Lietuvos karpių žūklės čempionato II turas

DEEPEX – GRAND CARGO taurė

Varžybų vieta:  privatus telkinys, Vilniaus rajonas.

Varžybų pradžia: 2012 m. birželio 15 d. 16 val. (burtų traukimas – 15 val.)

Varžybų pabaiga: 2012 m. birželio 17 d. 18 val. ( apdovanojimai – 20 val.)

Varžybų trukmė – 50 valandų.

Prizinis fondas – 4000 litų.

1 vieta- 2000 lt.,  taurės, medaliai, diplomai.

2 vieta- 1000 lt.,  taurės, medaliai, diplomai.

3 vieta- 500 lt.,  taurės, medaliai, diplomai.

Didžiausia žuvis- 500 litų., taurė ir diplomas

Varžybų taisyklės

1.Mesti masalus ir jaukus galima tik nuo varžybų pradžios. Žvalgyti ( matuotis gylius) sektorių galima ir iki varžybų pradžios iškarto po burtų traukimo. Ruošiant žūklės įrangą draudžiama išorinė pagalba t.y. tvarkytis sektoriuje gali tik du varžybų dalyviai. Visi žūklės įrankiai, jaukai ir masalai turi būti sunešti į sektorių ir joks papildymas negalimas, išskyrus vienintelį kartą, maždaug varžyboms įpusėjus. Papildymo laiką sprendžia varžybų teisėjas.

2. Įskaitinės žuvys: karpiai, amūrai ir plačiakakčiai nuo 1.5 kg. svorio. Pagautos žuvies laikymas galimas tik specialiuose maišuose be jokių sutvirtinimų ir papildomų svorių. Maišas su žuvimi turi būti pilnai panardintas į vandenį.  Vienai žuviai- vienas maišas. Komanda privalo turėti pakankamą kiekį  maišų, bet ne mažiau nei 7 vienetus. Pagavus didesnį kiekį žuvų, kviečiamas teisėjas svėrimo procedūroms.Jei žuvis sužeidžiama , taikomos sankcijos.

3. Draudžiama naudoti gyvulinės kilmės jaukus ir masalus. Galima naudoti grūdus, peletes ir boilius bei iš jų daryti kukulius, ne didesnius nei  70 mm. diametro. Bendras naudojamų masalų ir jaukų kiekis negali viršyti 200 kg. Varžyboms pasibaigus draudžiama jaukų likučius mesti į vandenį.

4. Meškerės  negali būti ilgesnės nei 4 metrų. Galima naudoti tik beinercines rites.  Po užmetimo valas negali  kirsti  sektoriaus ribų kairėje arba dešinėje. Sektoriaus ribos vandenyje yra įsivaizduojamos ir lygiagrečios šoninėms linijoms, kurios yra krante ir žymi sektoriaus ribas. Jaukinimas ir žuvies gaudymas galimi tik sektoriaus ribose. Masalai į žūklavietę gali būti užmetami tik su meškere.  Viena meškerė – vienas kabliukas.  Masalas prie kabliuko tvirtinamas tik per  ,,plauką‘‘.

Svareliai naudojami ne mažesni kaip 50 gramų. Leidžiama žvejoti tik su  žuvims saugiomis dugninėmis sistemomis.  Draudžiama naudoti ne karpinės paskirties meškeres (plūdinė, fyderis ir pan.) ir  šėryklas.

Valtis, radijo bangomis valdomus laivelius ir echolotus, įrenginius jaukui ir masalams svaidyti, kuriems reikalingas suspaustas oras, dujos arba elektra, galingus prožektorius, blykstes, vartoti alkoholį ar narkotines medžiagas naudoti draudžiama.

Leidžiama naudoti valo skandiklius, bet teisėjui pareikalavus privaloma juos ištraukti valo krypties nustatymui.

Metant masalą, mostas galimas tik per galvą, šoniniai metimai draudžiami.

Varžybų metu galima naudoti 2 markerius, kurie gali būti tik žūklės zonoje.

Maišai žuviai ir matas turi būti kokybiški ir būtinai sušlapinti prieš naudojimą, kad nesužeistų laimikio. Pasverta žuvis tuoj pat atsargiai paleidžiama.

Bristi į vandenį galima tik iki kelių vienam komandos nariui, savo sektoriaus ribose. Traukiant žuvį galima bristi iki juosmens. Jei vienu metu užkimba dvi ir daugiau žuvų, leidžiama abiem komandos dalyviams bristi į vandenį.

Po varžybų privaloma sutvarkyti sektorių.

Autotransporto eismas draudžiamas. Ši taisyklė negalioja organizatoriams ir teisėjams.

Žuvis įskaitinė jei ji netyčia užsikabino už kabliuko ne į burną. Tyčinis kabliavimas draudžiamas.

5.Varžybų dalyviai gali turėti neribotą kiekį meškerių, bet užmestos vienu metu gali būti tik keturios meškerės su masalu ir dvi markerinės meškerės, kurios turi būti lengvai atskiriamos.

6. Samtį žuviai gali naudoti tik komandos dalyviai.

7. Dalyviai negali gauti jokios pagalbos iš šalies.

8. Sektoriaus erdvę dalyviai gali naudoti pagal savo nuožiūrą. Bet koks triukšmas draudžiamas. Viskas, kas susiję su žūkle (metimai, žuvies ištraukimas, šėrimas) turi būti atliekami sektoriaus ribose.

9. Varžybų dalyviai gali išeiti iš savo sektoriaus tik teisėjui leidus ir tik po vieną dalyvį, bet į svetimą sektorių užeiti griežtai draudžiama. Į sektorių patekti varžybų svečiams galima tik gavus komandos narių sutikimą ir turint nustatytos formos teisėjo išduotą leidimą. Sutikimas nebūtinas varžybų organizatoriams, generaliniam varžybų rėmėjui, jų atstovams, teisėjams, ežero nuomininkui arba jo atstovui, žurnalistams.

10. Nakties metu (nuo 22 val. vakaro iki 8 val. ryto)  draudžiama naudoti triukšmą keliančius jaukinimo įrankius: kaušus, laidynes,  ,,krabus“ ,  ,,raketas“,  ,,spombas“.

11. Pagauta žuvis, kuri randasi maiše vandenyje, gali būti ištraukta tik atėjus teisėjams pasverti. Žuvį ir svėrimo maišą sektoriuje imti galima tik komandos dalyviams.  Po svėrimo žuvis atsargiai paleidžiama atgal į vandens telkinį. Fotografuotis su žuvimi galima tik esant teisėjui sektoriuje ir jam leidus.

12. Varžybų dalyvių naudojami skėčiai, pavėsinės, užuovėjos ir palapinės privalo būti neryškių spalvų (tamsiai žalia, chaki,kamufliažinė).

13. Varžybų dalyviams su savi turėti naminius gyvūnus griežtai draudžiama.

14. Varžybų metu galimas vieno dalyvio keitimas iš anksto suderinus su teisėjais.

15. Nuobaudos– teisėjas, už bet kurį šių taisyklių punkto pažeidimą gali skirti geltoną kortelę. Komandai, gavusiai geltoną kortelę skiriamas ir minus vienas (-1) baudos taškas už kiekvieną geltoną kortelę. Surinkus tris geltonas korteles skiriama raudona kortelė ir komanda diskvalifikuojama. Kortelės anuliuojasi po kiekvieno atrankos turo.

Pastaba- prieš kiekvieną etapą sektorių ribas nustato varžybų teisėjas

maps.lt nuoroda atvykimui