Na štai 2009 metų sezonas pasibaigė. Iš tikrųjų, tai normaliai nebuvo kada ir pabaigti. Pirmiausia, ligos užpuolė, paskui oras suprastėjo. Taip ir liko meškerės kampe iki kito sezono.
Kuo visus mus traukia karpinė žvejyba? Laukinių karpių žvejyba labai skiriasi nuo kitų žvejybos būdų. Pirmiausia, tai susiję su pagaunamų žuvų dydžiu ir jėga. Karpių žvejybai naudojamas specialus inventorius, specialios meškerės, ritės, stovai, signalizatoriai ir visa eilė papildomų priedų, be kurių šiuolaikinė karpių žvejyba neįsivaizduojama. Karpių masalai ir jaukinimas taip pat labai skiriasi nuo kitų žuvų jaukinimo. Karpių žvejyba kiekvienam žvejui skirtingai malonus. Vienam – tai gyvenimo būdas, kitam – tai hobis, trečiam – tai pabėgimas nuo kasdieninės rutinos, dar kitam – bendravimas su gamta. Bendrai, manau, laukinė gamta, azartas, didelės žuvys ir daug adrenalino traukiant jas ir dar eile įvairiausių nuotykių. Pagrindinis karpininko credo turėtų būti „pagavai – paleisk“. Bet blogiausia, kad karpinė žvejyba labai dideliais žingsniais populiarėja. Paklausit, kodėl blogai? Gal ir nėra taip blogai… Lietuvoje ežerų daug, vietos visiems užtenka ir prekybininkams proga daugiau atsivežti papildomo žvejybinio inventoriaus. Blogai todėl, kad laukiniai karpiai pas mus natūraliai nesidaugina. Kuo daugiau žvejų, tuo daugiau karpių negrįžta atgal. Paprasčiausiai, jie suvalgomi. Jeigu tokiais tempais jie bus nepaleidžiami atgal, greitai nei vienas nebeturėsime progos susigrumti su savęs vertais priešininkais. Nebebus kuo pasigirti kolegoms, nebebus reikalinga ir brangi įranga karpiam gaudyti. Čia truputis minties pamąstymams, kad kuo mažiau šitos žuvies patektų ant stalo…
Dienos trumpėja, vakarai ilgėja. Marios laiko apmastymams. Kodėl geriau kibo ant to, o ne ant ano? Kodėl viena žuvis pagauta, o kita nutrūko? Vėl naujo sezono laukimas, varžybų planavimas. Praėjusio sezono analizavimas, kas buvo gerai, kas blogai.
Norėčiau pasidalinti savo mintimis ir įspūdžiais apie šį sezoną. Sezonas buvo ilgas, įdomus, pilnas naujovių ir svarbiausia, buvo pagauta nemažai žuvies. Nemažai ir nutrūko. Kaip ir visada mintis tokia, kad nutrūko pati didžiausia. Kodėl taip galėjo nutikti? Tam yra daugybė priežasčių. Eksperimentai su sistemomis, eksperimentai su pašarais, nauja įranga, ieškojimas kažko naujesnio ir geresnio, kažko stebuklingo. Eksperimentuoji, eksperimentuoji, bet vis tiek sugrįžti prie savo mieliausio ir išbandyto žvejybos būdo. Prie savo sistemų, švinų, kabliukų, kukulių ir taip toliau. Čia kiekvienam savo. Kaip sakoma, kiek žvejų, tiek nuomonių.
Varžybos? Labai smarkiai nesiplėsdamas pradėsiu nuo varžybų. Sudalyvavome penkeriose varžybose. Tai Ilgio taurė, Klubų taurė, individualios įskaitos varžybos, Galaxy Carp Cup, ir Deepex taurė. Varžybose dalyvauju jau keletą metų katu su kolega ir porininku Arūnu. Klubų taurėje dalyvavome su savo kolegomis ir gerais bičiuliais Studentais.
Užimta penkta vieta. Tai gerai ar blogai? Kaip dalyvaujant pirmą kartą – gerai. Bet žiūrint realiai – tai labai blogai. Per abi komandas iš aštuonių kibimų realizuoti tik du. Ko pritrūko? Gal pasiruošimo, gal rimtesnio nusiteikimo, gal patirties, gal meistriškumo, gal ir sėkmės. Laiko dar bus! Bus kitas sezonas, bus dar kitas, tikrai pasitaisysime. Ilgio taurėje užimta dvylikta vieta. Individualios įskaitos varžybose atitinkamai – šešta ir septinta vietos. Galaxy Carp Cup vėl dvylikta vieta (dvyliktą vietą nurašysime labai prastam sektoriui). Deepex taurė – vėl šešta vieta. Sektoriai buvo įvairūs: buvo ir geri, ir labai blogi. Čia vėl fortūna, vieną kartą dėkinga, kitą kartą atsukta nugara. Kai kuriose varžybose galėjome kilti žymiai aukščiau, bet vėl įvairios priežastys sukliudė tai pasiekti. Taktika buvo naudojame labai įvairi. Vienose varžybose buvo sunaudojama labai daug pašarų, kitose labai nedaug. Buvo gaudoma ir pusė metro gylyje, ir 12 metrų gylyje. Pagrinde sprendimai dėl taktikos buvo sprendžiama išsitraukus sektorių ir ištyrinėjus jame dugną. Kažkodėl rezultatas visose varžybose beveik vienodas. Sugauta tik po vieną įskaitinę žuvį. Vienose varžybose galėjome pagauti ir daugiau, kitose džiaugėmės ir ta viena.
Šie metais, kai dalyvavome varžybose ne kaip Gelmių Valdovai. Komandos pavadinimas buvo Romada. Tai buvo pirmi metai, kai komanda turėjo rėmėją.
Įrankiai? Trumpai komandos naudojami įrankiai. Meškerės Daiwa Emblem 3,9 3lb. Ir Daiwa Tournament AKN 3,9 3lb. Ritės Daiwa Infinity BR 5000 ir 5500. Signalizatoriai Delkim Txi. Stovai Cygnet ir JRC. Palapinės Eichman ir JRC. Lovos, kėdės , miegmaišiai JRC.Valai, sistemos, krepšiai ir visi kiti priedai reikalingi žvejybai JRC ir FOX firmų.
Kadangi Romada importuotojai JRC produkcijos, tai turėjome galimybę pačiupinėti ir panaudoti beveik visus gaminius. JRC produkcijos įvairovės nėra labai daug, bet visa produkcija labai kokybiška, patogi, praktiška ir funkcionali karpių žūklės įranga ir jos pilnai pakanka, kad būtu galima sugauti laukinį karpį. Visa JRC produkcija – premium klasės. Todėl asortimente – tik gerus atsiliepimus pelnę modeliai, o jų gamą papildo tik nauji, išsamiai išbandyti ir patvarumo egzaminą išlaikę gaminiai. Labiausiai patiko pavadėliai, lydkoras. Pva visa produkcija (maišeliai, kojinės) super. Nerealūs braidymo bateliai „Stelth Bivvy Slipper“, kabliukai irgi puikūs. Išbandėme ir Fox produkciją. Prekių gausa ir įvairovė begalinė, reikia laiko ir supratimo norint viską panaudoti. Kokybė irgi labai gera, tik kaina gal kiek didesnė.
Masalai? Didžiausią dalį šio sezono pašarų užėmė Martino SB ir brangesnės serijos kukuliai: tiek pašariniai, tiek skirti gaudymui. Drąsiai galiu teigti, kad kukuliai tikrai kokybiški . Gamintojai naudoja „airdry” džiovinimo technologiją, ko pasėkoje kukuliai džiovinami karštu oru, nededama jokios chemijos ir kukuliai nepraranda minkštumo . Ingredientai realiai tik natūralūs, todėl kai nėra chemijos manau karpis geriau kimba. Kvapų įvairove tikrai pakankama. Daugiau informacijos Romada
Po to nemažą vietą skyrėme Dynamite produkcijai. Dar kažkiek daugiau vietos Deepex. Kažkiek vietos liko Tandem kukuliams. Dar išbandėme Quantum kukulius. Teko panaudoti ir savos gamybos kukulius. Visi kukuliai atitinkamai situacijai dirbo savo darbą. Gan nustebino Daiwos firmos kukuliai. Rūšių nedaug , bet visi gan kibūs. Atrodo sezonas labai ilgas, bet kai reikia išbandyti tokią gausą jaukų sezonas greit sutrumpėja. Norint viską išbandyti, reikia labai daug laiko. Nemažai sunaudojome ir sausų pašarų. Pagrindinis pašaras buvo Still’o HPB serija. Dar naudojome Browning serija Big Fish. Paskaninimui turėjome ir Dynamite firmos produkcijos. Varžybose labai daug sunaudojome ir gatavai paruoštų kukurūzų, tigrinių riešutų, lubinų, kanapių. Buvo naudojama Dynamite, Cormoran, Quantum produkcija. Paprasta ir patogu naudoti. Nereikia žvejybos vietoje gaišti brangaus laiko, ar turėti pasigaminimui papildomos irangos. Dar nepamiršome ir palečių. Dalis palečių buvo Browning firmos (krevetė), dalis Richworth firmos (halibutas) ir dar CCMoore palečių rinkinys. Martino SB šėrimui labiausiai pasiteisino medus, braškė, braškė su pipirais, labai geri žuvis ir krabas. Metų atradimas turbūt buvo Peach Melba. Kiti irgi turbūt nėra blogi, tik jais mažiau buvo jaukinta ir nesulaukta norimo efekto. Dynamite produkcija mano manymu irgi nuostabi, puikiai dirbo ir kukuliai skirti tiek gaudymui, tiek šėrimui. Turbūt nebuvo žvejybos, kad ant Dynamite kukulio nebutų pagauta karpio. Aišku daugiausiai pagauta ant Halibuto kvapo .
Viso to pasekoje buvo sugauta nemažai žuvies. Nuo 10kg-14kg pagauta daugiau kaip 20 gražuolių. Nuo 14kg-17kg 5 žuvys . Ir viso sezono darbą vainikavo 19,200kg veidrodukas.
Dar pamiršau paminėti, kad iki 10 kilogramų buvo sugauta dar koks 30 vienetų. Va tokie sezono rezultatai.
Pirmiausiai norėtume padėkoti Romados vadovams ir kolektyvui už puikų bendradarbiavimą, už suteiktas galimybes tobulėti. Už suteiktą finansinę paramą mūsų komandai. Komandai „Studentai“ už bendrą ir šaunų komandos dalyvavimą Klubų taurėje. Visiems draugams ir kolegoms už šaunų, linksmą ir nuoširdų bendravimą tiek varžybų ir ne varžybų metu. Ir, aišku, žmonoms už kantrybę ir supratimą…..
Visiems gero ateinančio sezono ir iki pasimatymų.
Komanda “Romada” – Arūnas ir Remigijus.