Registracija į 2012 metų Lietuvos karpių gaudymo čempionatą, atranką į Lietuvos rinktinę, bei taisyklės

Eil.Nr. Komandos pavadinimas Komandos nariai
1 Paliūtis Vilmantas Andziulevičius, Valerijus Belous
2 Thermoplast Bartlomiej Rutkowski, Robert Kupski
3 Carp 4 fun Vilius Šiliauskas, Mindaugas Gyvis
4 BH Team Saulius Navickis ir Raimondas Jablonskas
5 Mortar Akmenė Romualdas Balčytis ir Julius Arnoldas Mituzas
6 Construction partners Vytautas Vasiliauskas ir Darius Liobė
7 Ružik & Zbynia Olegas Ružickis ir Zbignevas Balkovskis
8 Swedcarp Linas Rubys ir Sigitas Lokcikas
9 Žaibas Šarūnas Kasiulis ir Edvinas Kasiulis
10 ADD team Algirdas Daukšas ir Darius Gudžiūnas
11 R&M- Romada Remigijus Motekaitis ir Marius Laureckis
12 Siprak – Starmer Baits Remigijus Rupeika ir Povilas Janeika
13 Broliai rankelės Darius Grigaitis ir Modestas Grigaitis
14 Miškiniai Rolandas Tatarunas ir Monika Tatarunaitė
15 Grand Cargo Ruslanas Kotelnikovas ir Airidas Koržovas
16 Lieruva Deivis Kvietkauskas ir Justinas Utaravičius
17 Naujokai Vytas Griškevičius ir Raimundas Ažukas
18 Salmo team Darius Surgautas ir Justinas Gudžiauskas
19
20

pastaba: komandos, pažymėtos raudona spalva dalyvauja tik pirmame (Paliūčio taurė) etape ir nepretenduoja į Lietuvos čempionų titulą, bei nedalyvauja atrankoje į Lietuvos rinktinę. Jei iš viso užsiregistravo 20 komandų, iš kurių 7 pažymėtos raudona spalva, reiškiasi, jog galima maksimali baudos taškų suma yra -13, t.y. 20-7=13.
Lietuvos karpių žūklės čempionato I turas
UAB ,,PALIŪTIS“ taurė

Varžybų vieta: Ilgio ežeras, Druskininkai.
Varžybų pradžia: 2012 m. gegužės 30 d. 10 val. (burtų traukimas – 8 val.)
Varžybų pabaiga: 2012 m. birželio 3 d. 14 val. ( apdovanojimai – 15 val.)
Varžybų trukmė – 100 valandų.
Prizinis fondas – 10000 litų.
1 vieta- 5000 lt., taurės, medaliai, diplomai.
2 vieta- 3000 lt., taurės, medaliai, diplomai.
3 vieta- 1500 lt., taurės, medaliai, diplomai.
Didžiausia žuvis- 500 litų., taurė ir diplomas

Varžybų taisyklės

1.Mesti masalus ir jaukus galima tik nuo varžybų pradžios. Žvalgyti ( matuotis gylius) sektorių galima ir iki varžybų pradžios iškarto po burtų traukimo. Ruošiant žūklės įrangą draudžiama išorinė pagalba t.y. tvarkytis sektoriuje gali tik du varžybų dalyviai. Visi žūklės įrankiai, jaukai ir masalai turi būti sunešti į sektorių ir joks papildymas negalimas, išskyrus vienintelį kartą, maždaug varžyboms įpusėjus. Papildymo laiką sprendžia varžybų teisėjas.
2. Įskaitinės žuvys: karpiai, amūrai ir plačiakakčiai nuo 1.5 kg. svorio. Pagautos žuvies laikymas galimas tik specialiuose maišuose be jokių sutvirtinimų ir papildomų svorių. Maišas su žuvimi turi būti pilnai panardintas į vandenį. Vienai žuviai- vienas maišas. Komanda privalo turėti pakankamą kiekį maišų, bet ne mažiau nei 7 vienetus. Pagavus didesnį kiekį žuvų, kviečiamas teisėjas svėrimo procedūroms.Jei žuvis sužeidžiama , taikomos sankcijos.
3. Draudžiama naudoti gyvulinės kilmės jaukus ir masalus. Galima naudoti grūdus, peletes ir boilius bei iš jų daryti kukulius, ne didesnius nei 70 mm. diametro. Bendras naudojamų masalų ir jaukų kiekis negali viršyti 200 kg. Varžyboms pasibaigus draudžiama jaukų likučius mesti į vandenį.
4. Meškerės negali būti ilgesnės nei 4 metrų. Galima naudoti tik beinercines rites. Po užmetimo valas negali kirsti sektoriaus ribų kairėje arba dešinėje. Sektoriaus ribos vandenyje yra įsivaizduojamos ir lygiagrečios šoninėms linijoms, kurios yra krante ir žymi sektoriaus ribas. Jaukinimas ir žuvies gaudymas galimi tik sektoriaus ribose. Masalai į žūklavietę gali būti užmetami tik su meškere. Viena meškerė – vienas kabliukas. Masalas prie kabliuko tvirtinamas tik per ,,plauką‘‘.
Svareliai naudojami ne mažesni kaip 50 gramų. Leidžiama žvejoti tik su žuvims saugiomis dugninėmis sistemomis. Draudžiama naudoti ne karpinės paskirties meškeres (plūdinė, fyderis ir pan.) ir spyruoklines šėryklas.

Valtis, radijo bangomis valdomus laivelius ir echolotus, įrenginius jaukui ir masalams svaidyti, kuriems reikalingas suspaustas oras, dujos arba elektra, galingus prožektorius, blykstes, vartoti alkoholį ar narkotines medžiagas naudoti draudžiama.

Leidžiama naudoti valo skandiklius, bet teisėjui pareikalavus privaloma juos ištraukti valo krypties nustatymui.
Metant masalą, mostas galimas tik per galvą, šoniniai metimai draudžiami.
Varžybų metu galima naudoti 2 markerius, kurie gali būti tik žūklės zonoje.
Maišai žuviai ir matas turi būti kokybiški ir būtinai sušlapinti prieš naudojimą, kad nesužeistų laimikio. Pasverta žuvis tuoj pat atsargiai paleidžiama.
Bristi į vandenį galima tik iki kelių vienam komandos nariui, savo sektoriaus ribose. Traukiant žuvį galima bristi iki juosmens. Jei vienu metu užkimba dvi ir daugiau žuvų, leidžiama abiem komandos dalyviams bristi į vandenį.
Po varžybų privaloma sutvarkyti sektorių.
Autotransporto eismas draudžiamas. Ši taisyklė negalioja organizatoriams ir teisėjams.
Žuvis įskaitinė jei ji netyčia užsikabino už kabliuko ne į burną. Tyčinis kabliavimas draudžiamas.
5.Varžybų dalyviai gali turėti neribotą kiekį meškerių, bet užmestos vienu metu gali būti tik keturios meškerės su masalu ir dvi markerinės meškerės, kurios turi būti lengvai atskiriamos.
6. Samtį žuviai gali naudoti tik komandos dalyviai.
7. Dalyviai negali gauti jokios pagalbos iš šalies.
8. Sektoriaus erdvę dalyviai gali naudoti pagal savo nuožiūrą. Bet koks triukšmas draudžiamas. Viskas, kas susiję su žūkle (metimai, žuvies ištraukimas, šėrimas) turi būti atliekami sektoriaus ribose. Naktinių valandų trukmę prieš kiekvienas varžybas nustato organizatoriai.
9. Varžybų dalyviai gali išeiti iš savo sektoriaus tik po vieną dalyvį, bet į svetimą sektorių užeiti griežtai draudžiama. Į sektorių patekti varžybų svečiams galima tik gavus komandos narių sutikimą ir turint nustatytos formos teisėjo išduotą leidimą. Sutikimas nebūtinas varžybų organizatoriams, generaliniam varžybų rėmėjui, jų atstovams, teisėjams, ežero nuomininkui arba jo atstovui, žurnalistams.
10. Nakties metu draudžiama naudoti triukšmą keliančius jaukinimo įrankius: kaušus, laidynes, ,,krabus“ , ,,raketas“, ,,spombas“.
11. Pagauta žuvis, kuri randasi maiše vandenyje, gali būti ištraukta tik atėjus teisėjams pasverti. Žuvį imti galima tik komandos dalyviams. Po svėrimo žuvis atsargiai paleidžiama atgal į vandens telkinį.
12. Varžybų dalyvių naudojami skėčiai, pavėsinės, užuovėjos ir palapinės privalo būti neryškių spalvų (tamsiai žalia, chaki,kamufliažinė).
13. Nuobaudos– teisėjas, už bet kurį šių taisyklių punkto pažeidimą gali skirti geltoną kortelę. Komandai, gavusiai geltoną kortelę skiriamas ir minus vienas (-1) baudos taškas už kiekvieną geltoną kortelę. Surinkus tris geltonas korteles skiriama raudona kortelė ir komanda diskvalifikuojama. Kortelės anuliojasi po kiekvieno atrankos turo.
14. Varžybų dalyviams su savi turėti naminius gyvūnus griežtai draudžiama.

Pastaba- prieš kiekvieną etapą sektorių ribas nustato varžybų teisėjas