Autorius: evil
Dažniausiai karpininkas
Foto: Generolas
Karpininkų asociacijos valdybos narys

Apie telkinį

Corbu ežeras yra išsidėstęs prie pat Juodosios jūros, netoli Rumunijos kurorto Constanta. Ežero plotas – 436 ha, gylis – didžiausias gylis – 3,5 m. Maksimalus gylis zonose, kurias pasieks varžybų dalyviai savo metimais – 1,7 m. Dugnas visame ežere kietas, vienose ežero dalyse smėlėtas, kitose – akmenuotas. Pagrindinis pagaunamų karpių svoris – nuo 3 iki 5 kg, tačiau pagaunama ir 16-23 kg sveriančių egzempliorių.

Apie komandą

Šiemet tik trečdalis rinktinės dalyvių – senbūviai, jau pernai arba užpernai dalyvavę pasaulio čemionate:

1 komanda: Linas Rubys ir Sigitas Lokcikas

2 komanda: Saulius Navickis ir Raimundas Jablonskas

3 komanda: Remigijus Rupeika ir Povilas Janeika

Atsarginė komanda: Remigijus Motiekaitis ir Darius Gudžiūnas

Rinktinės pagalbininkai: Audrius Lesinskas (Lietuvos Karpininkų Asociacija) ir Mindaugas Radzevičius („Romada“). Labai ačiū jiems!

Rinktinės kapitonas ir treneris: Tomas Būdas

Rinktinės vadybininkas: Jurgis Gudauskas

Kaip ir ankstesniais metais, komandos, norėdamos patekti į Lietuvos karpių gaudymo rinktinę, turėjo savo meistriškumą įrodyti trijuose atrankos etapuose, kurie vyko šalies vandens telkiniuose.

Pasiruošimas ir taktika

Šie metai pirmieji, kai visa rinktinė turėjo bendrą stovyklą – treniruotę, kurios metu buvo svarstoma bei tvirtinama komandos žūklės taktika, „atidirbinėjami“ tolimi metimai, tobulinamos sistemėlės, ir, aišku, stiprinamas psichologinis komandos pasiruošimas bei drausmė.

Šiemet atsisakėme kelionės į treniruotę. Kas sekė Lietuvos karpininkų rinktinės pasirodymą pernai, žino, jog ta treniruotė mums padarė meškos paslaugą, todėl ant to paties grėblio lipti antrą kartą nesinorėjo. Nors vasaros pradžioje dar nebuvome atmetę galimybės pasitreniruoti, žinia iš rumunų, čempionato organizatorių padėjo galutinai apsispręsti.

Pagal FIPSed varžybų organizavimo taisykles, kiekviena šalis, rengianti čempionatą, privalo užtikrinti šalims dalyvėms galimybę atvykti ir pasitreniruoti tame vandens telkinyje, kuriame vyks čempionatas. Rumunai nebuvo išimtis. Tačiau nebūtų jie čigonai, jei nesugalvotų, kaip iš to užsidirbti. Vasaros pradžioje jie paskelbė, jog rugpjūtį tame pačiame Corbu ežere rengs tarptautines karpių gaudymo varžybas pagal FIPS taisykles, kuriose dalyvaus visa 2012 metų Ruminujos rinktinė. Organizatoriai nesunkiai prikalbino ir bulgarus, kad jie į varžybas taip pat atsiųstų savo rinktinę. O po to viskas vyko savaime: kitos šalys taip pat puolė registruoti savo rinktines. Tie, kurie dalyvauja žūklės varžybose žino, kad žūklė treniruotės sąlygomis niekada neprilygs treniruotei varžybose. Todėl ir šalys, čempionato dalyvės, noriai mokėjo nemažus startinius mokesčius, kad galėtų sudalyvauti pasaulio čempionato „repeticijoje“.

Mūsų rinktinė pasirinko kitą, ne ką prastesnę taktiką. Į varžybas nuvyko kapitonas Tomas su dviem rinktinės nariais Remigijumi ir Sauliumi. Tačiau jie vyko ne su meškerėmis kaip dalyviai, o su fotoaparatais bei žiūronais, kaip žiūrovai. Dvi paras jie kaip įkyruoliai ir smalsuoliai šmirinėjo tarp dalyvaujančių komandų, stebėjo markiravimąsi, žymėjosi kibimų laikus, žuvies judėjimo ir maitinimosi įpročius, fiksavo komandų sėkmes ir nesėkmes.

Informacijos gavome tikrai daug. Atsirinkę ir ją susisteminę sukūrėme vieningą visos rinktinės žūklės taktiką, kurios laikysis visos trys komandos. Tačiau kaip ir visada, apie taktikas ir strategijas papasakosiu jau po varžybų. Galiu pasakyti tik tiek, kad rinktinės nariai varžyboms vieningai nusprendė pasirinkti BH Claim boilius, kurie patyliukais jau visą šį sezoną buvo testuojami Lietuvoje ir puikiai pasiteisino. Džiugios žinios sulaukėme ir iš BH boilių gamintojo Alfredo Macenkos, į kurį kreipėmės dėl jų įsigijomo. Jis netikėtai sutiko paremti Lietuvos rinktinę ir kelių tūkstančių litų vertės BH Claim užsakymą mums padovanojo. Didžiausi linkėjimai jam nuo visos rinktinės!

Kaip pastebėjote, šį karta komandos sudėtis gerokai didesnė. Kiekviena komanda savo zonoje turės du pagalbininkus, kurie toje zonoje privalės stebėti visas konkurentų komandas, todėl tikrai nieko nepražioplinsime ir galėsime objektyviai reaguoti į situaciją.

Kelionės

Į Rumuniją išjudėjome pirmadienį 6 ryto iš Kauno. Šį kartą nebedarome net 2 klaidų, kurios mums pakišo koją pernai: važiuojame net trimis automobiliais, tarp kurių nėra Renault :) Komandos nariai keliauja dviem lengvosiom mašinom, kurias lydi krovininis autobusiukas su meškerėmis, jaukais ir kita manta. Esame labai dėkingi „Romadai“ už tai, kad mūsų rinktinei noriai paskolino šią transporto priemonę ir Mindaugui, kuris noriai sutiko jį su visa manta nuvairuoti į Rumuniją.

Kelionė praėjo be nuotykių. Net neįtikėtina, tačiau nėra ką pasakoti: trys automobiliai pravažiavo daugiu, nei 2000 kilometrų, nė karto nepasiklysdami bei nenutoldami vienas nuo kito. Kelionė buvo sunki: 36 valandos ant ratų per bjaurius ir sunkius Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos ir aišku, Rumunijos, kelius. Negaliu atsidžiaugti komandos narių draugiškumu: jei tik vienas vairuojantis pavargsta, jį tuojau pat keičia kitas, labiau pailsėjęs, o šalia sėda budrus „šturmanas“. Vienintelis policininkas, kuris mus sustabdė per visą kelionę, buvo feeder‘istas, todėl patikrinimas užtruko tik 20 sekundžių, kol jis išklausinėjo, kur mes važiuojame žvejoti.

Vienintelis nepatogus dalykas – temperatūrų skirtumas. Iš Lietuvos išvažiavome lyjant, pučian šlykščiam vėjui 9 laipsnių temperatūroje. Per Lenkiją, Slovakiją ir Vengriją mus lydėjo ne aukštesnė, nei 12 laipsnių temperatūra. Rumunija antradienio naktį Karpatų kalnuose mus irgi pasitiko nesvetingai: 10 laipsnių šilumos ir lietus. Ir per keletą valandų kelionės viskas pasikeitė. Jau per pietus kepino 33 laipsnių karštis. Tokį patį orą sinoptikai žada ir visoms varžybų dienoms, todėl komandoms bus tikrai nelengva…

Organizavimas

Jau nuo pavasario pradžios stebėjome Rumunijos organizatorių pasiruošimą čempionatui. Pradžioje visos žinios iš jų atrodė labai pagyrūniškos, tačiau komandos nariai, apsilankę varžybų „repeticijoje“ patvirtino, jog viskas paruošta aukščiausiame lygyje. Tą patį išgirdome ir iš Pietų Afrikos Respublikos rinktinės po „repeticijos“, kuri neslėpė susižavėjimo organizatoriais ir iš anksto šį čempionatą vadino geriausiai organizuotomis varžybomis.

Komanda gyvens netoliese ežero esančiame „Camping GPM“ kempinge ant Juodosios jūros kranto. Šiame pačiame kempinge šiandien, 19 valandą, vyksta vadinamasis „Welcome Party“, kuriame visos jau atvykusios komandos pamatys Rumunijos liaudies kolektyvų pasirodymus bei bus vaišinamo tradiciniu rumunų maistu. Nežinau, ar mes tame vakarėlyje dalyvausime – visi komandos nariai yra išsekinti karščio ir kelionės, todėl visiems labiau rūpi miegas.

Rytoj, trečiadienį, prasideda formalumai: komandos registravimas, burtų traukimas bei kapitonų susirinkimas. Vakare – čempionato atidarymo ceremonija kurorto viešbutyje ir paskutiniai pasiruošimo darbai. Varžybos prasidės ketvirtadienį, 13 valandą ir baigsis lygiai po 3 parų, sekmadienį.

Romania 001

001.JPG - 001.gif - 002.JPG - 003.JPG - 004.JPG - 005.JPG - 006.JPG - 007.JPG - 008.JPG - 009.JPG - 010.JPG - 011.JPG - 012.JPG - 013.JPG - 014.JPG - 015.JPG - 016.JPG - 017.JPG - 018.JPG - 019.JPG - 020.JPG - 021.JPG - 022.JPG - 023.JPG - 024.JPG - 025.JPG - 026.JPG - 027.JPG - 028.JPG - 029.JPG - 030.JPG - 031.JPG - 032.JPG - 034.JPG - 035.JPG - 036.JPG - 037.JPG - 038.JPG - 039.JPG - 040.JPG - 041.JPG - 042.JPG - 043.JPG - 044.JPG - 045.JPG - 046.JPG - 047.JPG - 048.JPG - 049.JPG - 050.JPG - 051.JPG - 052.JPG - 053.JPG - 054.JPG - 055.JPG - 056.JPG - 057.JPG - 058.JPG - 059.JPG -