Tomas BūdasKarpininkų asociacijos prezidentas

Lietuvos rinktinės kapitonas

CAMINARE TAURĖS APŽVALGA

2013 m. birželio 19-23 dienomis, Pykaičiuose vyko Lietuvos sportinės karpių žūklės čempionato II turas ,,CAMINARE“ taurei laimėti. Tai buvo tikras sportinis maratonas ir jėgų išbandymas. Pasaulyje įprasta, kad karpių žūklės varžybos vyksta 72 arba 100 valandų. Šios varžybos truko lygiai 4 paras (96 valandos). ,,CAMINARE“ taurės visi varžybų dalyviai prisidėjo prie to, kad būtų pasiekti du Lietuvos rekordai. Tai bendras pagautas svoris – 9246 kilogramai ir pirmos vietos laimėtojai – 990 kilogramų. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šių rekordų. Manome, kad daugelis komandų pasiekė savo asmeninius rekordus. Atskirai norime padėkoti Stasiui Melnikavičiui (www.pykaiciai.lt)  už tokio tvenkinio puoselėjimą.

Varžybos buvo nuostabios savo bendra atmosfera, komandos ne tik varžėsi tarpusavyje, bet ir bendravo, dalinosi įspūdžiais ir patyrimu. Kaip pasakė komandos ,,Sazanas-CCMoore“ dalyvis Remigijus Pupelis, mes varžovai tik varžybose, o šiaip gyvenime – draugai.
Varžybų pradžia nieko gero nežadėjo, matyt kaip visada karpiai pajutę presingą nesimaitino aktyviai, todėl pirmo svėrimo rezultatai nedžiugino. Antrą dieną prasidėjo dalyvių ir teisėjų ,,košmaras“. Toks jausmas, kad nebuvo nė penkių minučių pertraukos, kad kuri nors komanda netrauktų karpio. Pagal statistiką vidutiniškai per valandą buvo sugaunama 17 karpių, tai išeitų, kad kas 4 minutes po žuvį.  Žinoma pasitaikydavo momentai, kai nekibdavo niekam, bet buvo ir tokių akimirkų, kai vienu metu su žuvimis galinėdavosi iš karto kelios komandos, o vadinamų ,,tripletų“ (vienai komandai vienu metu užkimba trys žuvys) nesuskaičiuojame.

Visas dienas keitėsi lyderiai. Tokiame telkinyje nieko prognozuoti negali. Sakykim komanda ,,Trauk žuvį LT“ kažkuriame svėrime pateikė 35 karpius !!!, o komandai ,,Paliūtis” vieno svėrimo metu, teisėjai pasvėrė apie 200 kg. žuvies !!! Skaičiai daugiau negu įspūdingi. Gaudant tokiomis sąlygomis rezultatai gali pasikeisti per pusdienį, tą puikiai suprato visos komados.
Profesionalumo požiūriu visos komandos stipriai pažengė į priekį, bet nereikia galvoti, kad tą padarome tik mes, nes kitos komandos irgi nesnaudžia, net ir tarptautiniu lygiu. Paminėsiu BH team ir Siprak komandų profesionalią pusę, kai reikia greitai po meškerės ištraukimo užmesti kitą meškerę.  Saulius Navickis ištraukia karpį, fiksuoju laiką, metą kitą paruoštą meškerę. Laikas nuo karpio ištraukimo iki kitos užmestos meškerės padėjimo ant signalizatoriaus – 12 sekundžių. Profesionalu. Panašiai elgėsi daug komandų, bet buvo ir tokių, kurios permesdavo meškerę tik po keliolikos minučių. Matematika čia paprasta: sakykim 80 karpių po 10 minučių –bendras praradimas 800 min. t.y. apie 13 valandų !!! Tvarka sektoriuose. Čia lyderis ,,Siprak”. Kodėl akcentuoju tvarką ? Ogi todėl, kad vėl galima skaičiuoti prarastas minutes prie tokio intensyvaus kibimo. Tvarkingame sektoriuje viskas po ranka, sudėliota tik tam skirtose vietose ir nereikia praradinėti auksinių minučių  kažin kokio daikto paieškose.
Jaukai ir masalai naudoti patys įvairiausi. Paminėsiu tik prizininkų naudotą jaukų produkciją:
I vieta komanda ,,Paliūtis” naudojo RENMAR gaminius;
II vieta ,,BH team” – BH tactical baits jaukai ir masalai;
III vieta,, Trauk žuvį LT”- CCMore ir RENMAR produkcija;
Big-fish ,,CCMoore –Lietuva” naudojo CCMoore jaukus ir masalus.
Teatleidžia man tie, kurių geru žodžiu nepaminėjau, nors ir verti to buvo. Didvyriai buvo visi, kurie dalyvavo šiame etape.
III turas vyks irgi Pykaičiuose. Kadangi yra laisvų vietų, bet kuri komanda iš Lietuvos ir ne tik, gali išmėginti save liepos 25-28 dienomis. III turas bus trumpesnis – 72 val. Laukiame naujų komandų, kurios galės varžytis dėl pagrindinių ,,BH tactical baits ir Grand Cargo” taurės prizų, be teisės iškovoti Lietuvos čempionų titulą. Prizinis fondas – 4000 litų. Verta pasigalinėti tokio pobūdžio varžybose ne tik dėl prizų, bet ir dėl to, kad pamatai kas kaip žvejoja, o kartu išmėgini savo naujas strategijas, sistemėles ir jaukus. Karpių žūklės naujovės ir išbandymai geriausiai atsiskleidžia tik per varžybas. Išsamesnė informacija:  https://www.laukarpis.lt/reglamentas-2013