kada paklausti, žino kaip gautą informaciją apdoroti ir  panaudoti  savo žūklėje,  tai labai  svarbi žmogaus, su didele patirtimi, savybė duodanti gerų vaisių. Danielius – gerietis ir tiek, kaip tas gerasis herojus iš daugelio filmų, kuris visiems visada padeda.

Marius ir Kęstutis

Marius ir Kęstutis

 

Marius, Danielius, Kęstutis.

Kęstutis, Danielius, Marius.

 

Sveikiname šią komandą ir linkime naujam bei šauniam kolektyvui gerų startų ateityje.