Olegas Ružickis

Karpininkų asociacijos narys

 

ANTRĄ KARTĄ Į PASAULIO ČEMPIONATĄ. 3 DALIS

 

Finalui mes ruošėmės rimtai – porą kartų buvome tvenkinyje. Vienu žodžiu, turėjom pilnavertę treniruotę. Ilgai negalėjome apsispręsti, kokią naudoti pašarų kombinaciją. Turėjome kelis variantus – DEEPEX, SBS, RICHWORT. Kadangi  šio tvenkinio žuvis jau buvo šeriama DEEPEX pašarais, o SBS produkcija dar buvo pakeliui ir visaip galėjo būti, jog ją nespės atvežti laiku. Tad nutarėm nerizikuoti ir apsisprendėm naudoti DEEPEX produkciją. Juo labiau, kad ši produkcija gerai save užsirekomendavo antrame etape. Nutarėm naudoti baltiminius kukulius, kurių didžiąją dalį sudaro proteinai ir aukštos kokybės žuvies miltai (šio sezono naujovė) ir kukulius žuvies-ananasų ir žuvies-braškių-ananasų kvapo. Kadangi visi mūsų pašarai ir kukuliai buvo DEEPEX produkcija, tai mes nutarėm  ir į komandos pavadinimą įtraukti mūsų rėmėjų logotipą ir pavadinimą. Tai gi, finaliniame etape mes tapome Ružik & Zbynia & Deepex.

Ir štai išaušo finalinių varžybų diena. Per burtų traukimo ceremonija aš ištraukiau 7 sektorių. Džiaugėmės kaip vaikai gavę saldainių. Labai perspektyvus sektorius (mes ir treniravomės šitame sektoriuje ir per kelias valandas pagavome 8 karpius).

Sektorius buvo labai apaugęs žole, bet joje buvo gausu žuvies. Tereikia ja iš ten išvilioti. Kiekvienai užmestai meškeriai parinkome individualią kukulių ir pašarų kombinaciją PVA kojinėje. Kabinamus boilus ir PVA kojinę prieš įmetant įmerkdavom į dipus (aišku, DEEPEX firmos). Geriausiai veikė braškių-ananasų ir aminorugščių dipai (pirkti jo nėra, jį man matant pagamino Gintas).

Žuvys iš karto pajuto spaudimą, nustojo maitintis ir neišlindo iš žolių. Tada mes visas savo meškeres užmetėm ties žole, naudojant valo klipsavimą. Atsarginės meškerės irgi buvo paruoštos tokiam užmetimui. Užmetimo ilgis apsidraudimui buvo pamatuotas valo skaitliuku, jei naktį tektų naudoti atsargines meškerės. Užmetimo atstumas buvo atitinkamai 41m, 38m, 39m ir 39m!

Žuvį, kuri nutempdavo į žolę, ištraukti jau buvo neįmanoma, todėl mes iki galo užtraukėm ričių stabdžius ir buvom ryžtingai nusiteikė kovai. Buvo neįprasta, kai kibimo metu sukosi ne ritė, o visa meškerė. Mūsų abudu ROD-PODAI buvo firmos Sygneta ir karpiams nei karto nepavyko nei numesti, nei apversti mūsų meškerių.

Žuvys kibdavo labai atsargiai, todėl buvo daug „schodų“, nors treniruočių metu to nebūdavo. Tokį karpių elgesį pažymėjo ir naujas Lietuvos čempionas Saulius.  Kibimų turėjome daug, bet ir „schodų“ ir nutrūkimų dėl sunkių sąlygų irgi buvo nemažai. Bet kam gi tuo metu buvo lengva! Viską, ką turėjome, tai karpiai, kurie diena kibdavo drąsiau, tačiau naktį ištraukėm vos kelis. Begaudydami pastebėjome keletą įdomių faktų – dieną karpiai kibdavo ant braškių kvapo kukulių, o naktį – žuvies-ananasų. Įpusėjus varžyboms mes sugebėjom apeiti STUDENTO KOMĄ ir įsitvirtinti trečioje vietoje, o bendroje įskaitoje priartėjom prie pirmos vietos, su sąlyga, kad GRAND PRO CARPIUS neaplenks SIPRAK komandos.

Gaudėme mes maždaug toje pačioje zonoje kaip ir GRAND PRO CARPIUS ir nutarėme pabandyti įtakoti jų rezultatą. Mes sumėtėme į žolę nemažai pašaro, nes pagalvojom, jog žuvys turėdama tiek maisto žolėje neišlįs iš ten iš viso. Tai šiek tiek pasiteisino  GRAND PRO CARPIUS komandoje kibimas sumažejo ženkliai. O gi pas mus visai nustojo kibti! Patarimas kitom komandom – žiūrėkit savo plotą ir nebandykit kaip nors įtakoti priešininkų kibimų. Manau, jog mūsų pasirinkta kenkimo taktika buvo klaidinga ir aš daugiau niekada taip nedarysiu.

Pagaliau mums pasisėke pagauti vieną iš didžiausių šio tvenkinio karpių – 13,800 kg. Bet, deja, besibaigiant varžyboms, sėkmė mus paliko – SIPRAK pagauna mūsų dydįjį karpį jau pastorėjusi 100 gr. Taip ir nuplaukė mūsų prizas už didžiausią žuvį! Tačiau aš vistiek sugebėjau pasižymėti ir pagerinau savo asmenį rekordą ir pagavau 2,5 kg. karšį.

Šiek tiek statistikos.  Turėjome 35 karpių kibimus, ištraukėme 16 karpių. Svorio vidurkis – 6,5 kg. Didžiausia žuvis – 13,8 kg. Išnaudojome apie 40 kg. pašaro. Be karpių dar sugebėjome pagauti apie dešimt karšių (0,5-2,5 kg.) ir 1,5 kg. karosą.

Sudėjus visų turų rezultatus, mūsų komanda surinko 10 taškų ir užėmė atitinkamai 2, 3, ir 5 vietas. Toks rezultatas leido mums bendroje įskaitoje užimti 3 vietą. Aš manau, jog mūsų komandos pasiekimai šiame čempionate visai neblogi.

Per 3 etapus pagavome 92 karpius, vidutinis karpių svoris – 6 kg. Išnaudojome 70 m. PVA kojinės. Puikiai pasirodė visi mūsų naudoti DEEPEX pašarai. Aš asmeniškai ir toliau juos naudosiu ir varžybuose ir visur kitur, kur vyksiu žvejoti.

Pritariu ir naujai čempionato skaičiavimo formulei, kiekviena ištraukta žuvis gali nulemti pergalę. Varžovai buvo labai stiprūs ir kiekviena komanda kovojo iki paskutinės minutės, nežiūrint į traumas ar kitus nemalonumus.

Linkiu visiems – NEI ŽVYNO, NEI UODEGOS !!!