Nuostabioje vietoje, prie autostrados Vilnius – Klaipėda jau trečią kartą startavo puikus renginys žvejams – tikra žvejų šventė – „”Kur tu, karpi?” 2002. Renginį suorganizavo, kaip beje, pernai bei užpernai, Kauno sportinės žūklės klubas „Vienam gale kablys”. Kad toks renginys reikalingas žvejams, byloja tam tikra statistika – pirmais metais šiose varžybose dalyvavo apie 60 komandų, pernai užsiregistravo tik 49, o šiemet buvo tiek norinčių dalyvauti, kad juos visus vos sutalpino didžiausias „Karpynės” tvenkinys – 81 komanda.
Registracija varžyboms prasidėjo šeštadienį aštuntą ryto. Nenutrūkstamu srautu į varžybų vietą važiavo automobiliai iš visų Lietuvos kampelių, pasivaržyti su lietuvaičiais atvyko meškeriotojų komanda net iš Kaliningrado srities.
Karpių žvejojimo varžybos „Kur tu, karpi?” tik viena savo puse primena varžybas – pagal nuostatus, kaip ir kiekvienose varžybose, laimėtojai nustatomi pagal sugautos žuvies – šiuo atveju karpių, bendrą svorį. Tačiau turbūt, pats įdomiausias momentas, labiausiai dominantis visus varžybų dalyvius – žymėti karpiai, įvertinti tam tikromis pinigų sumomis. Likus vienai savaitei iki varžybų pradžios, liepos 21-ą dieną , sekmadienį, į tvenkinį, kuriame bus žvejojama per varžybas, buvo įleisti specialiais skirtingos spalvos metalo ženkleliais pažymėti, skirtingo dydžio aštuoni karpiai – karpis „šefas”, įvertintas 2002.00LT karpiai vadybininkai, įvertinti po 500 Lt kiekvienas ir karpiai klapčiukai, kainuosiantys po 200 litų.
Kiekvienam iš paminėtų karpių prie viršutinio peleko pirmojo spyglio organizatoriai sintetiniu siūlu pririšo karpio nominaciją atitinkantį ženklelį ir žiniasklaidos, audito firmos, bei kitų liudininkų akivaizdoje paleido į varžyboms skirtą tvenkinį. Karpiai prieš paleidžiant buvo pasverti, nufilmuoti ir įtraukti į tam tikrą paleidimo protokolą. Karpis „šefas” svėrė vienuolika kilogramų, kiti kiek mažesni, o du klapčiukai buvo visai mažučiai (palyginus su kitais). Be žymėtųjų karpių į tvenkinį buvo paleisti dar aštuoni didžiuliai nežymėti karpiai, organizatorių teigimu – kad truputį dalyviams valus paplėšytų, adrenalino lygį pakeltų. Kai kam gali kilti klausimas – ar tokie dideli karpiai, prieš savaitę perkelti iš kito tvenkinio, gali maitintis ir užkibti ant kabliuko – žuvininkai teigia, kad gali, be to, tą patvirtina pernai ir užpernai vykusios varžybos, kai buvo sužvejoti žymėtieji karpiai.
Tvenkinio savininkai teigė, kad šiame tvenkinyje gyvena apie keturias su puse tonos karpių, sveriančių iki dviejų su puse kilogramo. Pats tvenkinys dar sąlyginai jaunas, ką patvirtina gana stipriai suvešėjusios žolės. Ilgiau auginant karpius, šie sunaikina daugelį žolių – išvalo tvenkinį.
Dar apie septynis šimtus karpių „Karpynės” šeimininkai įleido į nediduką tvenkinį, skirtą žiūrovų pramogai – „Blic” turnyrui. Šiame tvenkinyje kiekvienas norintis galės pabandyti savo laimę žvejodamas karpiukus organizatorių duota meškere ir masalu bei laimėti piniginį prizą – penkiasdešimt litų.
Klubo „Vienam gale kablys” vadovui Giedriui Lodai taip patiko karpiams padaryta čiuožykla, kad jis nesusilaikė ir išsimaudė kartu su naujaisiais tvenkinio gyventojais.
Pasibaigus registracijai, dalyviai traukė burtus sektorių pasidalijimui ir nuskubėjo ruošti žvejybos vietų, kur teks praleisti žvejojant lygiai parą – dvidešimt keturias valandas nuo dvyliktą valandą dienos iššautos raketos iki tokio pačio signalo rytojaus dieną. O veikti sektoriuose buvo ką. Kai kurioms komandoms, kaip beje ir mūsų „VADo studijos” komandai, pamačius savo sektoriaus žvejojimo plotą, kilo juokingas klausimas – ar žvejosime, ar karvę ganysime. Tačiau nėra padėties be išeities – organizatoriai leido iki starto momento bristi į vandenį ir rauti žolę, tvarkytis kaip įmanoma. Peikti organizatorius už tai, kad nesutvarkyti sektoriai, negalime, nes jie tvarkė kiek įmanoma, atliko didelį darbą, kovodami su tvenkinio žolėmis. Tuo labiau, kad kiekvienas žvejas pats pasirenka vietą, kur norės užmesti ir pats ten gali išsirauti žolę.
Vienas svarbiausių faktorių žvejojant varžybose – jaukas. Mūsų „VADo studijos” komandą Artūrą bei Vytą jaukais remia UAB „Regminta” su itališkais „Trabucco” jaukais bei jų priedais, kurie puikiai pasiteisino pernykštėse varžybose, kuriose „VADo studijos” komanda užėmė penktą vietą. „Trabucco” jaukas karpiams „super mix carpa” puikiausiai tinka karpiams žvejoti tiek ežeruose, tiek tvenkinyje. Jauko efektui sustiprinti labai tinka atraktorius „FAKTOR”. Varžybose visi dalyviai stengiasi naudoti kuo kvapnesnį bei kokybiškesnį jauką, nes nuo to tiesiogiai priklauso galutinis komandos rezultatas varžybose.
Likus penkioms minutėms iki starto, duodamas signalas pradėti jaukinimą. Į tvenkinio vandenį lekia nenusakomas kiekis įvairiausio jauko, nuo kurio kvapų įvairovės tikrai susisuks karpiams protas – arba pradės kibti kaip pašėlę, arba visai nekibs – bus matyti.
Pirmos kelios varžybų valandos jokių rezultatų neduoda – kibimo „VADo studijos” ir kaimyninėms komandoms nėra. Kartais trukteli kažkokia smulkmė masalą ir tiek. Ištraukiant meškerę iš paskos parsivelka nemažas kuokštas žolių – kyla klausimas: kas nutiks, kai užkibs karpis, o jeigu vienuolikos kilogramų „Šefas” – štai tada nors verk – visi žinome, ką išdarinėja ant kabliuko užkibęs didelis „paršelis”. Kas bus, tas bus. Įdienojus neblogai kibti pradėjo kitame tvenkinio krašte. „Graveros” komanda vieną po kito ištraukė apie dešimt karpiukų, tuo stipriai aplenkdama kitas komandas. Vakarėjant ėmė kibti daugeliui komandų – tai šen, tai ten suskambėdavo signalizatoriai, linko meškerykočiai, skambėjo sveikinimo šūkiai – į tinklelius keliavo įskaitiniai karpiai, sunku tapo susiorientuoti, kas pirmauja, o kad atsilieka.
Laimikiai sveriami buvo pagal reglamentą kas keturias valandas. Kiekvieno svėrimo rezultatai traukiami į kompiuterį ir apdorojami o po to publikuojami skelbimų lentoje.
Net tie, kam visai nekibo, neprarado vilties sužvejoti žymėtą, piniginiu prizu „Kvepiantį” karpį. Be to visą dieną ir pusę nakties žiūrovus bei dalyvius linksmino „Karpynės” nusamdyti muzikantai bei žymūs atlikėjai – Žilvinas Žvagulis, Bavarija ir kiti – žodžiu , liūdna nebuvo.
Išaušus rytui, kibti pradėjo dar intensyviau. Į lyderių gretas netikėtai išsiveržė Vytauto Paškausko bei Vilmanto Šato atstovaujama Sportinės žūklės klubo „Meškerės broliai” komanda iš Alytaus. Pastarieji rytiniam svėrimui pateikė net septyniolika kilogramų karpių.
Intensyvi kova užvirė tarp „Meškerės brolių”, „Graveros” ir „Vienam gale žvejys” komandų, sužvejojusių beveik vienodą kiekį žuvies. Beje, turiu paminėti, kad tvenkiniui žala padaryta nebuvo, nes visi sužvejoti karpiai buvo paleisti atgal.
Likus daugiau nei valandai iki varžybų pabaigos, komanda „Arkada” sužvejojo didelį žymėtą karpį. Į įvykio vietą sugužėjo žiūrovai bei kitų komandų nariai pažiūrėti, kokios vertės karpį pavyko išvilkti krantan laimingąjai komandai. Pirmas įspūdis buvo toks, kad sugautas karpis „Šefas”, atnešiantis komandai du tūkstančius du litus, tačiau atskubėję įvykio vieton teisėjai kiek nuvylė, nustatę, kad ženklelis bronzinės spalvos, prisegtas karpiui klapčiukui už du šimtus litų. „Arkadai” prastokai sekėsi visų varžybų eigoje ir štai tau toks laimikis – tame ir yra šių varžybų žavesys – kiekvienas gali netikėtai sužvejoti nemažus pinigus kainuojantį žymėtą karpį, net nereikia būti dideliu karpių žvejybos meistru.
Netrukus po to, kaip „Arkada” sužvejojo „pinigingą” karpį, už kelių sektorių žvejojusi druskininkiečių komanda „Karpis” sužvejojo dar vieną, deja nepažymėtą karpį, svėrusį beveik septynis kilogramus ir gerokai pastūmusį komandą į aukštesnę vietą rezultatų lentelėje. Žvejai neblogai pasiruošė šioms varžyboms, nepateisindami šeimininkų vilčių, kad didieji įleisti karpiai valus plėšys – tenka ir šiems samtin lysti, meškeriotojus džiuginti.
Puikiai sektis pradėjo „VADo studijos” komandos atstovui Artūrui. Ryte buvusią 24-oje rezultatų lentelės vietoje savo komandą, Artūras sugebėjo pakelti per dešimt vietų į keturioliktą. Dar apie penkiolika karpių nutrūko su kabliukais, pavadėliais ar šiaip atsikabino įtempę valą į visame sektoriuje augančius žolių , kurių nepavyko išrauti, sąžalynus. Nieko čia nebepakeisi – burtai lėmė ištraukti tokį sektorių.
Dvyliktą valandą iššauta raketa paskelbė varžybų pabaigą. Beliko traukti meškeres, pasverti paskutiniu metu sužvejotą žuvį, dėtis daiktus ir laukti galutinių rezultatų paskelbimo bei nugalėtojų apdovanojimo.
Alytiškiai „Meškerės broliai” pateisino sportininkų vardą – būdami debiutantais panašiose varžybose, sugebėjo nugalėti visus ir užimti pirmąją vietą.
Ačių organizatoriams – puikios varžybos.