Tomas Būdas

Karpininkų asociacijos valdybos narys

 

 

Antrasis (finalinis) atrankos etapas Tauragėje

Na štai, atrankos į pasaulio čempionatą baigėsi , rinktinės nariai aiškūs, viskas klostėsi labai tvarkingai ir gražiai. Finita le komedija. Liko tik viena ,,maža“ smulkmena: FIPS PASAULIO ČEMPIONATAS !!! Patikėkit , paskutinius žodžius išrėkiau tikrai garsiai ir su pasididžiavimu. Karpininkų kovos buvo draugiškos ir garbingos. Ne dažnai man tenka matyti tokias ugneles žvejų akyse, tiesą pasakius aplamai aš pirmą kartą gyvenime mačiau baisų ryžtą ir norą laimėti, absoliučiai visų atrankos dalyvių akyse.

Ką padarysi į pasaulio čempionatą Anglijoje važiuos tik šeši karpininkai, kurie ir sudarys Lietuvos rinktinę ir tikiuosi jie tikrai verti šios misijos. Per pakutinį atrankos etapą Tauragėje, vienu metu varžybų pradžioje, buvau labai nusiminęs, nes nesisekė deramai sugaudyti žuvies. Bendroje įskaitoje nukritome į penktą vietą. Ir tik dėka komandos draugo Remigijaus Pupelio ryžto kovoti iki paskutinės akimirkos, griebėmės už šiaudo ir kardinaliai pakeitėme žvejybos taktiką. Eureka !!! Viskas susiklostė sėkmingai. Iki varžybų pabaigos likus tik 18 valandų (varžybos vyko 40 valandų) pradėjome gaudyti karpius. Nemanau, kad nesistengė kitos komandos, bet rezultatas yra toks koks yra. Kaip pasakytų Darius Surgautas: statistika yra viskas ir jos nepaneigsi.

Pasibaigus atrankai nuoširdžiai norėčiau padėkoti visiems dalyviams, kurie suteikė visoms varžyboms labai sportišką ir aktyvią aplinką. Didelis AČIŪ Algirdui Daukšui už bendras konsultacijas varžybų dalyviams. Atskirai noriu padėkoti Tauragės ežero šeimininkui Gintui už puikią atmosferą varžybų metu. Pabaigai pateikiu komandų bendrą statistiką, kad būtų orientyras kitais metais dalyvaujantiems atrankoje į pasaulio čempionatą:

 

Sektorius Vieta Vardas, pavardė Bendras svoris (kg.) 1 ir 2 etapai Žuvų skaičius (viso per du etapus)
9 I Olegas Ružickis ir Arvydas Eizitavičius 140. 7 23
6 II Tomas Būdas ir Remigijus Pupelis 67 13
4 III Marius Laureckis ir Remigijus Motekaitis 65.15 12
7 IV Darius Surgautas ir Šarūnas Kasiulis 44.75 9
1 V Ruslanas Kotelnikovas ir Airidas Koržovas 23,3 3

Dabar visiems dalyvaujantiems linkiu neužsimiršti, kad kovosime po viena, Lietuvos vėliava.

 

 

Olegas Ružickis

Karpininkų asociacijos narys

 

 

Šį savaitgalį (2010 m. liepos 30- rugpjūčio 1) vyko antrasis, finalinis, atrankos etapas į Lietuvos rinktinę, kuri rudenį bandys susikauti su garsiausiais pasaulio karpininkais Anglijoje. Šioje atrankoje dalyvavau ir aš, kartu su savo porininku Arvydu Eizitavičiumi.Kadangi tai buvo lemiamas etapas, tai jam pradėjom ruoštis iškart po etapo Punios tvenkinyje. Visų pirma pradėjom nuo strategijos ir taktikos paruošimo. Buvo apgalvoti keli variantai, ir nuspręsta šėrimo programoj naudoti SBS firmos pašarus. Pasitarus su Alfredu (Boilie Holic Team) išsirinkom tinkamiausią (mūsų ir Alfredo nuomone) šėrimo programą ir strategiją. Liko sunkiausias uždavinys- kokią naudot taktiką. Ji priklausoma nuo keletos faktorių- kokį sektorių išsitrauksime, kas bus kaimynai, kaip jie gaudys ir kaip šers ir t.t. Arvydas man pasiūlė paprašyti pagalbos pas vieną iš geriausių Lietuvos karpininkų- Algirdą Daukšą. Aš jį neblogai pažįstu ir visada kreipiuosi kada reikia tikro Guru patarimo. Pasakyta- padaryta, Algis su mielu noru sutiko mums padėti. Ir čia prasidėjo tikras darbas. Algiui papasakojau apie mūsų su Alfredu paruoštą strategiją, apie turimus pašarus, masalus ir įrankius. Algis labai greitai mus suorentavo į pačius svarbiausius taktikos dalykus ir sutiko mus konsultuoti varžybų metu, be to jis davė mums kai kurių, išskirtinių masalų, patikrino mano surištus pavadėlius, kabliukus, sistemėles. Algis pasakė- jūs viską turit, viską žinot, viską mokat- turit užimti pirmą vietą! Šį jo teiginį aš vertinau skeptiškai, bet jam pažadėjau viską daryti pagal jo sugalvotą taktiką ir būtinai jį informuoti apie varžybų eigą ir kiekvieną mūsų sugautą žuvį. Ir štai su tokiu žinių ir amunicijos bagažu penktadienio pavakare atsidūrėme prie įspūdingo Tauragės tvenkinio.
Burtų traukimas, „imam“ 9 sektorių. Iš kart skambutis Algirdui- išklausome jo patarimų kur ir kokiu atstumu mesti. Kaimynų arti nėra, taigi jų taktika mums reikšmės neturi. Dirbam pagal planą- visų pirma užmetamos meškerės ir darom pirmą pašėrimą SBS jaukais. Maždaug po 10 minučių nuo starto 7 sektorius jau turi karpį, pas mus tyla, pradedu nerimauti, skambinu Algiui- nesijaudinkit, viskas bus gerai. 24 val. kibimas, karpis virš 10kg.- pradžia yra. Pusę dviejų dar vienas karpis. Miegas neima, girdėt „išvažiavimai“ 7 sektoriui (girdėjom 3), ryte paaiškėja, kad 7 sektorius pagavo 4 žuvis, mes su mūsų 2 karpiais kol kas treti. Pašėrimas, permetimas, apie 11 val. vienas po kito du „išvažiavimai“, vienas karpis virš 10kg. Kitiems tyla. Mes jau pirmi. Valio !!! Vėl seka pašėrimas, permetimai. Apie 17 val. dar du karpiai ir 21 val. dar du, jau „einam“ pirmi užtikrintai. Tik truputį atsipalaidavome- iškart prie graibšto paleidom karpį. Pora „vyriškų“ žodžių vienas kitam, bet susivaldom su emocijom ir tęsiam pradėtą darbą. Po nakties turim 5 karpius (vienas virš 10kg.), viskas aišku, mes pirmi ir konkurentų šalia nėra. Rytinis permetimas, pašėrimas, puiki nuotaika ir nuo 8 iki 10 val. dar 8 kibimai. Po kiekvieno karpio skambutis mūsų treneriui. Palaikymo ir džiaugsmo šūksnių iš Algio per tas 1,5 paros gavom sočiai.
Puikus Tauragės tvenkinys- manau dar ne kartą ten teks pažvejoti.
Šiek tiek statistikos- 24 kibimai 20+1(1 po etapo pabaigos)-130kg. žuvies. Išnaudota 4 kg. SBS pelečių, 4 kg. SBS sauso pašaro, 4 kg SBS boilių, 20 metru PVA kojinės.
Ačiū Gintui- tvenkinio šeimininkui, už puikiai paruoštą telkinį ir griežtą teisėjavimą. Norim padėkot „Aukso žvyno“ klubo nariam Jonui ir Edmui už palaikymą varžybų metu. Atskiras didelis AČIŪ mūsų GURU Algirdu Daukšui už visapusišką pagalbą taktikos klausimais ir Boilie Holic Team nariui Alfredui už labai gerą ir kokybišką SBS produkciją bei pagalbą strategijos klausimais.

Varžybų protokolas

FOTO NUOTRAUKOS IŠ 2- OJO ATRANKOS ETAPO

2010-07-30;08-01 Tauragė

ruzik1.jpg - <p><strong>Olegas Ružickis- I vietos laimėtojas (komandoje su Arvydu Eizitavičiumi)</strong></p> ruzik2.jpg - ruzik3.jpg - atranka1.jpg - atranka10.jpg - <p>Ruslanas Kotelnikovas ir Airidas Koržovas </p> atranka11.jpg - atranka12.jpg - atranka13.jpg - atranka14.jpg - <p>Olegas Ružickis ir Arvydas Eizitavičius</p> atranka15.jpg - atranka16.jpg - atranka17.jpg - <p>II vieta komandinėje įskaitoje- Remigijus Pupelis (poroje su Tomu Būdu)</p> atranka2.jpg - <p>III vietos laimėtojai- Marius Laureckis ir Remigijus Motekaitis</p> atranka3.jpg - atranka4.jpg - atranka5.jpg - atranka6.jpg - atranka7.jpg - atranka8.jpg - atranka9.jpg -