BALTIC CARP CUP 2017
2017.07.27-30.
- Varžybų tikslas.
Sportinės karpių žūklės skatinimas ir dalinimasis patirtimi.
- Laikas ir vieta.
Varžybos vyks 2017 metų liepos 27-30 dienomis, Vabalių ežere, Alytaus raj., Lietuva
Varžybų atidarymas prie Vabalių ežero.
Burtų traukimas liepos 27 d. 8.00 val. Varžybų pradžia 11.00 val.
Varžybų trukmė 72 val.
Organizatoriai: Lietuvos karpininkų asociacija. Kontaktai: Tomas Būdas, tel. +37062062118, el.paštas: tomasbudas@inbox.lt
- Varžybų dalyviai.
Varžybų komandą sudaro 2 arba 3 dalyviai. Varžybose leidžiama dalyvauti nuo 16 metų amžiaus dalyviams. Sektorių skaičius ribotas.
Varžybose dalyvauja 6 komandos iš Estijos, 6 komandos iš Latvijos ir 6 komandos iš Lietuvos.
Startinis mokestis komandai – 120 eurų.
Lietuvai atstovauja pirmos šešios 2017 metų Lietuvos čempionato komandos. Atsisakius kuriai nors komandai dalyvauti varžybose, jos vietą užima sekanti komanda.
- Bendrosios sąlygos.
Organizatoriai neatsako už dalyvių daiktus. Kiekvienas komandos narys privalo laikytis saugos reikalavimų žvejybos sektoriuje (draudžiama: kurti laužą, vartoti alkoholinius gėrimus). Atsakomybė už nelaimingą atsitikimą tenka pačiam varžybų dalyviui. Jei prieš startą prasideda audra (perkūnija), visiems dalyviams draudžiama būti savo sektoriuje ir ruošti įrangą. Jei audra prasideda varžybų metu, renginio organizatoriai signalu sustabdo varžybas, tada visi dalyviai privalo būti saugioje vietoje. Jei dėl oro sąlygų buvo sustabdytos varžybos ir jos truko ne mažiau kaip 36 valandas, tada varžybos laikomos įvykusiomis. Jei oro sąlygos leidžia, varžybos gali tęstis. Lietus, tai ne priežastis nutraukti varžybas.
- Varžybų taisyklės.
Burtų traukimas. Burtų traukimą kontroliuoja ir praveda varžybų organizatoriai kartu su komandų atstovais. Burtų traukimas vykdomas dviem etapais:
Pirmas etapas – komandos eiliškumas antram etapui.
Antras etapas – sektorių numerių traukimas.
Įskaitinės žuvys – karpiai ir amūrai nuo 1,5 kg. svorio. Žuvis sveriama tik gyva, be sužalojimų ir pagauta varžybų metu.
Varžybų pradžia.
- Po burtų traukimo komandos užsiima savo sektorius. Palapines šalia vandens telkinio leidžiama statyti tik varžybų dalyviams.
- Palapines ir įrangą galima statyti ne toliau kaip 10 metrų nuo sektoriaus ribų, jei nėra tam sąlygų, derinama su varžybų teisėjais.
- Prieš startą leidžiama matuoti gylį savo sektoriuje (markiruotis). Komandai leidžiama pastatyti 2 markerius. Jaukinti žuvis galima tik grūdiniais jaukais, boiliais ir peletėmis. Jaukinamo jauko rutulio skersmuo turi būti ne didesnis kaip 70 mm. Jaukinti kviečių ir rugių miltais draudžiama.
- Kiekvienai komandai yra leidžiama naudoti 4 meškeres, meškerės ilgis neturi viršyti 4 metrų. Viena meškerė – vienas kabliukas. Masalai prie kabliuko tvirtinami tik per plauko sistemą. Vienintelis žvejybos būdas – dugninė žvejyba.
- leidžiama naudoti elektroninius ir mechaninius kibimo signalizatorius.
- „shock leader”(šok lyderis) ilgis – iki 15 metrų.
- leidžiama naudoti PVA maišelius ir PVA medžiagas.
- stambus jaukinimas(raketos, spombos, laidynės ir kt.) leidžiamas tik nuo 08-00 iki 21-00 valandos.
- Masalų ir jaukų užmetimai galimi tik per galvą, šoniniai metimai draudžiami. Masalai užmetami tik su meškere. Valas po užmetimo privalo būti sektoriaus ribose, kurio linijos yra pažymėtos krante, o toliau vandenyje tęsiasi tiesiai, kaip įsivaizduojamos linijos.
- atsarginių įrankių skaičius – neribojamas. Atsarginės meškerės negali būti nukreiptos į vandens telkino pusę.
- komanda privalo turėti ne mažiau kaip 10 maišų žuviai ir specialų kilimėlį (matą).
- viena žuvis viename maiše.
- visa veikla susijusi su žvejyba galima tik savo komandos sektoriaus ribose.
- teritoriją sektoriuje komanda išnaudoja savo nuožiūra. Šviesos šaltinius leidžiama naudoti sektoriuje ir palapinėse. Draudžiamas triukšmas. Elektroniniai signalizatoriai turi būti išjungti arba nustatyti ant minimalaus garso.
- sektoriuje visada turi būti bent vienas komandos dalyvis.
- dalyviai negali turėti jokios pagalbos iš išorės. Tik teisėjai savo nuožiūra gali patekti į sektorius ir duoti žodinius nurodymus dalyviams.
- Bristi į vandenį galima iki juosmens savo sektoriaus ribose, bet ne toliau nei 10 metrų nuo meškerių stovų zonos. Plaukti draudžiama.
- pasibaigus varžyboms dalyviai privalo pašalinti visas šiukšles iš sektoriaus.
Žuvies svėrimas.
- Svėrimas vyksta kasdien nuo 7:00 iki 20:00 valandos, du kartus per dieną.
- svėrimas vykdomas tik su patikrintomis svarstyklėmis.
- kiekviena žuvis pasveriama organizatorių svėrimo maiše, svėrimo maišas prieš kiekvieną svėrimą turi būti sudrėkinamas.
- traukti iš vandens karpius maišuose svėrimui galima tik teisėjų akivaizdoje. Išimti ir atsargiai perkelti žuvis į svėrimo maišą turi vienas iš komandos dalyvių. Po svėrimo, laikantis visų atsargumo priemonių, žuvis paleidžiama atgal į vandens telkinį.
- svėrimo metu komandos dalyvis bei vienas iš kaimyninių komandų atstovų turi prižiūrėti ir pasirašyti svėrimo protokolą, kuriame nurodytas kiekvienos sveriamos žuvies svoris. Užrašai svėrimo protokole turi būti aiškūs ir įskaitomi dalyviams bei teisėjams. Po protokolo pasirašymo ir žuvies paleidimo protestai nebus priimami.
- Jeigu svėrimui pristatyta žuvis yra su akivaizdžiais pažeidimais arba nugaišusi, žuvis nesveriama ir gali užtraukti nuobaudą komandai.
- nesveriamos atsitiktinai pagautos – užkabliautos (kabliukas ne burnoje) žuvys.
- Bendri draudimai ir apribojimai.
- Valas po užmetimo privalo būti sektoriaus ribose, kurio linijos yra pažymėtos krante, o toliau vandenyje tęsiasi tiesiai, kaip įsivaizduojamos linijos.
- traukiant žuvį apšviesti vandenį galima tik su prožektoriumi, kuris tvirtinasi ant galvos.
- draudžiama naudoti gyvūninės kilmės gyvus ir negyvus jaukus bei masalus, taip pat metalinius masalus.
- draudžiama sąmoningai kabliauti žuvis.
- draudžiama leisti muziką, garsiai kalbėti ir dainuoti.
- draudžiama palikti sektorių be teisėjų leidimo.
- draudžiama gerti alkoholį bei būti neblaiviam varžybų teritorijoje.
- draudžiama gauti ir perdavinėti žuvis.
- draudžiama iki varžybų pabaigos nuimti sektorių žymes bei numerius.
- draudžiami elektros bangomis valdomi prietaisai ir echolotai. Taip pat bet kokie įrankiai, kurie judesiui išgauti naudoja suspaustą orą, dujas ar elektros energiją.
- Draudžiamos bet kokios rūšies feeder šėryklos.
Už taisyklių pažeidimus, komanda gali būti diskvalifikuojama ir jos rezultatai nebus užskaitomi.
Komandos dalyvio mokestis negrąžinamas.
- Nugalėtojai ir apdovanojimai.
Varžybose išsiaiškinamos geriausios komandos.
Aukščiausią vietą užima komanda, kuri prigaudė didžiausią bendrą svorį žuvų. Jeigu pagautų žuvų bendras svoris vienodas, tada aukštesnę vietą lemia didžiausia žuvis.
1-3 vietų laimėtojai apdovanojami medaliais bei taurėmis. Komandai sugavusiai didžiausią žuvį skiriamos taurės.
Lietuvos karpininkų asociacija.