FINANCE PROPERTY- MEGON- BH TACTICAL BAITS TAURĖ

2012 m. liepos 19-22 dienomis

Gintauto Valučio telkinys, Tauragė

Varžybų trukmė – 72 valandos. Prizinis fondas- 4000 lt.

1 vieta- 2000 lt., rėmėjo „BH Tactical Baits” produkcija, taurės, medaliai, diplomai.

2 vieta- 1000 lt., rėmėjo „BH Tactical Baits” produkcija, taurės, medaliai, diplomai.

3 vieta- 500 lt., rėmėjo „BH Tactical Baits” produkcija, taurės, medaliai, diplomai.

Didžiausia žuvis- 500 lt., rėmėjo „BH Tactical Baits” produkcija, taurė ir diplomas.

Visi varžybų dalyviai bus apdovanoti prizais

Darbotvarkė:

Liepos 19 d.(ketvirtadienis)

10.00 – burtų traukimas.

12.00 – varžybų pradžia.

Liepos 22 d.(sekmadienis)

12.00 – varžybų pabaiga.

14.00 – apdovanojimai

Varžybų taisyklės

1.Mesti masalus ir jaukus galima tik nuo varžybų pradžios. Žvalgyti ( matuotis gylius) sektorių galima ir iki varžybų pradžios iškarto po burtų traukimo. Ruošiant žūklės įrangą draudžiama išorinė pagalba t.y. tvarkytis sektoriuje gali tik du varžybų dalyviai. Visi žūklės įrankiai, jaukai ir masalai turi būti sunešti į sektorių ir joks papildymas negalimas, išskyrus vienintelį kartą, maždaug varžyboms įpusėjus. Papildymo laiką sprendžia varžybų teisėjas.

2. Įskaitinės žuvys: karpiai, amūrai ir plačiakakčiai nuo 1.5 kg. svorio. Pagautos žuvies laikymas galimas tik specialiuose maišuose be jokių sutvirtinimų ir papildomų svorių. Maišas su žuvimi turi būti pilnai panardintas į vandenį. Vienai žuviai- vienas maišas. Komanda privalo turėti pakankamą kiekį maišų, bet ne mažiau nei 7 vienetus. Pagavus didesnį kiekį žuvų, kviečiamas teisėjas svėrimo procedūroms.Jei žuvis sužeidžiama , taikomos sankcijos.

3. Draudžiama naudoti gyvulinės kilmės jaukus ir masalus. Galima naudoti grūdus, peletes ir boilius bei iš jų daryti kukulius, ne didesnius nei 70 mm. diametro. Bendras naudojamų masalų ir jaukų kiekis negali viršyti 200 kg. Varžyboms pasibaigus draudžiama jaukų likučius mesti į vandenį.

4. Meškerės negali būti ilgesnės nei 4 metrų. Galima naudoti tik beinercines rites. Po užmetimo valas negali kirsti sektoriaus ribų kairėje arba dešinėje. Sektoriaus ribos vandenyje yra įsivaizduojamos ir lygiagrečios šoninėms linijoms, kurios yra krante ir žymi sektoriaus ribas. Jaukinimas ir žuvies gaudymas galimi tik sektoriaus ribose. Masalai į žūklavietę gali būti užmetami tik su meškere. Viena meškerė – vienas kabliukas. Masalas prie kabliuko tvirtinamas tik per ,,plauką‘‘.

Svareliai naudojami ne mažesni kaip 50 gramų. Leidžiama žvejoti tik su žuvims saugiomis dugninėmis sistemomis. Draudžiama naudoti ne karpinės paskirties meškeres (plūdinė, fyderis ir pan.) ir šėryklas. Gaudymui viršutiniuose vandens sluoksniuose vadinamąja ZIG-RIG sistema draudžiama naudoti specialias plūdes bei kitas medžiagas, palengvinančias masalo iškėlimą.

Valtis, radijo bangomis valdomus laivelius ir echolotus, įrenginius jaukui ir masalams svaidyti, kuriems reikalingas suspaustas oras, dujos arba elektra, galingus prožektorius, blykstes, vartoti alkoholį ar narkotines medžiagas naudoti draudžiama.

Leidžiama naudoti valo skandiklius, bet teisėjui pareikalavus privaloma juos ištraukti valo krypties nustatymui.

Metant masalą, mostas galimas tik per galvą, šoniniai metimai draudžiami.

Varžybų metu galima naudoti 2 markerius, kurie gali būti tik žūklės zonoje.

Maišai žuviai ir matas turi būti kokybiški ir būtinai sušlapinti prieš naudojimą, kad nesužeistų laimikio. Pasverta žuvis tuoj pat atsargiai paleidžiama.

Bristi į vandenį galima tik iki kelių vienam komandos nariui, savo sektoriaus ribose. Traukiant žuvį galima bristi iki juosmens. Jei vienu metu užkimba dvi ir daugiau žuvų, leidžiama abiem komandos dalyviams bristi į vandenį.

Po varžybų privaloma sutvarkyti sektorių.

Autotransporto eismas draudžiamas. Ši taisyklė negalioja organizatoriams ir teisėjams.

Žuvis įskaitinė jei ji netyčia užsikabino už kabliuko ne į burną. Tyčinis kabliavimas draudžiamas.

5.Varžybų dalyviai gali turėti neribotą kiekį meškerių, bet užmestos vienu metu gali būti tik keturios meškerės su masalu ir dvi markerinės meškerės, kurios turi būti lengvai atskiriamos.

6. Samtį žuviai gali naudoti tik komandos dalyviai.

7. Dalyviai negali gauti jokios pagalbos iš šalies.

8. Sektoriaus erdvę dalyviai gali naudoti pagal savo nuožiūrą. Bet koks triukšmas draudžiamas. Viskas, kas susiję su žūkle (metimai, žuvies ištraukimas, šėrimas) turi būti atliekami sektoriaus ribose.

9. Varžybų dalyviai gali išeiti iš savo sektoriaus tik teisėjui leidus ir tik po vieną dalyvį, bet į svetimą sektorių užeiti griežtai draudžiama. Į sektorių patekti varžybų svečiams galima tik gavus komandos narių sutikimą ir turint nustatytos formos teisėjo išduotą leidimą. Sutikimas nebūtinas varžybų organizatoriams, generaliniam varžybų rėmėjui, jų atstovams, teisėjams, ežero savininkui, nuomininkui arba jo atstovui, žurnalistams.

10. Nakties metu (nuo 21 val. vakaro iki 8 val. ryto) draudžiama naudoti triukšmą keliančius jaukinimo įrankius: kaušus, laidynes, ,,krabus“ , ,,raketas“, ,,spombas“.

11. Pagauta žuvis, kuri randasi maiše vandenyje, gali būti ištraukta tik atėjus teisėjams pasverti. Žuvį ir svėrimo maišą sektoriuje imti galima tik komandos dalyviams. Po svėrimo žuvis atsargiai paleidžiama atgal į vandens telkinį. Fotografuotis su žuvimi galima tik esant teisėjui sektoriuje ir jam leidus.

12. Varžybų dalyvių naudojami skėčiai, pavėsinės, užuovėjos ir palapinės privalo būti neryškių spalvų (tamsiai žalia, chaki,kamufliažinė).

13. Varžybų dalyviams su savi turėti naminius gyvūnus griežtai draudžiama.

14. Varžybų metu galimas vieno dalyvio keitimas iš anksto suderinus su teisėjais.

15. Nuobaudos– teisėjas, už bet kurį šių taisyklių punkto pažeidimą gali skirti geltoną kortelę. Komandai, gavusiai geltoną kortelę skiriamas ir minus vienas (-1) baudos taškas už kiekvieną geltoną kortelę. Surinkus tris geltonas korteles skiriama raudona kortelė ir komanda diskvalifikuojama. Kortelės anuliuojasi po kiekvieno atrankos turo.

Pastaba- prieš kiekvieną etapą sektorių ribas nustato varžybų teisėjas.

Į III-ąjį, finalinį, varžybų etapą, po kurio ir paaiškės Lietuvos karpių gaudymo čempionai bei 2012 metų Lietuvos rinktinė, kviečiamos pirmos dešimt komandų:

Komandos pavadinimas Dalyviai I ir II etapo taškai
Siprak – Starmer Baits Remigijus Rupeika ir Povilas Janeika (-4)+(-3) -7 -1
Grand Cargo Ruslanas Kotelnikovas ir Mantas Staškus (-7)+(-1) -8 -2
BH team Saulius Navickis, Raimondas Jablonskis (-1)+(-8) -9 -3
Broliai rankelės Darius Grigaitis ir Modestas Grigaitis (-8)+(-2) -10 -4
Žaibas Šarūnas Kasiulis ir Edvinas Kasiulis (-6)+(-5) -11 -5
Swedcarp Linas Rubys ir Sigitas Lokcikas (-3)+(-11) -14 -6
ADD team Algirdas Daukšas, Darius Gudžiūnas (-5)+(-9) -14 -7
Paliūtis Vilmantas Andziulevičius, Valerijus Belous (-2)+(-13) -15 -8
Lieruva Deivis Kvietkauskas ir Justinas Utaravičius (-9)+(-7) -16 -9
Ružik & Zbynia Olegas Ružickis, Zbignevas Balkovskis (-13,5)+(-4) -17,5 -10
R&M- Romada Remigijus Motekaitis, Marius Laureckis (-13,5)+(-6) -19,5
Carp 4 fun Vilius Šiliauskas, Mindaugas Gyvis (-11)+(-12) -23
Construction partners Vytautas Vasiliauskas, Darius Liobė (-13,5)+(-10) -23,5
Salmo team Darius Surgautas ir Audrius Barysas (-10)+(-14) -24
Mortar Akmenė Romualdas Balčytis, Julius-Arnoldas Mituzas (-13,5)+(-15) -28,5

Dėmesio !!!

Pirmojo dešimtuko komandos už dalyvavimą finaliniame etape Tauragėje, startinį mokestį ( 700 lt.) privalo sumokėti iki 2012 m. liepos 1 dienos.

Nesumokėjus startinio mokesčio kuriai nors komandai iš dešimtuko, bus siūloma finale dalyvauti komandoms užėmusioms 11 – 15 vietas.

Finaliniame etape Tauragėje, komanda surinkusi mažiausiai baudos taškų (sudėjus atsineštus ir finalinio etapo) iškovoja 2012 metų Lietuvos čempionų titulą ir kartu užsitikriną vietą rinktinėje. Pagal tą patį skaičiavimo principą, komandos užėmusios antrąją ir trečiąją vietas gauna galimybę patekti į 2012 metų Lietuvos karpių žūklės rinktinę, kuri dalyvaus FIPSed pasaulio čempionate Rumunijoje. Jeigu kuri nors komanda atsisako dalyvauti rinktinėje arba neatitinka reikalavimų pagal LKA nustatytus rinktinės formavimo nuostatus, tada rinktinės vadovas renkasi kitą komandą savo nuožiūra iš finale dalyvavusių komandų.